Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #3281
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Świerklany
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Q-tronic
    Postów
    19

    Domyślnie Zakup 159 Q4 2.4 automat

    Witam,
    Pozwólcie, że się przedstawię jako Wasz krajan z racji posiadania równie fajoskiego autka jakim jest lancia lybra sw.
    Autko ma już prawie 1o lat na liczniku 220000 i gdyby nie miłość do 159 to pewnie by jeszcze sporo u mnie pojeżdziła, no ale...;-)
    Auto mam od 5 lat i powiem, że oprócz zawieszenia (tuleje, sworznie - co wynik a z natury naszych dróg) nie miałem z wozem żadnych problemów...
    Wracając do sedna szukam alfy 159 2,4 jtd Q4 w automacie i z navi, w internecie znalazłem może z 2 sztuki.
    Jak myślicie jest szansa na taką furę...? czy automat w połączeniu z napędem na 4 koła to dobre rozwiązanie...?
    Oraz czy włożenie chipu na 250 kucyków nie sprawi jakiś dodatkowych problemów...
    Z góry dzięki za info.
    Lancista;-)

  2. #3282
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wlodeczek1
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Jest Alfa 159 SW 2.4 2007 210 ps (była Alfa 156 SW 1.9 JTD 2004 r.)
    Postów
    88

    Domyślnie

    Ta pierwsza była już opisywana niedawno przez jednego z kolegów - poszukaj - wtedy oglądał bodajże 3 sztuki z warszawy i fajnie opisał.
    Z tego co pamiętam coś z nią było nie tak - chyba zmęczona jakaś

  3. #3283
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Nigdy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Okolice Oświęcimia
    Auto
    159 Sportwagon 2.4JTDm Q-Tronic
    Postów
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregcom Zobacz post
    Witam,
    Pozwólcie, że się przedstawię jako Wasz krajan z racji posiadania równie fajoskiego autka jakim jest lancia lybra sw.
    Autko ma już prawie 1o lat na liczniku 220000 i gdyby nie miłość do 159 to pewnie by jeszcze sporo u mnie pojeżdziła, no ale...;-)
    Auto mam od 5 lat i powiem, że oprócz zawieszenia (tuleje, sworznie - co wynik a z natury naszych dróg) nie miałem z wozem żadnych problemów...
    Wracając do sedna szukam alfy 159 2,4 jtd Q4 w automacie i z navi, w internecie znalazłem może z 2 sztuki.
    Jak myślicie jest szansa na taką furę...? czy automat w połączeniu z napędem na 4 koła to dobre rozwiązanie...?
    Oraz czy włożenie chipu na 250 kucyków nie sprawi jakiś dodatkowych problemów...
    Z góry dzięki za info.
    Lancista;-)
    Baaardzo ciężko o egzemplarz, który opisałeś. Wiem, bo sam takiego poszukiwałem i znalezienie 2.4 JTDm Q-Tronic Q4 w nienagannym stanie i rozsądnej cenie graniczy z cudem. Ostatecznie zrezygnowałem z Q4 i nie żałuję- 159 ma znakomitą trakcję i napęd na dwie osie przyda się tylko w ekstremalnych warunkach.
    Co do chipu- Q-Tronick w 2.4 przy fabrycznej mocy działa niemal na granicy danych wytrzymałości. Dlatego nie zaleca się przy tej skrzyni chip-tuningu. Nie słyszałem żeby ktoś próbował, ale osobiście nie mam zamiaru eksperymentować.

  4. #3284
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nigdy Zobacz post
    Co do chipu- Q-Tronick w 2.4 przy fabrycznej mocy działa niemal na granicy danych wytrzymałości. Dlatego nie zaleca się przy tej skrzyni chip-tuningu. Nie słyszałem żeby ktoś próbował, ale osobiście nie mam zamiaru eksperymentować.
    Dokładnie. Dodatkowo do myślenia daje to, że Q-tronica nie łączyli z mocniejszymi silnikami 210 km. Były tylko w połączeniu z silnikami 200 km.

  5. #3285
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    w wawie pojawily sie dwa fajne kombiaki:

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C28796414.html

    ten to a autplazy ktora ogolnie jest mega droga ale jezeli wszystko co pisza o tym aucie to prawda to moze byc warte tej ceny

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C28712808.html

    ten wydaje mi sie tez przyzwoity, tanszy niz ten wyzej no i rocznik mlodszy

    niestety obydwa w chwili obecnej poza moim zasiegiem

    na deser rodzyn benzynowy czyli 1,75tbi z polskiej dilerki w sedanie

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-175...C28879120.html

  6. #3286
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Rodzyn raczej bity. W aukcji nie ma zaznaczonego ze bezwypadkowa, a na zdjeciu ze srodka widac ze alu listwa na prawych drzwiach nie jest rowno z listwa nad schowkiem, co moze sugerowac kiepskie spasowanie konsoli po wymianie.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  7. #3287
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasiek Zobacz post
    Rodzyn raczej bity. W aukcji nie ma zaznaczonego ze bezwypadkowa, a na zdjeciu ze srodka widac ze alu listwa na prawych drzwiach nie jest rowno z listwa nad schowkiem, co moze sugerowac kiepskie spasowanie konsoli po wymianie.
    ja tam sie nie znam

    ale w tym tez nie jest rowno

    http://allegro.pl/alfa-romeo-159-rok...172927119.html

    w tym tez nie:

    http://allegro.pl/alfa-romeo-159-2-0...182588752.html

    w tym chyba troche bardziej

    http://allegro.pl/alfa-romeo-159-1-9...175955846.html

    (trzy pierwsze z brzegu wzialem

  8. #3288
    wjot
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Jeśli miałbym coś doradzić to dziś zrezygnowałbym ze skóry (159 to moje pierwsze auto ze skórą i chyba ostatnie), czujnika deszczu (byłem zakochany w tej funkcji, ale nie w wykonaniu AR), zmierzchu, zapachu. Za to na pierwszym miejscu u mnie są tempomat i reflektory ksenonowe. Jeśli miałbym ograniczony budżet to właśnie w ten sposób bym ustawił priorytety. ESP i klima 2 strefowa to praktycznie standard (myślę, że 95-99% aut ma, jeśli nie ma to faktycznie bym na taką nie popatrzył). Ach, jeszcze czujniki parkowania uważam za obowiązkowe, ale to jest jedna z tych rzeczy, którą za niewielkie pieniądze można dołożyć niefabryczne (podobnie jak złącze do mp3 czy dobry zestaw głośnomówiący)

    BTW. przy autach o przebiegu 150-180 kkm loterią jest to czy turbina lub sprzęgło dwumasowe się wysypie. Auto może być dopieszczone, wyserwisowane, a sprzęgło klęknie po 5 tys. km. Bo zwykle właśnie w granicach 150-200 kkm trzeba je zmieniać. Chyba, że auto jest świeżo po tych wymianach, to wtedy mamy to z głowy. Lekko licząc 5 tys. zł warto mieć odłożone na przykre zdarzenia, które mogą wystąpić w ciągu pierwszego półrocza.
    Powiem szczerze, że uparłem się trochę na tą skórę. Już w poprzednim aucie zrezygnowałem ze skóry i później żałowałem. Poza tym uważam, że skórzane fotele z Alfą 159 komponują się idealnie.

    Ja natomiast ksenonów, czy tempomatu jakoś specjalnie nie potrzebuje. Czujniki parkowania zawsze się przydadzą, ale tak jak napisałeś - zawsze można je sobie dołożyć w późniejszym czasie.
    Na pewno muszę mieć te podstawy czyli: - klima dwustrefowa, ASR, ESP, ABS no i ta kierownica z multi, do tego skóra - i to mi wystarczy.

    Dylemat przed którym stoje polega na tym, że tak jak napisałeś - turbo się zawsze może posypać, sprzęgła czy dwumasu pewności też nie masz. Można sprawdzić na czuja czy nie ślizga, ale nigdy nie wiadomo co za parę miesięcy.
    Dlatego też nie wiadomo, czy lepiej wyłożyć te 35 000, czy może lepiej kupić coś za max 30 000 i mieć odłożone te 5 000 zł na ewentualne sprzęgło, dwumasa i turbinę.

  9. #3289
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    ja pierdziele wezcie pod uwage ze drzwi moga troszke opasc i listwy juz nie beda sie idealnie pokrywac.Wjot nie ma reguly na to co kupisz.mozesz kupic taniej i jezdzic,a ktos kupi nawet nowke z salonu i bedzie sie sypac.Nie da rady przewidziec co Ci moze sie skonczyc za pol roku/rok/dwa lata/10 lat

  10. #3290
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory