Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: No i w końcu Alfa usnęła...

  1. #11
    multiply
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Nie ulegaj presji reklamy odpuść vervę. To jeden wielki szwindel marketingowy.
    do Very dolewane sa jedynie uszlachetniacze podnoszące głównie liczbę cetanową i ponoc kilka innych rzeczy, cały motyw polega na tym, ile tych uszlachetniaczy jest.
    Róznica w cenie z Eco Diesel jest powiedzmy 15 groszy na L, na baku 70 L daje to niecałe 11 zł.
    Przy założeniu, że można kupić jakąs dobrą dolewkę do diesela za ok. 15 zł /1 bak to wychodzi prawie na to samo jakbyś zalał Eco Diesla i dolał swój uszlachetniacz.

    Dla Orlenu to czysty zysk, bo takie uszlachteniacze to maja pewnie za 2-3 zł za porcje, domyślam się, że kupuja hurtem w setkach tysiecy litrów..

    Prza założeniu, że w Vervie jest procetowo tyle samo uszlachetniacza ile byśmy sami dolali do baku to Oni zarabiają kilka zł na baku i my też.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    no właśnie zakładając że jest taki sam % a skąd mamy to wiedzieć Ja robię tak, tankuję owszem na orlenie ale zwykły ON i sam dolewam uszlachetniacze, wiem jakie i wiem ile mam go w baku

  3. #13
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    Nie ulegaj presji reklamy odpuść vervę. To jeden wielki szwindel marketingowy.
    Po czym tak wnioskujesz?
    Może masz jakieś dowody na to. Podziel się nimi na forum, bo po to ono jest, a może przy okazji będzie to bardzo istotna uwaga i wskazówka dla osób które na tym paliwie jeżdżą.
    Ja mam dowód, w zeszłą zimę na stacji orlenu widziałem ON vervę zamarzniętą, widać to było w szklanym oczku na dystrybutorze. Zwykły ON był ok. Na moją uwagę obsługa wzruszyła ramionami.
    W 2005 były mrozy blisko -30C, uziemiłem Alfe na prawie tydzień po tankowaniu na shellu. Od tamtej pory jak temperatura ma spaść do -15, to profilaktycznie dolewam depresator.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Drodzy koledzy, szanowni użytkownicy diesli Ja z mojego punktu widzenia szczerze polecam w trakcie zimy dolewajcie dodatków do ropy tych, które pomagają mniej gęstniec temu co w baku. Nawet sama Verva czy inne chwyty marketingowe nie są do końca na tyle dobre żeby sobie uporac przy mrozach. Koszt dodatku niewielki a naprawdę pomaga. Ja osobiście nieważne gdzie i co tankuje zawsze dolewam w zimie dodatek paliwowy i jest miodzio;D
    Takie moje małe wywody, dziekuję za uwagę

  5. #15
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfabeta Zobacz post
    Bez paniki. W zeszłym roku już to przerabiałem. To wyje, buczy pompa paliwa, która nie może tłoczyć paliwa z wytrąconą parafiną.
    dolej do paliwa srodek na usuwanie parafiny

  6. #16
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol Zobacz post
    dolej do paliwa srodek na usuwanie parafiny
    Dupa... Denaturat najlepszy i jeszczeo coś przy okazji wyczyści...

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Denaturat NIE MA własności smarujących do diesla to nie najlepszy pomysł

  8. #18
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_murawski Zobacz post
    Denaturat najlepszy
    sok pomidorowy !

    Są do tego specjalne środki chemiczne których używam od kilku lat ... nie podsuwaj złych pomysłów

    2 samochod jeździ na ropie kupionej jeszcze w dodatnie temp. po dolaniu uszlachetniacza nie ma zadnych problemów z jazdą nawet przy - 20 !
    Na CPN Ci powiedzą co ludzie kupują do ropy, są jednorazowe za 15zł na jeden bak i są takie za 30zł na kilka razy.
    Ostatnio edytowane przez Kayrol ; 18-12-2010 o 17:35

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    Po czym tak wnioskujesz?
    Może masz jakieś dowody na to. Podziel się nimi na forum, bo po to ono jest, a może przy okazji będzie to bardzo istotna uwaga i wskazówka dla osób które na tym paliwie jeżdżą.
    Zalewałem Vervę od kiedy tylko kupiłem swojego jtd, zgodnie zresztą z radą poprzedniego właściciela. Niestety, przy pierwszych mrozach, po kilku godzinnym postoju na dworze przy dość silnym wietrze, z paliwa wytrąciła się parafina. Silnik zapalił udało mi się przejechać nawet 0,5 km, potem znana wszystkim historia: MCSF, silnik zgasł, holowanie, ciepły garaż. O tamtej pory nie leję vervy, dodaję za to do paliwa dodatek DieselSkydd i nie mam żadnych problemów. Marketing rządzi. Pozdrawiam.

  10. #20
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domino Zobacz post
    Zalewałem Vervę od kiedy tylko kupiłem swojego jtd, zgodnie zresztą z radą poprzedniego właściciela. Niestety, przy pierwszych mrozach, po kilku godzinnym postoju na dworze przy dość silnym wietrze, z paliwa wytrąciła się parafina. Silnik zapalił udało mi się przejechać nawet 0,5 km, potem znana wszystkim historia: MCSF, silnik zgasł, holowanie, ciepły garaż. O tamtej pory nie leję vervy, dodaję za to do paliwa dodatek DieselSkydd i nie mam żadnych problemów. Marketing rządzi. Pozdrawiam.
    No cóż ja nie mam żadnych problemów z tym paliwem a do tego od kiedy mam samochody z JTD czyli od 2002 r. nie dolewam do ON żadnych dodatków zimowych. Jak narazie nie mam żadnych problemów a samochody palą z dotyku nawet jak postoja 3-4 dni na mrozie nie ruszane.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:46 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:41 ----------

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    ..a niech sobie będzie i szwindel.. tankuję auta na orlenie od wielu lat i nigdy nie miałem problemów z paliwem.. a mój fiat coupe miał mocno wykręconą moc i był bardzo wrażliwy na złe paliwo, co od razu można było zaobserwować po wyższych wartościach egt ..a lejąc vervę 98 zawsze było OK. Możliwe, że wiele stacji ma dobre paliwa, ja poprostu nie eksperymentuję tankując zazwyczaj w jednym zaufanym miejscu..
    Mariusz w 100% się z tobą zgadzam.
    Poza tym prawda jest taka że VERVA czy inne paliwa np.: Diesel GOLD na statoil lub V-power na shellu, mają zredukowaną ilość siarki która jest zabójcza dla diesli z układem zasilanie Common rail.

Podobne wątki

  1. [159] Jak w końcu z tym ET Alfa 159
    Utworzone przez zeppelin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2015, 20:56
  2. Dwumas w 2.0TS mam w końcu czy nie...
    Utworzone przez feuerland w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 17:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory