Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 59

Temat: Zakładać gaz czy nie?

  1. #41
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Mam sprawdzony warsztat który mi już do paru aut różnych marek gaz zakładał. Dwa lata temu stałem przed dylematem wymiany samochodu. I zawsze przed zakupem pierw się kontaktuję z moimi mechanikami żeby mi doradzili co kupić. I właśnie gazownik mi podsunął pomysł na Alfę.Mówił że jego zdaniem ten samochód o wiele lepiej się nadaje do gazu niż VectraC czy Focus II nad którymi też się zastanawiałem. Miał rację. Auto po zakupie miało na liczniku 75tkm. Obecnie ma 118tkm. Żadnych problemów z instalacją gazową. Spalanie 8.5-9l gazu.
    Moim zdaniem mit o instalacjach gazowych jak i o awaryjności Alf bierze się z tego, że tymi samochodami często jeżdżą osoby o trochę mniej zasobnym portfelu i młodsze. Często więc te auta nie są należycie serwisowane i jeździ się nimi póki się da. Efekt wiadomy.
    Zadbana Alfa, z rozsądnym przebiegiem, z dobrą instalacją, na pewno nie będzie stwarzała problemów. Ale Alfa ponad dziesięcioletnia z przebiegiem ponad 200000km naprawiana chałupniczo i jak najtaniej i do tego kierowca 20lat który musi się pokazać jak mu auto chodzi i do tego gaz, no to już jest całkiem inna sprawa.

  2. #42
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał syfon Zobacz post
    Mam sprawdzony warsztat który mi już do paru aut różnych marek gaz zakładał. Dwa lata temu stałem przed dylematem wymiany samochodu. I zawsze przed zakupem pierw się kontaktuję z moimi mechanikami żeby mi doradzili co kupić. I właśnie gazownik mi podsunął pomysł na Alfę.Mówił że jego zdaniem ten samochód o wiele lepiej się nadaje do gazu niż VectraC czy Focus II nad którymi też się zastanawiałem. Miał rację. Auto po zakupie miało na liczniku 75tkm. Obecnie ma 118tkm.
    Potwierdzam, moja miała założony gaz przy przebiegu 35tyś a teraz już jest 120tyś i w zastraszającym tempie przebieg rośnie. Żadnych problemów z gazem nie mam, poza padniętą cewką zapłonową. Samochód jeździ bez najmniejszych problemów w każdych warunkach pogodowych. Warunek jeden - żadnego oszczędzania i nowoczesna instalacja gazowa zakładana przez kumatych gazowników.

  3. #43
    amoook
    Gość

    Domyślnie

    syfon Może nie kładź młodych kierowców do jednego wora ok? Bo kryzys wieku średniego też ma swoje prawa i chyba tam wchodzą w grę większe cuda niż te które do głowy przychodzą młodym kierowcom.
    Nie każdy młody ma pusty portfel, musi przedłużyć sobie członka autem i podnieść ego A Alfę kupuje bo tania
    Proszę nieuogólniać
    Sorry za offtop

  4. #44
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Ale jasne że moja wypowiedź nie odnosi się do wszystkich młodych kierowców. Chciałem zwrócić uwagę na pewną prawidłowość. Jednak z moich obserwacji na drodze starszymi rocznikami alf jeżdżą młodsi kierowcy a nie ich ojcowie. I to oni z reguły mają mają cięższą nogę a lżejszy portfel. Nie chcę nikogo obrażać. Tak po prostu jest że z reguły z wiekiem przybywa nam trochę rozsądku i pieniędzy. Młodsi na pewno mają więcej fantazji ale studiując trudno mieć pełne konto. No a niby czemu wszyscy chcą używane auto kupować od dziadka?

  5. #45
    amoook
    Gość

    Domyślnie

    Kupowanie "od dziadka" to mit, pomijam fakt, że ten dziadek to nie zawsze dziadek, ale kolonia geriatryczna na polskich drogach to zwykle poobijane zderzaki i spalone sprzęgło , chociaż to nie jest regułą, podobnie jak młodzi kierowcy=piraci drogowi

  6. #46
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Jasne że nie można generalizować. Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe właśnie dla młodych kierowców mają najwyższe stawki. Tak samo młodzi kierowcy mają ograniczenia w uzyskaniu uprawnień do prowadzenia szybkich motocykli. Jednak nie wyssali tego z palca tylko statystycznie tak im wychodzi.

  7. #47
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfaradek146
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Wodzislaw Śląski
    Auto
    Alfa Romeo 146, 1,6 16V, TWIN SPARK
    Postów
    218

    Domyślnie

    Cytat Napisał syfon Zobacz post
    Jasne że nie można generalizować. Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe właśnie dla młodych kierowców mają najwyższe stawki. Tak samo młodzi kierowcy mają ograniczenia w uzyskaniu uprawnień do prowadzenia szybkich motocykli. Jednak nie wyssali tego z palca tylko statystycznie tak im wychodzi.
    No tak im wychodzi, z tym że jak dziadek mi przy....bał to już nie był młody kierowca, i miała byc niby moja wina bo też raptem miałem 24 lata a dziadek ok 60, z tym że jednak okazało sie że dziadka wina. Są ludzie i ludziska, a nie jeden młody nawet z mniejszym portfelem będzie dbał o auto jak żaden inny. Kupowanie do dziadka też nie zawsze się kalkuluje, bo dziadek jeździł do kościoła w niedziele a reszte auto stało, a jak wiadomo auto jak stoi niszczy się szybciej niż jak jest użytkowane. Co do gazu mam w 1,6 16v TS gaz założony przy 135 tyś, teraz mam 222 tyś i oprócz filtrów nie robiłem nic. Gaz nie musi być założony drogi czy najdroższy, ale po pierwsze musi być założony przez Fachowca przez duże F a nie "fachowca"z firmy z 30 letnim starzem naprawy syrenek i fiatów 126P, bo maluchów już nie produkują to trzeba było sie zająć czymś innym, a o gazie nie ma zielonego pojęcia poza przeczytaniem instrukcji montażu, po drugie musi być porządnie dobrany do danego silnika, mocy itd.
    Jestam jak najbardziej za instalacją gazową, fakt droższy przegląd, i dodatkowe filtry jak napisał kolega wyżej, ale wielkiej różnicy w jeździe nie ma(pod warunkiem ustawienia wszystkiego żeby działało). Miałem już w swojej karierze kierowcy 6 aut na gaz, od golfa na gaźniku z podstawową instalacją, do BRC, BINGO, STAG 200 i 300 i wszystkie chodziły porządnie, ale robione przez jednego Fachowca w Warszawie który wie do czego co i jak, a za nim do niego trafiłem przeszedłem różnych pseudo fachowców, co tylko kase chcieli, doloty zaklejali, i dołożyć im do wszystkiego 200zł to instalacje wymienią całą od podstaw, a szkoda gadać.....
    Rozpisałem się troszkę, ale tak jak napisałem gaz jak najbardziej tak, ale tylko zakładac tam gdzie się naprawde znają na rzeczy..
    Jak by ktos chciał to mogę dać kontakt w warszawie do porządnego gaziarza.
    Alfy to zaczarodziejskie samochody

  8. #48
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    Czy 60 lat to już dziadek ? A ile lat ma Twój ojciec, że się tak zapytam

    ---------- Post added at 22:59 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

    Ja w sumie też jestem młody, 23 lata na karku jużhehe - i Alfe też mam starą bo 96rok - jednak jestem ciekaw czy Twoja 147 jest w takim stanie jak moja 164 Zainwestowałem w auto nieco ponad więcej niż młoda 147 na rynku chodzi, ale częściowo masz rację, bo akurat mi się udało i mam dobrą pracę i płacę ale dużo moich znajomych zapierdzie.... po zakrętach rozklekotanymi Golfami III i myślą że są OK.
    Ostatnio edytowane przez Xofer ; 14-04-2011 o 21:53 Powód: literówka

  9. #49
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Witam,

    wiele lat byłem przeciwny LPG, chociaż nigdy nie miałem auta z instalacją.
    Czasem jeździłem pożyczonymi z LPG i te auta zawsze muliły niesamowicie.
    Jakiś czas temu potrzebowałem auto tańsze w eksploatacji, czyli albo auto
    zmienić na diesla (to było przed tymi podwyżkami) albo założyć LPG. Nie chciałem
    Alfy sprzedawać, no bo nie znajdę tak zadbanego, więc założyłem LPG.

    I żałuję tylko, że nie zrobiłem tego 2 lata wcześniej. Koszt instalacji zwrócił się w 8
    miesięcy, jeżdżę gdzie chcę i tak szybko jak chcę, bez stresu że benzyna droga.

    Instalacja BRC Sequent24. Spalanie 8-12L LPG/100km. Zero problemów.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ja dodam tylko tyle, że moja jest na gazie od ponad 2 lat czyli od przebiegu 111tys km a teraz zbliża się do 150tys km i poza oczywistymi wymianami filtrów musiałem wymienić dwa wtryskiwacze a powodem tego może być zaniedbanie poprzedniego właściciela lub kiepskiej jakości gaz, który ostatnio przez swoje zaniedbanie zatankowałem. Jeśli ktoś chce zagazować auto o dużej pojemności 2l i więcej to warto.

    Minus instalacji: nie od dziś wiadomo, że na gazie szybciej padają świece, ograniczenie miejsca w bagażniku, utrudnienia pod maską (np. w wymianie żarówek) spowodowane obecnością instalacji, dodatkowe koszty filtrów.


    Morał ze wszystkich przemyśleń może być taki: są silniki "nie lubiące" gazu, ale większość problemów wynika z nieumiejętnego montażu lub serwisowania instalacji.
    Ostatnio edytowane przez drift-r ; 22-04-2011 o 12:09

Podobne wątki

  1. 1.6 105 KM warto zakładać instalacje gazową?
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 01:33
  2. 205/40/17 mozna zakładać?
    Utworzone przez feuerland w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 21:46
  3. Jak zakładać pasek wielorowkowy w 1,9 JTD 8V AR147
    Utworzone przez N...SALTO w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 15:09
  4. Gdzie zakładać gaz piątej generacji?
    Utworzone przez iscub w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:14
  5. [146] Filtr stożkowy - czy zakładać?
    Utworzone przez Marek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2008, 20:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory