Strona 18 z 24 PierwszyPierwszy ... 89101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 236

Temat: Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)

  1. #171
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeMaker Zobacz post
    To moze nie rozumiem dzialania hh... Chyba ze hh zaczeli montowac od jakiegos rocznika? Ja mam 2006...
    Też mam 2006 i HH jest.
    Hill Holder działa w sytuacji zatrzymania się "pod górkę". Stajesz na światłach, sprzęgło i hamulec wciśnięte, czekasz na zielone. Zielone wskakuje, przekładasz nogę z hamulca na gaz, a Hill Holder jeszcze przez chwilę utrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym, na tyle, żeby auto się nie cofnęło.

  2. #172
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Instrukcja mówi o minimalnym nachyleniu podłoża 6%, żeby hill holder się uaktywnił.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #173
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar barand
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm 8v 120 KM 2008r.
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtekf Zobacz post
    U mnie zaczął szwankować czujnik położenia pedału sprzęgła i objawiło się dokładnie takim komunikatem (po gwałtownym hamowaniu w trasie). W module ABSu był zapisany błąd wskazujący właśnie na ten czujnik. Wczoraj pojawił się ponownie na mało przyjemnej dziurze (niestety, remontują ulicę pod blokiem), więc podejrzewam, że coś mechanicznie szwankuje i czas go wymienić...
    Hill Holder na pewno nie mam
    Faktycznie jakiś czas temu miałem błąd z czujnikiem położenia sprzęgła. Ale usunąłem. Dzięki za info. Sprawdzę jeszcze raz błędy i usunę.

  4. #174
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał barand Zobacz post
    Hill Holder na pewno nie mam
    Faktycznie jakiś czas temu miałem błąd z czujnikiem położenia sprzęgła. Ale usunąłem. Dzięki za info. Sprawdzę jeszcze raz błędy i usunę.
    W ogóle VDC nie masz?

  5. #175
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Mam prośbę o rozwikłanie zagadki. Już drugi raz w trakcie jazdy po mocnym hamowaniu ale bez załączanego ABS, pojawił mi się komunikat o braku ABS, VDC, ASR i Hill Holdera. Po ponownym uruchomieniu silnika komunikaty znikają i wszystko działa. Dodam, że jestem świeżo po wymianie klocków przód z naprawą tych bolców trzymających klocki (bo się zapiekły) i dalej jest problem z hałasem jakby ocierania metalu o metal w trakcie jazdy z wyższymi prędkościami. Dźwięk ten nasila się jak wchodzę z wyższą prędkością w łuk i nie ma zależności od tego czy zakręt jest w prawo czy lewo. jazda na wprost generuje ten dźwięk w minimalnym stopniu. Może ktoś miał podobny przypadek? Pzdr.

  6. #176
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    Mam prośbę o rozwikłanie zagadki. Już drugi raz w trakcie jazdy po mocnym hamowaniu ale bez załączanego ABS, pojawił mi się komunikat o braku ABS, VDC, ASR i Hill Holdera. Po ponownym uruchomieniu silnika komunikaty znikają i wszystko działa.
    Bez podłączenia pod komputer i odczytania kodów błędów to można tylko wróżyć z fusów. Może to, a może tamto, może czujnik hamulca, może sprzęgła, może czujnik ciśnieniowy, albo jeszcze coś innego. W sumie szkoda strzępić klawiatury.

  7. #177
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie szkoda bo jeśli ktoś miał już podobny lub taki sam problem to może podać gotowe rozwiązanie, które można wprowadzić lub sprawdzić. Nie mniej jednak dziękuje za twoje jahu zainteresowanie. A i u mnie nie ma sprzęgła więc jeden problem odpada (wyeliminowany bez podłączania do komputera) Pzdr.

  8. #178
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    Moim zdaniem nie szkoda bo jeśli ktoś miał już podobny lub taki sam problem to może podać gotowe rozwiązanie, które można wprowadzić lub sprawdzić. Nie mniej jednak dziękuje za twoje jahu zainteresowanie. A i u mnie nie ma sprzęgła więc jeden problem odpada (wyeliminowany bez podłączania do komputera) Pzdr.
    To nie jest moja zła wola, tylko po prostu VDC jest dość mocno oczujnikowane i szkoda czasu na sprawdzenie po kolei różnych rzeczy skoro może okazać się, że centralka padła. Poniżej w wątku w ostatnim poście jest przykład takiego błędu i rozwiązania serwisowego polegającego na wymianie całej centralki:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...yki_vdc-4.html

    Oczywiście równie dobrze błąd może polegać na uszkodzeniu czujnika w kole podczas wymiany hamulców. Tak jak mówiłem – moim zdaniem bez odczytania kodu błędów to jest błądzenie po omacku.

  9. #179
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Cater3
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Biłgoraj (Dąbrowica)
    Auto
    Alfa 156 1.8 T.S
    Postów
    70

    Domyślnie Dziwny problem z vdc asr alfa 159

    Witam mam dziwny problem z vdc asr w ar 159 mianowicie działa tylko abs monitor nie pokazuje żadnych błędów po nacisnięciu magicznego przycisku od vdc i reszty nie ma zadnej reakcji po podłączeniu komputera wyświetla sie błąd c1800 błąd zasilania miał ktoś z was może podobny problem ???

  10. #180
    Użytkownik Rowerzysta Avatar SzymekdrgM
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    WPN
    Auto
    AR 159 Berlina, Grigio Stromboli, 1.9 JTDm 150KM, 2007r. Była/oczekiwanie na "Benzina"
    Postów
    75

    Domyślnie

    Panowie odgrzewam temat. Cały już przeczytałem i wyciągnąłem pewne wnioski ale może ktoś mądrzejszy potrafi to wyjaśnić. Otóż najpierw padła turbina. Po wymianie komputer wyrzuca błędy ABS/VDC/HillHolder/EBD. Po podłączeniu do kompa wyświetliło, że błąd czujnika lewym tylnym kole - C1045. Na nowym czujniku to samo. Mechanik stwierdził, że trzeba przejrzeć całą instalację i może to być awaria pompy ABS albo właśnie gdzieś po drodze gubi sygnał. Jakieś sugestie? A może tak jak ktoś wcześniej pisał ma to związek z wtryskami?

Podobne wątki

  1. [159] VDC / Hill Holder Unavailable. Consult Handbook
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2019, 12:08
  2. [159] hill holder unavailable
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-03-2019, 18:08
  3. [159] VDC / Hill Holder Unavailable - czyżby problem rozwiązany ???
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:09
  4. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  5. [159] Hill holder
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory