Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: [Giulietta] Potrzebna porada

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie [Giulietta] Potrzebna porada

    Witam wszystkich!
    Ponieważ zaczęłą się wiosna postanowiłem powoli wyciągnąć spod plandeki moją Giuliettę i wziąć się powoli za robotę. Jest to Giulietta z 1985r. z silnikiem 2.0. Jeżeli chodzi o sprawy mechaniczne to nie jest tak najgorzej. Skrzynia i silnik są OK. Najgorzej jest z blacharką. I tu pojawia się pierwszy problem: w tej chwili jest ona koloru szpachlowo-rdzawo-beżowego i nie wiem czy pozostawić ją w orginalnym beżowym kolorze czy rzucić coś innego. Myślę nad rosso albo czarny mat. Nie wiem czy gdybym chciał zarejestrować ją jako zabytek to czy kolor musi być orginalny? Ogólnie to chciałbym tam zrobić kilka przeróbek ale poważnie zastanawiam się nad rejestrowaniem jej jako zabytek. Wie ktoś może czy taka opcja ma sens, czy są z tego jakieś korzyści? No i proszę wszystkich, którzy wiedzą o jakichś częściach do Giulietty aby podsyłali kontakty. Najbardziej zależy mi na przedniej szybie w rozsądnej cenie. Ogólnie jeżeli ktoś ma dla mnie jakieś fajne propozycje jak zrobić to autko to chetnie je rozważę. Postaram się zamieścić jakieś zdjęcia Julki w najbliższym czasie.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Witam.
    Wreszcie ktoś wyskoczył z moim ulubionym modelem Alfy
    Co do szyby zobacz czy nie pasuje z 75, ja w swojej miałem boczną z 75 i była ok, reszta drzwi też była ok nie jestem pewien jak jest z przednią i tylnią?
    Co do pomysłu na Giuliette to propozycji jest kilka:
    kolorystyka + felgi + gleba to luknij na byłe auto Wołka
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...0_normy-2.html

    choć niebieski też moze być fajny ( filmik na youtube z odbudowy tego auta możesz znaleść )
    http://alfa75.net/forum/index.php?PH...c&topic=14.240

    Podstwa to przedni zderzak od wersji po ostatnim lifcie
    Jeśli chodzi o części to mechanika poza silnikiem z 75 R4 ( modeli z kołami na 4 śruby) podchodzi a blachy światła i wnętrze bez problemu znajdziesz na eby.de.
    Ktoś jakiś czas temu szukał reperaturek błotników i widziałem ostatnio że się pojawiły.
    Aktualnie wiem o jednej Giuliettcie do sprzedania bez motoru i z kilkoma brakującmi częściami ale kontaktu Ci narazie nie dam bo do na dniach będę wiedział czy sam jej nie przygarnę bo papiery ma ok
    Co do rejestracji na zabytek to jedyne plusy jakie widzę to przegląd wieczysty zniżki na ubezpieczenie i w razie dzwona lepsza kasa z ubezpieczalni.
    Minusy to ograniczone modyfikacje i za granicę nie jest fałtwo wyjechać.
    Zastanów się czy auto ma byćzrobionę pod siebie ( koła kolor może jakieś modyfikacje motoru?) czy raczej na youngtimer party byś się w nim widział?
    PS Zapodaj fotki

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Cuore_Argento
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    33 1.7 16v , Milano 2.5 V6
    Postów
    36

    Domyślnie

    Przywróć ją do oryginału to będziesz 1000 razy bardziej zadowolony niż miałbyś zrobić mniej lub bardziej udane "przeróbki". Te auta zasługują na drugą młodość Jest wiele argumentów ZA rejestracją na żółte tablice. Na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał. Nie wiem jak Wy, ale ja kiedy mijam auto na żółtych tablicach czuję respekt i nie ważne spod jakiego znaku jest ten klasyk. Poza tym nie musisz robić przeglądów technicznych oprócz pierwszego, 50% zniżek jeśli dobrze pamiętam na OC i w oryginale wartość auta będzie rosła, nie utrzymywała się w miejscu jeśli poprzerabiasz A co będzie jak przeróbki znudzą Ci się z czasem? Pięknie odrestaurowany oldtimer spędza sen z powiek nie jednemu kolekcjonerowi Więc jeśli się wahasz, a Twoja Giulietta jest w miarę kompletna i oryginalna, dobrze Ci radzę idź w stronę oryginału. Jest to na pewno droga trudniejsza i wymagająca poświęcenia, sam ocenisz czy warto. Giulietty są naprawdę interesujące, kto wie czy nie bardziej niż 75. Powodzenia w restaurowaniu.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Talking

    Dzięki stefan za propozycje! Jeżeli nie przygarniesz tej Julki to daj znać. ja bym najchętniej wziął bez papierów. Co do zabytku to właśnie sprawa polega na tym że poprzedni właściciel (70 letni dziadek) lubił sam ponaprawiać auto domowymi sposobami i sporo orginalnych części brakuje. Podejrzewam, że przywrócenie do orginału by mnie zrujnowało ale kto wie...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Jeśli Ci się model podoba w oryginale to zostawiaj.
    Jeśli masz zamiar kiedyś w przyszłości się z nim pożegnać i np kupić coś innego ( np typ 105 albo jeszcze starszą klasyczną Alfe niewątpliwie uważaną za łądniejszą ) to zostawiaj oryginał bo taka się łatwiej sprzeda
    Jeśli to ma być twoja zabawka której nigdy byś nie sprzedał to ja osobiście bym wolał przerobić ja na swój sposób. Tu przykład przerobionej GTV6 moim zdaniem dużo lepszej od oryginału ( ale to tylko moje skromne zdanie aby np walić inny ciekawszy motor niż oryginał albo seryjny modyfikować przez co utracić status auta zabytkowego
    http://alfa75.net/forum/index.php?PH...opic=1365.1050
    A co do szacunku do aut to ja je mam praktycznie do każdego. Wszystkie strasze auta są wyrazem geniuszu mechanicznego danego terytorium świata i wyrazem mentalności danego narodu więc można podziwiać każde auto Ale to też moje skromne zdanie miłośnika motoryzacji

  7. #7
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    Ja mam jakies szybki od Giulietty na stanie poszukam dam znac, bo nei pamietam ktore:/
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  8. #8
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefan116 Zobacz post
    A co do szacunku do aut to ja je mam praktycznie do każdego. Wszystkie strasze auta są wyrazem geniuszu mechanicznego danego terytorium świata i wyrazem mentalności danego narodu więc można podziwiać każde auto
    Wtedy nie było takiej globalizacji jak teraz, dzisiaj można miec samochód niby włoski, składany w Brazylii, przez imigrantów z Boliwii, na częściach niemieckich(Bosch, Sachs), francuskich(Valeo, Michelin), włoskich(Magnetti Marelli, Brembo), amerykańskich(TRW), które są produkowane w Kazachstanach, Chinach, Czechach i innych krajów, gdzie jest tania siła robocza. W tamtych latach jednak było inaczej.

    Co do żółtych blach:
    jak wyjeżdżasz za granicę trzeba zapłacic konserwatorowi coś w rodzaju kaucji, która wynosi bodajże 1/3 wartości całego auta.

    No i gorzej jak dotkliwie rozbijesz z własnej winy. Bo wtedy można podpaśc pod KK i odpowiesz jak gównażerka która sprayami maże po średniowiecznym zamku pod znakiem UNESCO.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Talking

    Kolego amigas, jakbyś znalazł szybkę przednią to by było genialnie! Raczej nie planuję później jej sprzedawać. Takich Julek będzie coraz mniej, więc za 10-15 lat myślę że to będzie naprawde unikatowe i niespotykane auto. Chyba skłaniam się do zrobienia jej "po swojemu". Wydaje mi się że będę miał z tego większą satysfakcję. Planuję przygotować ja tak, żeby można było się trochę pościgać. Już w tej chwili jest to dosyć zrywne auto: 130KM i 1100kg masy to całkiem niezłe proporcje... I nie zapominajmy o fabrycznej szperze. A ta GTV jest super! Właśnie nad takim kolorem myślałem dla Julki i jeszcze takie duże, białe logo alfy na masce.
    Ostatnio edytowane przez Dymo ; 05-05-2010 o 20:20

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dymo Zobacz post
    Co do zabytku to właśnie sprawa polega na tym że poprzedni właściciel (70 letni dziadek) lubił sam ponaprawiać auto domowymi sposobami i sporo orginalnych części brakuje. Podejrzewam, że przywrócenie do orginału by mnie zrujnowało ale kto wie...
    Ten dziadek.. to mi daje do myślenia. Czy to nie jest czasem ta Giulietta z Radomia, co była wystawiona jakieś 1,5 roku temu?
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 05-05-2010 o 21:19

Podobne wątki

  1. Katalizator(147) ?? Potrzebna porada
    Utworzone przez alfa 147 2.0 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-03-2014, 08:56
  2. [156] Sonda lambda - potrzebna porada
    Utworzone przez adam.st w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 18:56
  3. Potrzebna szybka porada - jtd
    Utworzone przez rycerz82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 20:07
  4. 156 2.5v6 potrzebna porada szybko
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 23:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory