Strona 81 z 84 PierwszyPierwszy ... 317172737475767778798081828384 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 836

Temat: Kupiłem 159 1.9 JTS - zapraszam do wymiany uwag i doświadczeń

  1. #801
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    Jeden z kolegow w innym miejscu gdzie "zdublowalem" temacik odp jednak tak:

    " ...Ogółem JTS-y nie należą do udanych konstrukcji, podobnie jak TS-y, ale i tak awaryjnośc w większości zależy od poprawnej eksploatacji. To ,że auto ma kilkadziesiąt tysięcy km, nie znaczy, że nie będzie się psuło i było w nim robione wszystko na czas... "
    W sumie źle nie napisał, ale można tak powiedzieć o każdym innym silniku. Nie zgodzę się tylko, że to nieudane silniki. Na pewno nie mają nic wspólnego z motorami Twin Spark. Rzadka wymiana oleju daje się we znaki. Poza tym moim zdaniem to bardzo dobry motor. Może nie demon prędkości, ale prosty w konstrukcji i obsłudze, niedrogi w eksploatacji. Zamienniki rozrządu są w rozsądnych cenach, koło dwumasowe i sprzęgło raczej wytrzymałe - jak zauważyłeś moment obrotowy nie jest duży. Czasem problemem może być nagar na zaworach, ale są skuteczne metody czyszczenia bez demontażu głowicy.
    Popularną usterką tych JTS-ów jest grzechocząca skrzynia biegów.

    - - - Updated - - -

    I nadaje się do gazu. Korzyść jest taka sobie, ponieważ niski koszt J instalacji niweluje współspalanie benzyny. Pozostaje montaż instalacji gazu w formie ciekłej, ale tu koszt jest wysoki.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 12-11-2017 o 19:25
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #802
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Znajomy ma tego TS w 147 (przbieg niecale 100 tys) i mowi ze miedzy przegladami baniak 5 L oleju mu schodzi (w sumie w sluzbowym Fiaciorze z t-jetem to po 100 tys to 1 L na 1000-2000 km dolewalem - wiec moze tak musi we wlosczyznie byc, za piekno sie placi, Ducati tez chodzi tak jakby mialo sie zaraz rozwalic) a 8 swiec platynowych za 500 i namawia na diesla raczej jak juz - juz sam nie wiem
    Bo jak mam tego "super" diesla z 200 tys przebiegiem (jesli tylko - bo zazwyczaj to jeszcze krecone sa) zamiast 60 tys benzynki brac to sobie mysle ze ja przez nastepne 10 lat sie jeszcze nie zblize tym Ts-em do tych 200 tys co bym dzis kupil w dieslu
    No i co z tym gazem - rzeczywiscie w dzisiejszej technologii gazowniczej gdzie juz odchodza od lubryfikacji tylko zeby bylo lepsze smarowanie robi sie dotrysk benzyny szczegolnie przy wiekszych obrotach?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    ...nie mają nic wspólnego z motorami Twin Spark....Rzadka wymiana oleju daje się we znaki. ...
    Popularną usterką tych JTS-ów jest grzechocząca skrzynia biegów.

    - - - Updated - - -

    I nadaje się do gazu. Korzyść jest taka sobie, ponieważ niski koszt J instalacji niweluje współspalanie benzyny. Pozostaje montaż instalacji gazu w formie ciekłej, ale tu koszt jest wysoki.
    Ojej to teraz mnie zagiales bo mowa o silniku 1.9 benz JTS z 2007 , ow skrot myslalem ze sugeruje wlasnie ze to Twin Spark?
    Rzadka czyli co 30 tys? tak mialem we Fiacie z Turbo benz i pewnie to bylo powodem ze zaczal brac olej?
    Piszac o skrzyni chodzi Ci o to haczenie miedzy 2 i 3 - co naprawia bez jej wyjmowania jeden z forumowiczow tutaj na poludniu polski? czy o cos innego?
    To jest silnik jak te nowe FSI itp czyli z wtryskiem bezposrednim wiec i tak musi spalac benz?
    Podobno jeszcze bolaczka jest uklad kierowniczy i jego mikrodrgania?
    pzdr

  3. #803
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dawsik
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    27

    Domyślnie

    Rzadka czyli co 30 tys? tak mialem we Fiacie z Turbo benz i pewnie to bylo powodem ze zaczal brac olej?
    -najlepiej wymieniać co 10 tys lub raz w roku jeśli nawet nie zrobiłeś tych 10 kkm. Plus kontrolować olej na bagnecie.


    Piszac o skrzyni chodzi Ci o to haczenie miedzy 2 i 3 - co naprawia bez jej wyjmowania jeden z forumowiczow tutaj na poludniu polski? czy o cos innego?
    -chyba bardziej chodzi o sypiące się łożyska w skrzyni. Z tym, że problem ze skrzynią możesz mieć niezależnie czy masz diesla czy benzynę, chyba że chcesz 1.8 MPI tam jest bodajże inna 5-cio biegowa skrzynia.

    To jest silnik jak te nowe FSI itp czyli z wtryskiem bezposrednim wiec i tak musi spalac benz?
    - to jest silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa, więc ma np. problem z nagarem ale to chyb jak w każdym silniku tego typu.(jeśli się mylę to mnie poprawcie)
    -co do gazu to nie ma problemu z założeniem, spalanie podają ok 11l gazu+ ok 2l benzyny. Na LPG zone masz temat poświęcony instalacji lpg w jts.



    Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

  4. #804
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    Ojej to teraz mnie zagiales bo mowa o silniku 1.9 benz JTS z 2007 , ow skrot myslalem ze sugeruje wlasnie ze to Twin Spark?
    Rzadka czyli co 30 tys? tak mialem we Fiacie z Turbo benz i pewnie to bylo powodem ze zaczal brac olej?
    Piszac o skrzyni chodzi Ci o to haczenie miedzy 2 i 3 - co naprawia bez jej wyjmowania jeden z forumowiczow tutaj na poludniu polski? czy o cos innego?
    JTS to całkowicie inna kostrukcja.
    Olej należy wymieniać raz w roku, nie rzadziej niż co 10 000 km. Wtedy można uniknąć problemow.

    Co do skrzyni - miałem na myśli grzechotanie słyszalne na biegu jałowym. Czytałem wiele takich wpisów na różnych forach, również zagranicznych. Moja też lekko grzechotała. Usterka nie jest poważna, fachowcy twierdzili, że można z tym spokojnie jeździć.
    Cytat Napisał Dawsik Zobacz post
    to jest silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa, więc ma np. problem z nagarem ale to chyb jak w każdym silniku tego typu
    Jasne że tak. Jedynie w silnikach uturbionych obecność nagaru jest mniej odczuwalna.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #805
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawsik Zobacz post

    Piszac o skrzyni chodzi Ci o to haczenie miedzy 2 i 3 - co naprawia bez jej wyjmowania jeden z forumowiczow tutaj na poludniu polski? czy o cos innego?
    -chyba bardziej chodzi o sypiące się łożyska w skrzyni. Z tym, że problem ze skrzynią możesz mieć niezależnie czy masz diesla czy benzynę, chyba że chcesz 1.8 MPI tam jest bodajże inna 5-cio biegowa skrzynia.
    mam jeszcze na oku 2.4 diesla w automacie - czy w tym przypadku tez nalezy sie spodziewac problemow?
    bo zaczynam sie zastanawiac czy to auto czy tylko bella do postawienia przed blokiem i cieszenia oka

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    JTS to całkowicie inna kostrukcja.
    Olej należy wymieniać raz w roku, nie rzadziej niż co 10 000 km. Wtedy można uniknąć problemow.
    No i teraz mam dylemat skoro egzemplarz ma 10 latek i i z przebiegu latane 5-6 tys rocznie - to bedzie zachodzic duze prawdopodobienstwo ze z tymi wym oleju to moglo byc roznie skoro auto wiecej stalo niz jezdzilo

    wiem wiem, zaraz mi ktos napisze ze nie kupuje salonowki i wszystkiego mozna sie spodziewac - no ale wybierajac taki egzemplarz z malym przbiegiem, z pl salonu od 1 wlasciciela i w duzo wyzszej cenie niz reszta (prawie w cenie diesla z 2011) to chcialbym wyeliminowac wiekszosc przeciw

  6. #806
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Utrzymanie 2.4 pochłonie znacznie większe koszty.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #807
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dawsik
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    mam jeszcze na oku 2.4 diesla w automacie - czy w tym przypadku tez nalezy sie spodziewac problemow?
    bo zaczynam sie zastanawiac czy to auto czy tylko bella do postawienia przed blokiem i cieszenia oka

    - - - Updated - - -



    No i teraz mam dylemat skoro egzemplarz ma 10 latek i i z przebiegu latane 5-6 tys rocznie - to bedzie zachodzic duze prawdopodobienstwo ze z tymi wym oleju to moglo byc roznie skoro auto wiecej stalo niz jezdzilo
    Jak chcesz ozdoby przed dom to poszukaj na szrocie a alfą chyba jeszcze nie jeździłeś

    Wyższa cena nie oznacza odrazu igły. Ja byłbym wtedy bardziej czujny i sprawdził bym dokładniej.

    Złotej recepty tutaj nikt Ci nie da, możemy jedynie napisać na co ewentualnie możesz się przygotować. Wszystko zależy od egzemplarza jaki zakupisz.

    Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

  8. #808
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    159
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    ... Czasem problemem może być nagar na zaworach, ale są skuteczne metody czyszczenia bez demontażu głowicy.
    nagar mi nie straszny:

    http://allegro.pl/archoil-ar6900-p-m...834532179.html

    http://allegro.pl/archoil-ar6400-p-m...044206614.html

  9. #809
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Tym nagaru z zaworów nie usuniesz, bo to bezpośredni wtrysk.
    Zostaje czyszczenie silnika wodorem: autonagar.pl
    Ja to sprawdziłem w JTS, polecam.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #810
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    159 1.9 JTS
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Tym nagaru z zaworów nie usuniesz, bo to bezpośredni wtrysk.
    Zostaje czyszczenie silnika wodorem: autonagar.pl
    Ja to sprawdziłem w JTS, polecam.
    A płukanki wlewane bezpośrednio do oleju, np. Motul? Podobno coś to daje, tylko czy nie ma czasem ryzyka rozszczelnienia, tak jak czasami przy przejściu z minerala na syntetyk?

Podobne wątki

  1. Kupiłem Alfe okazał sie dwumas do wymiany czy moge oddać?
    Utworzone przez darfej1981 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 16:04
  2. [Brera] czy kupie za te pieniądze, na co zwracać uwag
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 22:29
  3. [159] Kupiłem 159 :) ale... :)
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:48
  4. [156] Kupiłem ją
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory