Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Temat: Jak doposażyć fabryczne radio w odtwarzacz MP3?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    a
    Postów
    47

    Domyślnie Jak doposażyć fabryczne radio w odtwarzacz MP3?

    Czy ktoś przerabiał radio w 159-tce tak żeby można było wpiąć jakąś Mp3 na USB i słuchać przez głośniki Alfki. czy to wogóle jest możliwe?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Słóń
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mosty koło Jabłonkowa Czech Republik
    Auto
    AR 159 SW
    Postów
    51

    Domyślnie

    http://www.mp3auto.cz/alfa-romeo/6-a...ee-alfa-romeo/

    jezeli miał byś ochote kupić to mie kontaktuj na PW

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    a
    Postów
    47

    Domyślnie Drogo...

    Raczej nie o coś takiego mi chodzi. Myślałem o podłączeniu prostego urządzenia typu odtwarzacz Mp3 i podłączenie go bezpośrednio do wzmacniacza.

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margor Zobacz post
    Czy ktoś przerabiał radio w 159-tce tak żeby można było wpiąć jakąś Mp3 na USB i słuchać przez głośniki Alfki. czy to wogóle jest możliwe?
    Najprostrza sprawa to kabel AUX od radia puścić i mp3 odtwarzacz. Prawie bezkosztowo!

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2010
    Auto
    a
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał blackrave Zobacz post
    Najprostrza sprawa to kabel AUX od radia puścić i mp3 odtwarzacz. Prawie bezkosztowo!
    No fajnie tylko własnie pytanie polegało na tym jak? W mojej wersji Prestige nie ma żadnego wyjścia AUX w domu w wieży mam AUX czyli wyjście na urządzenie peryferyjne. Ale jak to zrobić w ALFIE. Może dodam że się nie znam a jeżeli z tyłu tego radia jest gniazdo AUX to właśnie była by informacja! . Nie chcę rozbierać konsoli bo jak zdejmowałem plastik pod lewarkiem biegów to od razu pękł. Chcę się najpierw dowiedzieć potem robić na pewniaka. Jak ktoś wie jak to zrobić to proszę napisać obszerniej

  6. #6
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=Margor;439414]No fajnie tylko własnie pytanie polegało na tym jak? W mojej wersji Prestige nie ma żadnego wyjścia AUX w domu w wieży mam AUX czyli wyjście na urządzenie peryferyjne. Ale jak to zrobić w ALFIE. Może dodam że się nie znam a jeżeli z tyłu tego radia jest gniazdo AUX to właśnie była by informacja! . Nie chcę rozbierać konsoli bo jak zdejmowałem plastik pod lewarkiem biegów to od razu pękł. Chcę się najpierw dowiedzieć potem robić na pewniaka. Jak ktoś wie jak to zrobić to proszę napisać obszerniej[/QUO

    Sam ostatnio zachorowałem na dodatkowe źródło z którego mógłbym sobie odtwarzać muzykę.
    Posiadam Iphona 3GS i tam zbudowałem pokaźną bibliotekę swoich ulubionych piosenek.

    W fabrycznych radiach,które posiadamy (bodajże to Blaupunkt, ja mam serię 939cs) nie ma wejścia liniowego AUX - czyli tym samym nie da się wpiąć niczego więcej.
    Radio o którym pisze ma jednak wejście na zmieniarkę (8 pinów) dodatkowo także mam wpięty zestaw głośnomówiący Parrota.

    Analizując inne fora (w tym sporo zagranicznych) wyczytałem,że swojego czasu ludzie kombinowali z kabelkiem 8 pinów zakończonym wtyczką (właśnie z 8 pinami ) i końcówka "jack 3,5" - czyli standardowy jack,który można wpiąć np.pod odtwarzacz mp3.
    Polegało to na oszukaniu wejścia zmieniarki (mostkowano tam 2 piny) i tym samym kabelek sie uaktywniał.
    Zła info - w tych radiach to nie działa!

    Nazbierałem trochę pieniędzy (350 zł) i zainwestowałem w urządzenie,które już wcześniej polecił Ci kolega. To X Car Link - czyli nic innego jak zmieniarka USB.
    Urządzenie o tyle fajne,że ma wejście na kartę SD, wejście USB i to czego szukałem WEJŚCIE LINIOWE AUX !

    Samo urządzenie jest naprawdę malutkie zakończone jest kablem z kostką 8 pinową,które wpina się w miejsce zmieniarki w radiu.Wówczas uaktywnia się (po naciśnięciu przycisku SOURCE") Changer - czyli zmieniarka.

    Ja od razu zakupiłem sobie kabelek jack 3,5 - jack 3,5, oraz przelotkę gdyż oryginalny kabelek wpinany w owa zmieniarkę jest krótki a Iphona mam na holderze przy szybie.

    Samo urządzenie wcisnąłem między tunel a fotel kierowcy- jest w zasadzie niewidoczne.
    kabel poprowadziłem lewą stroną pod plastikiem tunelu aż do radia- nie ma tam żadnej filozofii aby go wcisnąć.
    Efekt? - mam w końcu muzykę z IPhona w swoim radiu- jakość jest dobra i nie odbiega od CD - które z resztą już z auta całkowicie wyrzuciłem

    Sprzęt kupiłem w Katowicach, jeśli chcesz dam Ci namiary, oczywiście sprzęt musi być dedykowany pod Alfę.
    W razie czego daj znać na priv.

    jak zrobi się trochę znośniej to zrobię parę zdjęć poglądowych

    Jesli byłbyś zainteresowany na Twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia czy Twoje radio ma wejście na zmieniarkę.

    4 długie gwoździe wciskasz w dziury prze radiu i delikatnie acz zdecydowanie ciągniesz - na pewno puści
    pozdrawiam !

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Jak wygląda gwarancja/wsparcie techniczne tego X Car Linka? Czytałem gdzieś, że pierwsze modele się sypały strasznie.

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar sikor155
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    łódz(Śródmieście)
    Auto
    AR 155 V6,156 1,8 16v
    Postów
    906
    Aktualnie AR 166
    3,0 24v 99
    3,0 24v 04

    Były AR 155 1,8 8V 97R
    AR 155 1,8 FORMULA 94
    AR 155 1,8 16V 98R
    AR 155 2,5 TD 97R
    AR 155 2,0 8V
    AR 146 1,4 16V 98R
    AR 146 1,4 BOXER 96R
    AR 156 1,8 16V
    AR 155 2,0 8V

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margor Zobacz post
    No fajnie tylko własnie pytanie polegało na tym jak? W mojej wersji Prestige nie ma żadnego wyjścia AUX w domu w wieży mam AUX czyli wyjście na urządzenie peryferyjne. Ale jak to zrobić w ALFIE. Może dodam że się nie znam a jeżeli z tyłu tego radia jest gniazdo AUX to właśnie była by informacja! . Nie chcę rozbierać konsoli bo jak zdejmowałem plastik pod lewarkiem biegów to od razu pękł. Chcę się najpierw dowiedzieć potem robić na pewniaka. Jak ktoś wie jak to zrobić to proszę napisać obszerniej
    Po pierwsze jest to wejście AUX a nie wyjście, ponieważ tym złączem wchodzi dźwięk z zewnętrznego źródła a nie wychodzi na nie . Jakie to radio? Ja u siebie wejście AUX z tyłu radia miałem, jest to trochę zabawy żeby wyjąć go, ale warto bo zabawa w jakieś transmitery gówna warte to bez sensu. Oczywiście potrzebna jest przelotka, ale to grosze 15-20 pln.

Podobne wątki

  1. Oryginalne radio + odtwarzacz mp3
    Utworzone przez jendriu w dziale 147
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 23-01-2021, 19:51
  2. Nie fabryczne radio
    Utworzone przez daniel94 w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 17:54
  3. Klimatyzacja (nawiew) oraz radio odtwarzacz.
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 21:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory