Strona 65 z 362 PierwszyPierwszy ... 15555657585960616263646566676869707172737475115165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 3620

Temat: Zakup Alfy 166

  1. #641
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Witam!
    Mam kilka pytań.

    Mam na oku Alfe 166 z silnikiem 2.5 v6.
    Nie mialem doczynienia z tym autem ani silnikiem nigdy.
    1- Po zakupie podstawową rzeczą jest wymiana oleju. Aktualnie jezdzi na 5w40. Czy lepiej jest zalewac 5W40 czy 10w40?
    2- Jak często powinno się wymienić rozrząd w 2.5? (Aktualnie auto ma 160tys km, a ostatnio byl wymieniany przy 90tysiacach).
    3- Czy w tym silniku jest wariator? Tak, jak to ma miejsce w TS?
    4- Czy jest cos takiego jak "regulacja zaworow" - cos takiego obilo mi sie gdzies o uszy na forum. - jaki jest koszt mniej wiecej?
    5- Sprzedajacy powiedzial, ze czasem świeci kontrolka poduszki - od strony pasazera - czy jest to uciazliwe? Czy w aucie z roku 2003 - moze to samo zgasnac czy trzeba usunac komputerem?

    Pozdrawiam!

  2. #642
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    1) Ja bym został przy tym co jest, warunek to żeby to był dobry Olej, Motul, Valvoline, żaden silnik nie lubi zmian oleju, jak dobrze jeździ, nic nie spala to po co zmieniać?
    2)Już czas zmienić, ja bym nie ryzykował 70 tys to juz dużo, pytanie jakie tam części są, czy na porządnych robione czy na oryginałce lub dobrych zamiennikach, jednym słowem rozrząd od razu do roboty masz,
    3)Nie ma wariatora w Vkach, dziękiiii Boguuuu
    4)Reguluje sie tylko w V6 Turbo płytkami, w 24V regulator jest hydrauliczny i sie nie martwisz nic o luzy,
    5) Świecąca kontrolka często bywa wynikiem zwarcia na kabelkach pod fotelem pasażera, wystarczy je zlutować i gra muzyka, ale błąd sam nie zniknie, trzeba kasować FESem najlepiej, ale to sprawdź bo moze to nie kabelek a po dzwonku poduchy wogóle nie ma.

    Nie ma nic lepszego od Vki ale warunek konieczny to zadbany egzemplarz, który smiga na dobrym oleju zmienianym regularnie, nie katowany na zimnym i bez zbędnego oszczędzania na aucie. Bo to sie szybko zemści a koszty w 166 są duże w razie jakiegoś "syfu", więc zanim cokolwiek wybierzesz dobrze prześwietl auto, nie żałuj na dobre ASO i niech wszystko przeryją do ostatniej śrubki.

    Takie moje spostrzeżenia po użytkowaniu Vki już 4 rok i jestem w niej zakochany

    Pozdrówki
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  3. #643
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Dziękuje alfamaniak.
    Mała poprawka. Rozrząd ma przejechane nie całe 40tys km - wymieniane ok 3,5 roku temu.
    Wiec jeżeli kupie to auto.. to poczekam do zimy/wiosny.
    Jaki jest mniej wiecej koszt kompletnego rozrzadu + pompa + robocizna?

    Silnik teraz jest zalany jakims Helixem 5w40, ale wleje Motula. Ufam temu olejowi.
    Na co jeszcze zwrócic uwage podczas kupna?
    Nigdy nie miałem V-ki ani 166.

    W tym wypadku ASO - nie wchodzi w grę ponieważ bedzie zamkniete.. auto musze kupic dzis lub jutro.
    Pozostaje sciezka diagnostyczna, ale zabieram ze sobą swojego mechanika, ktory tez rzuci okiem gdzieniegdzie.

  4. #644
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jaką masz gwarancję że ten rozrząd był robiony? Równie dobrze może być dobity na maxa a koleś Ci powie że wymieniał w zeszłym roku. Nie masz papieru to rób zaraz po kupnie. Części rozrządu to około 1000zł + robocizna. Oczywiście mówię tu o jakimś rabacie w intercarsie albo na allegro. Jeżeli będziesz sprawdzał auto u diagnosty to nie polegaj na jego wiedzy (często nikłej) tylko sam wejdź pod auto i pokaż mu gdzie co ma sprawdzić. Wszystkie tuleje i łączniki na tylnej osi.

  5. #645
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Papiery są. Rachunki oraz zapisany przebieg - jesli chodzi o rozrzad i inne wymiany.

    Czyli tutaj, tak samo jak w przypadku GTV - tylnie zawieszenie to bolączka.

    Jestem własnie ciekawy - ile kosztuje sama robocizna. Ponoć trzeba częsciowo silnik dzwigac. To prawda?

  6. #646
    Użytkownik Świeżak Avatar NeroVolcano
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie - Dolnośląśkie.
    Auto
    Była AR 166 2.4 JTD Nero Volcano '00,Jest AR 166 2.5 V6 Nero Volcano '00 i Fiat Bravo 1.4 Nero '00
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobielczak Zobacz post
    Papiery są. Rachunki oraz zapisany przebieg - jesli chodzi o rozrzad i inne wymiany.

    Czyli tutaj, tak samo jak w przypadku GTV - tylnie zawieszenie to bolączka.

    Jestem własnie ciekawy - ile kosztuje sama robocizna. Ponoć trzeba częsciowo silnik dzwigac. To prawda?
    Nie do końca... U mnie podczas wymiany obeszło się bez podciągania silnika.
    Robocizna? To zależy. Zdzichu weźmie 200 zł,znajomy mechanik 300zł,a ASO krzyknie Ci 1400zł netto (Wrocław).

    A zawieszenie? U mnie stuka z przodu,z tyłu.Jeszcze jeździ,ale aż prosi się o wymianę.
    Można powiedzieć,że posiadanie AR 166 boli...Boli jak jasna cholera,Twoją kieszeń

    Nasza Alfa Romeo 166 2.5V6 24V '00 Nero Volcano -bez LPG

  7. #647
    Użytkownik Romeo Avatar Mandziel
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    147 & 166
    Postów
    658

    Domyślnie

    Ala za to masz auto nie dla frajerów.






  8. #648
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobielczak Zobacz post
    wymieniane ok 3,5 roku temu.
    No właśnie, przebieg przebiegiem ale czas z paskami i rolkami tez robi swoje. Chcesz to czekaj, ja lubię adrenalinke ale taki twardy nie jestem żeby tak ryzykować. Żebyś tylko za chwile nie zamieszczał postu, " Pasek strzelił - remontować czy kupić nowy" bo tak kończą twardziele czekający z rozrządem nie polecam.

    A co do wymiany to zwykle nie kończy sie na rozrządzie tylko, wchodzi pompa wody, warto rzucic okiem na siemmering na wale, cholera wie jak pasek osprzętu i inne pierdoły które lubię sie przy rozkręcaniu pojawic i warto zrobic za jednym zamachem żeby za chwile znów nie rozbierać, znam to z autopsji.

    Dobrze sie przyjrzyjcie jak stoją tyle koła, czy nie ma wycieków, luzów na kierownicy czy nic nie stuka w kole kierownicy, wszelkie dymienie nie wskazane, powiedzcie zeby facet nie odpalał silnika od rana, odpalcie go na zimnym bo tak sprzedający lubia ukrywać jakiś syf z silnikiem.Niech diagnosta dobrze poszarpie wszystkim, sprawdzi amorki, stan wydechu bo w Vkach bywa drogi, sprawdź jak bierze sprzęgło, czy budą nie trzęsie na wolnych i przy gaszeniu auta (dwumasa). porządnie przetrzep i kupuj w miarę możliwości "na zimno".



    Pozdrówki
    Ostatnio edytowane przez Alfamaniak156 ; 04-08-2012 o 16:43
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  9. #649
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Od siebie dodam:
    - amory sprawdź na progach zwalniających: jak są kiepskie to przód mocno dobija, jak są dobre to też trochę dobija, ale nie ma takiego specyficznego bujnięcia Ja sprawdzałem u diagnosty przed wymianą amory i na szarpakach wyszło 75% i 77% - śmiech na sali - przy wymianie jeden już ciekł, a drugi był niezły!
    - przejedź się szybciej i sprawdź czy jest stabilny - 166 jest cholernie stabilna na zrobionym zawieszeniu, tzn. przy normalnej pogodzie 200 leci jak przyklejona
    - znajdź zakręt z nierównością poprzeczną i sprawdź czy tył nie ucieka znienacka - jeśli tak, gumy z tyłu do zrobienia (albo i cały tył)...
    - jeżeli zawiecha ogólnie hałasuje na dziurach, to może być cała już kiepska - spory koszt (2-4tys)
    - silnik (2.5V6) powinien ochoczo wkręcać się na obroty, a powyżej 5000: ogień!!
    - temp. powinna być stała jak skała: 90st i ani drgnie
    - poduszka pasażera, z tego co wiem, działa tak: jak jest wyłączona kluczykiem pali się cały czas; jak jest włączona i siedzi dorosły lub nie ma nic to się nie pali; jak jest włączona i położysz coś lub naciśniesz ręką mocniej to mruga (wykrywa fotelik z dzieckiem i mruga "wyłącz mnie")

    powodzenia!
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #650
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    takich aut to nie ma , żeby NIC do roboty nie bylo i jeszcze ktośś chciał je sprzedać.... Tu Jest Polska koledzy. A 166 to auto nie dla frajerów. Albo chcesz je mieć bo czujesz że to auto dla Ciebie, albo chcesz bo tańsze od bmw i takiee duuuże. Ta druga opcja doprowadzi Cie w koncu do rozpaczy... Skup sie na silniku reszta do ogarniecia jest.
    [C

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 147
    Utworzone przez AdaaM_ w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 08:44
  2. Zakup Alfy
    Utworzone przez stormer w dziale 156
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 10:20
  3. [155] Zakup Alfy 155
    Utworzone przez waci82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory