Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Temat: Temperatura silnika na postoju spada.....

  1. #11
    Pangien
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał solek Zobacz post
    wszystkie TDI mają wyższą temperaturę pracy w granicach 80-90 cały czas trzymają, a JTD szybko się wystudza na postoju, a w trasie gdy jest zimno i nie będziesz cisną to się nie zagrzeje, będziesz musiał się przyzwyczaić,

    zauważyłem to samo wczoraj na pierwszej w sumie trasie....
    naprawdę tak musi być?
    nówki sztuki już tak miały?wszystkie?

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    faktycznie zaślepiony EGR ma wpływ na temperaturę nie wiem jak duży ale ma - bo przecież przy termostacie jest wymiennik ciepła - i teraz tak sobie myślę czy spaliny nie idą do niego tylko przy niskich obrotach - no bo przecież tak działa EGR, że przy niskich obrotach (czyt. postój) dopala spaliny hmmm... Może warto byłoby na zimę wyciągać zaślepkę - tylko czy jest sens - może wtedy na niskich obrotach temperatura by tak nie spadała...

    Druga sprawa to tak jak napisał Kolega kulik nie włączać nawiewu - też się sprawdza

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    EGR działa chyba do 3tys podem się zamyka, wiec trzeba by było sprawdzic i go odetkać na zime

  4. #14
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    To Fakt że JTD kiepsko się grzeje. Ja mam wymieniony termostat również i ciężko się samochód rozgrzewa, po przejechaniu kilku km dopiero wskazówka się podnosi od temperatury. Ale i tak w porównaniu z moimi firmowymi Ducato które ostatnio po trasie 50 km wskazówka prawie nie drgnęła to Alfa wypada i tak nieźle Chyba konstruktorzy z Włoch za bardzo przystosowują swoje produkty do ich ciepłego klimatu i do dobrego schładzania

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    w takie mrozy diesel niestety dopiero po ok 10 km ma znośną temp że można go kręcić powyżej 2k czyli te 80 - 90 stopni, i dopuki się nie rozgrzeje to szybciej temp spada jak np. stoisz na światłach
    ANGELS & AIRWAVES ... AND ALFA

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar fkkamil
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków/Dęblin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Progression
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał univega Zobacz post
    w takie mrozy diesel niestety dopiero po ok 10 km ma znośną temp że można go kręcić powyżej 2k czyli te 80 - 90 stopni, i dopuki się nie rozgrzeje to szybciej temp spada jak np. stoisz na światłach
    To ja sie zastanawiam jak ludzie z JTD mają jeździć w zimie skoro ich temperatury wahają się od 70-80 stopni. Do 2tys(czytaj muskając pedał gazu)? a może w dwóch kurtkach, czapce i rękawiczkach, bo przecież trzeba wyłączyć ogrzewanie, żeby silnik się raczył zagrzać...a po minucie postoju znów ochłodzić do 72st? Rozumiem, że trzeba dogrzać blok i olej ale przecież olej ma wymaganą lepkość i gęstość w pewnym zakresie temperatur i to na pewno większym zakresie niż 5-10st. Niech ktoś się wypowie:
    Przy jakiej temperaturze na wskaźniku można bez obaw o zużycie el. silnika korzystać z całego zakresu mocy i obrotów?

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    To jest wlasnie porobane w tym aucie. Ja dalej nie wiem czy termostat jest dobry, ale nie zamierzam wydac 350 zl na eksperymenty. Ale niektorzy juz pisali tu ze wymianiali termostat. Byle do wiosny

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #18
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    kobe poczekaj do wiosny. Jak podczas ciepłych dni samochód nie będzie Ci się dogrzewał to wtedy wiesz że masz termostat do wymiany. W tym momencie to chyba większość samochodów "strajkuje" i ma problemy z temperaturą. Ja u siebie tak zrobiłem że w zimę wymieniłem i do dziś się zastanawiam czy ten termostat co był nie jest przypadkiem sprawny.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mateo18_92
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Gródek k. Pułtuska
    Auto
    Było 156 1,9JTD i 2,5 V6 a jest 156 FL 2,4 JTD 175 KM
    Postów
    83

    Domyślnie

    Ja też nie byłem pewien czy termostat ale odżałowałem te 100zł i kupiłem jeden z tańszych termostatów na allegro Vernet i teraz ładnie wskazówka stoi podczas jazdy delikatnie pod 90 stopni. Wydatek nie duży a może pomóc. A tak wgl to nie ma się za bardzo co przejmować tymi niższymi temperaturami przy tych mrozach, nawet kolegi cudna Bavaria nie łapie teraz temperatury, no chyba że jest naprawdę źle, zimno w samochodzie cały czas a temperatura prawie wcale się nie podnosi itp

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rodeush
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    AR 156SW 1.9 JTD SPORT
    Postów
    80

    Domyślnie

    znaczy się zasłanianie chłodnicy niespecjalnie przynosi jakikolwiek efekt??!!
    No jak sam jadę to jeszcze można nawiewu włączać, ale z jakimś pasażerem to już po chwili szybki parują :-/ .
    Ciekawe czy istnieje możliwość montażu jakieś elektrycznej nagrzewnicy ....???

    Piszecie o wahaniu między 70 a 80, mi w drodze wahała się raczej między 65 a 70 :-/ .

Podobne wątki

  1. Temperatura wzrasta do 90 i spada do 70
    Utworzone przez Mlody1982 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 06:53
  2. Termostat. podczas jazdy temperatura spada
    Utworzone przez Lenix w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-11-2013, 13:09
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 17:47
  4. Temperatura spada podczas jazdy. V6
    Utworzone przez Maateusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 11:15
  5. Temperatura podczas jazdy spada do 75 stopni. V6
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 17:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory