Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Co myślicie o uturbinieniu MiTo 1.4 MPi?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar volgin87
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    51

    Domyślnie Co myślicie o uturbinieniu MiTo 1.4 MPi?

    Witam. panowie orientujecie się może czy jest możliwość uturbienia Mito 1.4 MPI bo według katalogu te silniki niczym się nie rurznią oprucz tym że jeden ma turbo a drugi nie. Ciekawy jestem czy firma UNITRONIC która zmienia soft na 95 i nawet 105 KM podjęła by się podpięcia turba i jakie koszty są takiej modernizacji? Jeśli ktoś jest zorientowany, proszę o odp.
    Jeszcze jedno pytanko, a mianowicie czy opony 225/45 18 albo 17 wejdą do Mito?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 26-10-2010 o 13:16

  2. #2
    chriscy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał volgin87 Zobacz post
    Witam. panowie orientujecie się morze czy jest możliwość uturbienia Mito 1.4 MPI bo według katalogu te silniki niczym się nie rurznią oprucz tym że jeden ma turbo a drugi nie. Ciekawy jestem czy firma UNITRONIC która zmienia soft na 95 i nawet 105 KM podjęła by się podpięcia turba i jakie koszty są takiej modernizacji? Jeśli ktoś jest zorientowany, proszę o odp.
    Jeszcze jedno pytanko, a mianowicie czy opony 225/45 18 albo 17 wejdą do Mito?

    Pozdrawiam
    Jeśli chodzi o turbo to nie mam pojęcia czy jakaś firma podjęłaby się montażu turbiny w Twoim aucie. Opony, o których pisałeś wejdą do Mito 18 i 17.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał volgin87 Zobacz post
    Witam. panowie orientujecie się morze czy jest możliwość uturbienia Mito 1.4 MPI bo według katalogu te silniki niczym się nie rurznią oprucz tym że jeden ma turbo a drugi nie. Ciekawy jestem czy firma UNITRONIC która zmienia soft na 95 i nawet 105 KM podjęła by się podpięcia turba i jakie koszty są takiej modernizacji? Jeśli ktoś jest zorientowany, proszę o odp.

    Trzeba było po prostu kupić wersję 155 konną , bo dłubanie teraz w nowym samochodzie ,dokładanie turba , zmiany w zawieszeniu , hamulcach itd . będą całkowicie nieopłacalne (nie mówiąc już o utracie gwarancji ).
    Najbardziej zorientowany będzie p.Andrzej Poniedziałek z Unitronica , łap za komórę i dzwoń .
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 01-04-2010 o 06:04
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Czy jestes pewny, ze nie ma roznic? Musza byc roznice miedzy wolnossakiem i T i to bardzo wyrazne, silnik T na pewno jest mocniejszy. Sam fakt istnienia kitów do T-Jet'a na 250 KM (!) o tym swiadcza.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  5. #5
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    A oprócz tego byłeś nad morzem? A z jakich katalogów wynika że są takie same w 100% te silniki?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Silnik turbo będzie miał prawdopodobnie inne tłoki i wał korbowy (to takie podstawowwe różnice - przynajmniej tak jest np w fiacie coupe)

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jamrozw
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Spider 916
    Postów
    431

    Domyślnie

    No właśnie nie jest tak silniki nie różnią się bardzo wydaje mi się że 90 silnika jest taka sama ale musiał bym to sprawdzić jutro w pracy

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Co jakiś czas pada takie pytanie. Uturbić można wszystko tylko jakim kosztem. W nowym aucie to lekki bezsens jeśli na rynku jest taka wersja.Lepiej kupić używkę efekt będzie pewniejszy.

    Firma oferująca 95 KM nie robi nic związanego z uturbieniem a jedynie oddaje to co zabrała fabryka. Ten silnik to udupiona wersja starjeta na 100% identyczna.
    Jedyna różnica jest w programie ECU który nie pozwala się temu silnikowi porządnie wkręcać powyżej 5000 obr, przymykając gaz. Więc te 78 KM są nieco odmienne bo do ok. 5 tys silniki 95 i 78 KM zachowują sie tak samo.
    Jeśli chodzi o T-jeta nie jestem pewien bo eper podaje całkiem inne numery katalogowe wielu części np. wspomnianych tłoków, korbowodów, głowicy, itp. Mogą to być te same części ale inaczej opisane ale nie mam wiedzy na ten temat. Wał korbowy jest w tej samej grupie podobnie jak np pokrywy, paski. Na bank jest różny kolektor wydechowy katalizator, oczywiście turbina, intercooler, ecu(oprogramowanie).Wersje 155 i 120 KM mają większość wspomnianych części takich samych, różnią się spręzarka. IMHO uturbienie wersji wolnossącej będzie kłopotliwe jeśli efekt ma być pewny i trwały.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 30-03-2010 o 22:47

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar _tomek_
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    tychy
    Auto
    Mieczysław i Julia
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał volgin87 Zobacz post
    Witam. panowie orientujecie się morze czy jest możliwość uturbienia Mito 1.4 MPI bo według katalogu te silniki niczym się nie rurznią oprucz tym że jeden ma turbo a drugi nie. Ciekawy jestem czy firma UNITRONIC która zmienia soft na 95 i nawet 105 KM podjęła by się podpięcia turba i jakie koszty są takiej modernizacji? Jeśli ktoś jest zorientowany, proszę o odp.
    silniki sie różnią
    Jeszcze jedno pytanko, a mianowicie czy opony 225/45 18 albo 17 wejdą do Mito?

    Pozdrawiam
    tak

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar volgin87
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    51

    Domyślnie

    Wielkie dzięki panowie, z tym turbo dam sobie spokój. Teraz żałuje że nie wziołem odrazu 1.4TB 155km

Podobne wątki

  1. [Mito] AR Mito 1.6 JTDm-2 120KM 2008 rok 110kkm małopolskie Siepraw
    Utworzone przez mca w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 12:46
  2. Co myślicie o cenie tego Mito?
    Utworzone przez DMS w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-10-2010, 08:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory