Strona 31 z 37 PierwszyPierwszy ... 2122232425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 368

Temat: Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy

  1. #301
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pijawka89 Zobacz post
    Jutro po pracy spróbuję, powiedz mi immo odcina zapłon, ale czy funkcja otwierania zamykania drzwi/klapy również by została odcięta?
    drzwi,licznik,awaryjne i stacyjka sa na pewno zasilane - wiem bo u mnie zaciela sie blokada w pozycji zablokowanej.

    sxhemat z ekearn i sprawdzaj obwody. bezpieczniki te glowne tez sprawdzales?

  2. #302
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 2006
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Raczej nie, to powinno działać.
    Sprawdzałeś bezpiecznik (wyłącznik) uderzeniowy na module aku?
    mała skrzyneczka gdzie wchodzi plus do akumulatora? Tam wszędzie dochodzi zasilanie. Mogę zdjęcie tego bezpiecznika?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    drzwi,licznik,awaryjne i stacyjka sa na pewno zasilane - wiem bo u mnie zaciela sie blokada w pozycji zablokowanej.

    sxhemat z ekearn i sprawdzaj obwody. bezpieczniki te glowne tez sprawdzales?
    mogę prosić schemat?
    Sprawdziliśmy bezpieczniki pod kierownicą, tam gdzie podpina się kompa, sprawdziliśmy obok akumulatora tam gdzie są bezpieczniki i przekaźniki i sprawdzaliśmy tam gdzie wchodzi kabel plusowy na aku. Chyba, że są gdzieś jeszcze o czym nie wiemy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Marek_Olsztyn Zobacz post
    Miesiąc po zakupie miałem problem z tym komunikatem. Tylko u mnie była kompletna cisza po włożeniu kluczyka. Zero reakcji na przycisk start/stop, nie zapalały się kontrolki i zegary.
    Pomógł opis kolegi epsonix:
    EDIT, dodane później:
    wg schematu z eLearna sprawdziłem na wtyku blokady - mam mase ok na A4, jest zasilanie na C1, a jak wloze kluczyk to pojawia sie 12v z TEG Readera na A6 (czyli TEG jest juz na 99% dobry, bo po CAN też pokazuje dobre stany). Na wyjsciach typu B1... C7 ciagle 0V.

    Okazało się że na jednym z pinów chyba C1 nie było zasilania 12v. Wg schematu przewód idzie od skrzynki obok akumulatora (jedyny czarno-czerwony) do grodzi przy mechanizmie wycieraczek, i podszybiem na prawą stronę gdzie wchodzi do kabiny do kostki i dalej do wtyczki blokady kierownicy. Piszę z głowy więc najlepiej sprawdzić wg schematu. Poniżej wklejam zdjęcie co było przyczyną braku zasilania. Musiała to być wada fabryczka przewodu gdyż była oryginalnie zaizolowana a uszkodzony przewód był w samym środku wiązki.Załącznik 240555

    Marek
    Marku a była jakaś reakcja na pilota? Działał centralny zamek? Otwieranie zamykanie samochodu/klapy bagażnika?

  3. #303
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    nievw kazdej 159 jest ten wyłącznik na akumulatorze - u mnie nie bylo ani w jtdm abi tbi.

    schematy masz w elearn, sciagnij plik iso, wypal na cd lub podmobtuj (otwoz w nowszym windowsie) zaibstaluj razem z svg viewerem i dzialaj.

  4. #304
    Użytkownik Świeżak Avatar Marek_Olsztyn
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V sportwagon i Omega FL z22xe
    Postów
    146

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pijawka89 Zobacz post
    mała skrzyneczka gdzie wchodzi plus do akumulatora? Tam wszędzie dochodzi zasilanie. Mogę zdjęcie tego bezpiecznika?

    - - - Updated - - -



    mogę prosić schemat?
    Sprawdziliśmy bezpieczniki pod kierownicą, tam gdzie podpina się kompa, sprawdziliśmy obok akumulatora tam gdzie są bezpieczniki i przekaźniki i sprawdzaliśmy tam gdzie wchodzi kabel plusowy na aku. Chyba, że są gdzieś jeszcze o czym nie wiemy.

    - - - Updated - - -



    Marku a była jakaś reakcja na pilota? Działał centralny zamek? Otwieranie zamykanie samochodu/klapy bagażnika?
    U mnie działał centralny zamek i otwieranie bagażnika z kluczyka. Nie zapały się tylko kontrolki po włożeniu kluczyka i nie mogłem uruchomić auta.
    Ten bezpiecznik uderzeniowy u mnie chyba znajduje się pod fotelem kierowcy. Chyba za to coś innego.
    Marek


    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  5. #305
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 2006
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek_Olsztyn Zobacz post
    U mnie działał centralny zamek i otwieranie bagażnika z kluczyka. Nie zapały się tylko kontrolki po włożeniu kluczyka i nie mogłem uruchomić auta.
    Ten bezpiecznik uderzeniowy u mnie chyba znajduje się pod fotelem kierowcy. Chyba za to coś innego.
    Marek


    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    U mnie też jest pod siedzeniem kierowcy i nie wyskoczył - czyli nadal pozostał prawidłowo. Poza tym uderzenie nie było raczej na tyle silne, ponieważ poduchy też się nie otworzyły. Problem pojawił się po urwaniu lusterka- do póki wisiało na kablach było wszystko jak dotychczas dobrze. Jutro policzę ile jest pinów do lustra ale jestem przekonany, że 11 lub 13. Po co aż tyle, nie mam pojęcia.


    Słuchajcie a bezpieczniki w przedziale bagażnika od czego są? - od podgrzewania foteli przednich - znalazłem opis :

    autogenius.info/pl/alfa-romeo-159-2005-2011-bezpieczniki-schemat/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa_159.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	142.1 KB
ID:	257994
    Ostatnio edytowane przez Pijawka89 ; 05-05-2019 o 21:26

  6. #306
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pijawka89 Zobacz post
    U mnie też jest pod siedzeniem kierowcy i nie wyskoczył
    To jest wyłącznik bezwładnościowy pompy paliwa.
    Miałem na myśli wyłącznik uderzeniowy, który znajduje się w module klemy plusowej akumulatora. Zazwyczaj jest czarny z żółtym przyciskiem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #307
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    To jest wyłącznik bezwładnościowy pompy paliwa.
    Miałem na myśli wyłącznik uderzeniowy, który znajduje się w module klemy plusowej akumulatora. Zazwyczaj jest czarny z żółtym przyciskiem.
    o ile jest w aucie, 2 moje i kilka obcych 159 z ktorymi miałem do czynienia nie mialy tego zabezpieczenia, ale wiem o czym piszesz bo widzialem fotki jak to wyglada

  8. #308
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    o ile jest w aucie, 2 moje i kilka obcych 159 z ktorymi miałem do czynienia nie mialy tego zabezpieczenia, ale wiem o czym piszesz bo widzialem fotki jak to wyglada
    Na moje 4 samochody tylko jeden tego nie miał A to jest dziwne, ponieważ ze względów bezpieczeństwa powinno się znajdować w każdym.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #309
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 2006
    Postów
    5

    Talking

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    o ile jest w aucie, 2 moje i kilka obcych 159 z ktorymi miałem do czynienia nie mialy tego zabezpieczenia, ale wiem o czym piszesz bo widzialem fotki jak to wyglada
    A ja mogę fotkę prosić?

  10. #310
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pijawka89 Zobacz post
    A ja mogę fotkę prosić?
    np tu:
    https://allegro.pl/oferta/alfa-romeo...ema-6169361049

Podobne wątki

  1. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  2. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  4. [156] TS - raz na jakiś czas nie odpala
    Utworzone przez zaviaseq w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 18:07
  5. [159] vehicle protection.......
    Utworzone przez sendiii w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory