Strona 1 z 16 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 158

Temat: Opony bieżnkowane na sezon zimowy

  1. #1
    Mata
    Gość

    Domyślnie Opony bieżnkowane na sezon zimowy

    Witam wszystkich,
    Na forum znalazłem temat o oponach bieżnikowanych ale tylko letnich i wszyscy je odradzają. Natomiast w google są tematy o nich ale z 2009roku i starsze. Myślę że od tamtej pory technologia wytwarzania ich poszła do przodu więc proszę o opinie ale tylko o zimowe bo letnich bieżnikowanych nie chcę bo lubię szybciej polatać Niżej podrzucę parę linków które znalazłem na allegro:

    http://moto.allegro.pl/zimowe-biezni...859913370.html
    http://moto.allegro.pl/205-55r16-opo...845857785.html
    http://moto.allegro.pl/opony-205-55r...850042290.html

    Za wszystkie sugestię z góry dzięki.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Moja sugestia to dać sobie spokój... na bezpieczeństwie się nie oszczędza...

  3. #3
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Tak tylko że na nowe zimowe nie mam i pozostaje mi raczej wybór pomiędzy: kupić używane zimowe lub dołożyć do każdej 35zł i kupić bieżnikowane. Już dwa sezony przejeździłem na letnich oponach i to słabych więc następnej zimy nie chce na letnich gumkach śmigać

  4. #4
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Ostatnie kilka lat (a raczej zim i to śnieznych) przejeżdziłem na bieznikowanych zimówkach i bardzo sobie chwalę.
    Prędkosci jakie osiąga się zimą w miastach i na krótkich trasach (zwłaczcza jeśli przed nami jedzie jakiś RWD) są śmieszne.
    Nowe "biezniki" są lepsze aniżeli firmowe używki. Chodzi przede wszystkim o głębokość bieznika, lamelki etc.

    Natomiast nigdy nie załozyłbym letnich opon bieznikowanych. To zupełnie inna bajka...
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    ja już jeżdżę, nie pamiętam który sezon, na bieżnikowanych zimówkach z Markgumu i to już w czwartym aucie. Do Alfy kupowałem nówki za 120zł/szt z gwarancją. Ja nie narzekam, za takie pieniądze takich opon nie kupisz. Niestety zimówki mają to do siebie że muszą być ze "świeżej" gumy. Możesz zawsze kupić po 100zł używki które pewnie będą plastikowe. Z mojego doświadczenia z oponami bieżnikowymi jest tak jak z Alfą Romeo, psuje się - najczęściej mówią to ludzie którzy nigdy Alfą nie jeździli...

    PS.Markgum produkuje również opony do sportu, wnioski pozostawiam wam.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    ...
    Jeżeli używane to tylko dobrej firmy i powyżej 6mm bieżnika... jak i również nie za stare, max 3'letnie
    Jak nie znajdziesz takich za pieniądze jakie masz to kup bieżnikowane... przynajmniej będziesz miał trochę tej gumy...
    A jazdy na letnich w zimie nie będę komentował...

    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:11 ----------

    Cytat Napisał Rolin Zobacz post
    PS.Markgum produkuje również opony do sportu, wnioski pozostawiam wam.
    Bridgestone/Pirelli produkuje opony do sportu i cenią sobie za nie duże pieniądze a Markgum'owe opony są pewnie kilkakrotnie tańsze i podobnej jakości...
    Jak dla mnie to żaden argument...

  7. #7
    ViP Maniak resoraków Avatar maciekk
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    brzesko
    Auto
    156 2.5V6 i 147 1.6 Ts
    Postów
    733

    Domyślnie

    ja polecam gumki bieznikowane kupujesz nowa gume bieznikowana za 100-120 zl szt. to jest do kupy koszt 500 pln-ow wiec na upartego mozesz sobie co roku nowe biezniki kupowac i nie oszczedzac bo zaplaciles 2 tysie za komplet firmowych gum i musza wystarczyc na trzy sezony taka moja rada i tak jak wyzej williamdrake pisal predkosci w zimie sa smiszne wiec watpie zeby ci sie bieznik rozpadl.dobry bieznik ma miekka gume i kupe miesa do zdarcia powiedzialbym nawet ze wiecej niz nowa markowa opona.sam jezdze zima na takich i jest ok pzdr.
    o co k'mon???

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    ja osobiście nie mam ale mojej narzeczonej zafundowałem bieżnikowane do fiesty i ogólnie fajnie sie trzymają itd minus to strasznie szumią ale jeśli chodzi o jakość do ceny to opłaca się .

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Do tej pory kupowałem zawsze używki (odkąd mam szerokie kapcie w autach). W rozsądnej cenie kupisz ochłap. Ale 166 kupiłem z bieżnikowanymi na oba sezony. Na początku podchodziłem sceptycznie ale się przekonałem. To świetna alternatywa. Tak jak pisano wcześniej. Na zimę bez dwóch zdań kupuj bieżnikowane. Ja tak już zawsze będę robił. A na lato? hmmm jeżeli jeździsz spokojnie i nie osiągasz wielkich prędkości (180-250km/h) to też. Ale przy mocnym wytężeniu opon byłbym ostrożny. Ja rekordów prędkości nie biję, z piskiem opon w zakręty nie wjeżdżam więc też na regenerowanych latam. Oczywiście nie zamulam. Pamiętaj że regenerowane to dużo mięcha i świeżutka guma. Taka opona ma lepszą przyczepność niż kilkuletnie ździeruchy za które i tak pewnie więcej będziesz musiał dać.

  10. #10
    yattaman
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli się nie szaleje to opona bieżnikowana daje radę , rok temu kupiłem markgum do bmw serii 7 .Na śniegu opona pięknie trzymała tor jazdy i wszystko było pod kontrolą , nawet tak bardzo nie szumiały . Ale jak się śmigało na suchej nawierzchni i czasami więcej poszło na gaz przy wchodzeniu w zakręt to rozwalało mi oponę (pękało wzmocnienie na środku) , na szczęście były na rocznej gwarancji i wymieniali bez problemu . Jest jeszcze jeden problem z bieżnikowanymi gumami, przynajmniej ja tak miałem ,ciężko je wyważyć . W tym sezonie zakupiłem do AR za 390zł 4 sztuki Fulda kristal 205/55/16 z 2007 roku i z całkiem dobrym protektorem 5mm . Każdy ma swój rozum , nie namawiam , nie zniechęcam .

Podobne wątki

  1. Top Gear 18 sezon
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 17:26
  2. [156] JTD rozpoczynajacy sie sezon letni
    Utworzone przez alanwroc w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory