Strona 40 z 83 PierwszyPierwszy ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #391
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Zakup udany, a dziękuję! Akurat mam Audi
    Jeśli porównujemy podstawowe wersje to ok - masz to samo (jedynie wyciszenie będzie lepsze w premium). Ale w BMW, czy Audi jest masa opcji dodatkowych, których nie uświadczysz w Alfie.
    Niestety takich rzeczy jak zmienne zawieszenie, skrętne biksenony, servotronic, światła do jazdy dziennej, rolety na tyłach, adaptacyjny tempomat nie uświadczysz w 159. I mówię tu o modelu auta z 2008 roku, czyli za czasów 159. Nie wiem też, czy w 159 jest opcja bezkluczykowego dostępu?
    I ja nigdzie nie wychwalam VAGa (daleko mi do tego , tylko wytykałem braki w Alfie.
    To gratuluję zakupu Napisz coś bliżej jakie Audi .....
    Jeśli mowa o wyciszeniu to naprawdę cichym samochodem jest Honda Civic VIII
    Wyposażenie 159 jest wystarczające do komfortowej jazdy.

    Teścik poniżej : ( dla leniwych- ostani punkt ocena ) ciche audi

    http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/...-is-220d/7l3rw

  2. #392
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Mam A4 B8 3.0TDI V6 w automacie.
    Tak jak wspomniałem lubię gadżety, więc w atrakcyjności Alfy trochę brakowało tych bajerów. Chociaż to jest tak, że dopóki ich się nie ma to jest ok, ale teraz np. nie wyobrażam kupna auta bez systemu bezkluczykowego dostępu, czy samościemniających się lusterek zewnętrznych. Tak naprawdę Alfa opadła nie przez brak bajerów (bo tak jak pisałeś do komfortowej jazdy wystarczy to co ma), tylko przez brak fajnego napędu (dobry silnik diesla + skrzynia automat + 4x4). Oczywiście jest 2.4jtdm Q4, ale jednak osiągi i prowadzenie nie powalało w porównaniu z konkurencją,czyli A4 3.0 i BMW 330xd.
    Dla mnie najcichsze w tej klasie auto to właśnie Audi A4 i BMW 3 (E90). Jechałem ostatnio nową BMW 3 GT i tam są bezramkowe drzwi - hałas jest zdecydowanie większy niż miałem w AR GT! Powyżej 120km/h już dość głośno było słychać szum powietrza a im szybciej tym tylko gorzej... Masakra. Zdecydowanie nie polecam auta (chociaż pod względem miejsca pierwsza klasa! z tyłu np. więcej niż w BMW 5).
    Pozdro,
    Bartas

  3. #393
    ViP Alfa i Omega Avatar Lopezius
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 SW 1,9 JTD
    Postów
    387

    Domyślnie

    Odpowiedź na pytanie z tematu:

    żółte tablice do 156, ale to jeszcze potrwa trochę
    Była: 145 - 1,3 Boxer
    Jest: 156 - 1,9 JTD SW

  4. #394
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Mam A4 B8 3.0TDI V6 w automacie.
    Tak jak wspomniałem lubię gadżety, więc w atrakcyjności Alfy trochę brakowało tych bajerów. Chociaż to jest tak, że dopóki ich się nie ma to jest ok, ale teraz np. nie wyobrażam kupna auta bez systemu bezkluczykowego dostępu, czy samościemniających się lusterek zewnętrznych. Tak naprawdę Alfa opadła nie przez brak bajerów (bo tak jak pisałeś do komfortowej jazdy wystarczy to co ma), tylko przez brak fajnego napędu (dobry silnik diesla + skrzynia automat + 4x4). Oczywiście jest 2.4jtdm Q4, ale jednak osiągi i prowadzenie nie powalało w porównaniu z konkurencją,czyli A4 3.0 i BMW 330xd.
    Dla mnie najcichsze w tej klasie auto to właśnie Audi A4 i BMW 3 (E90). Jechałem ostatnio nową BMW 3 GT i tam są bezramkowe drzwi - hałas jest zdecydowanie większy niż miałem w AR GT! Powyżej 120km/h już dość głośno było słychać szum powietrza a im szybciej tym tylko gorzej... Masakra. Zdecydowanie nie polecam auta (chociaż pod względem miejsca pierwsza klasa! z tyłu np. więcej niż w BMW 5).
    No spoko motor dobry, zobaczysz jak z utrzymaniem tego auta. Nich Ci się kreci

  5. #395
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej_K
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    147 JTD 16V
    Postów
    33

    Domyślnie

    Ja, realnie myśląc, po swojej Alfie chętnie przesiadłbym się dla odmiany do starego dobrego E46. Najchętniej oczywiście M3 ale skoro na wstępie napisałem "realnie", no to 330Ci z M pakietem i manualną skrzynią byłoby w sam raz. Myślę, że w przyszłości, fajną alternatywą dla Alfy, będzie Megane RS (jak jeszcze trochę stracą na wartości). Nie zmienia to jednak faktu, że w Alfie jestem zakochany i na pewno obecna nie jest moją ostatnią.

    PS. Nie wyobrażam sobie przesiadki na VW albo Audi (pomijając wyjątki typu Golf 7 GTI lub R, B5 RS4, czy urQuattro). Jedne z najbardziej nijakich samochodów jakimi jeździłem a jeździłem różnymi.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 31-07-2014 o 21:49

  6. #396
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    No spoko motor dobry, zobaczysz jak z utrzymaniem tego auta. Nich Ci się kreci
    Utrzymuje go już prawie 3 lata Po za standardowymi rzeczami dla tego silnika (kolektor i egr) nic sie nie działo, ale fakt sam serwis jest dużo droższy niż w przypadku AR, nie wspominając o fatalnej obsłudze (ale to już dłuższy temat)...

    Andrzej_K, wiesz długo myślałem nad 159, bo bardzo mi się podoba i chciałem kolejną Alfę, jednak niestety nie spełniiła moich oczekiwań - na placu boju zostały wtedy A4 i 330xd a wygrało Audi ze względu na design.
    Teraz czekam na Giulię (z resztą wtedy jak kupowałem to też miała się 'na dniach' pokazać - dobrze, że nie czekałem i mam nadzieję, że wrócę do Alfy
    Pozdro,
    Bartas

  7. #397
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Łukasz.L.
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    159 JTDm 1.9 16V
    Postów
    269

    Domyślnie

    No właśnie, co kupić, okazuje się że nie ma w czym wybierać. Giuli nie ma, Lancia skończyła się na Thesisie, serce woła za Maserati Quattroporte bo za 8-9dych można już kupić ładny egzemplarz ale 20l. wahy/100 to mnie trochę przerasta Co zrobić?
    Pozdrawiam serdecznie

  8. #398
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,825

    Domyślnie

    jezdzic dalej 159

  9. #399
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    160 :p








  10. #400
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar czarny159
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Była Alfa Romeo Sportwagon 1,9 JTDM 150KM,2009r.Jest Alfa Romeo 159 SW TBI,TI,2010r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Moim zdaniem zanim pojawi się Giulia sa tylko dwie opcje: Nowa Mazda 6 2,5 benzyna,albo nowy Lexus IS 250

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory