Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: chiptuning + wpis w dowodzie rejetracyjnym...

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    A co w przypadku gdy do obliczania składki podałem przebieg roczny poniżej 5tyś rocznie a w rzeczywistości wiadomo... 4 razy taki
    No i że nie będzie użytkowany przez małolatów i osób bez doświadczenia w prowadzeniu?
    Hmm jeśli chodzi o "warta" to przebieg nie jest i tak wliczany do składki, sam czasem myśle po co im to pytanie w ankiecie skoro w systemie nie jest wykorzystywane.

    Jeśli chodzi o użytkowanie osób innych niż właściciele którzy są "osobami o zwiększonym ryzyku" to 10% zwyżki jeśli podasz, jeśli nie to nie masz zwyżki, a gdy podczas stłuczki z OC okaże się, że taka osoba prowadziła to poprostu doliczą Ci te "10%" aneksem do umowy i wyślą wniosek o dopłate składki. Więc w sumie, też nic wielkiego
    To samo tyczy się innych źle podanych informacji jak lata bezszkodowe itd, poprostu jeśli "wpadną na to" to doliczą Ci aneksem dodatkową składke (składke taką jaką powinnieneś mieć faktycznie) do ostatniej polisy i tyle.


    Ogólnie, to zawsze czasem kogoś auto jest pożyczone bo "coś tam coś tam" więc nie jesteś prorokiem, nie wiedziałeś, że taka osoba o zwiększonym ryzyku będzie miała "muss" jechać Twoim aute, a nie udowodnią Ci, czy robiła to ciągle czy tylko ten jeden raz
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izane Zobacz post
    Ogólnie, to zawsze czasem kogoś auto jest pożyczone bo "coś tam coś tam" więc nie jesteś prorokiem, nie wiedziałeś, że taka osoba o zwiększonym ryzyku będzie miała "muss" jechać Twoim aute, a nie udowodnią Ci, czy robiła to ciągle czy tylko ten jeden raz
    Tego też się spodziewałem, dlatego też nadużywam tej furtki

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    A to ciekawostka - myślałem, że w takim przypadku zasadą jest to, że będą wymigiwać bo ubezpieczenie nie obejmowało osoby z krótkim stażem lub poniżej pewnego wieku. Ze słyszenia znam taki przypadek gdzie ubezpieczyciel się wymigał od wypłaty ubezpieczenia chyba w taki właśnie sposób. Jakoś trudno mi się pogodzić z tym że firmy ubezpieczeniowe z racji swojej pazerności po fakcie coś miałyby doliczać zamiast zwyczajnie nie wypłacać odszkodowania. Bo zasadniczo można byłoby będąc młodym świeżakiem za kółkiem jeździć na ubezpieczeniu np. rodzica tzn. znacznie tańszym a martwić się o zwyżkę dopiero gdy coś się stanie.

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Bo zasadniczo można byłoby będąc młodym świeżakiem za kółkiem jeździć na ubezpieczeniu np. rodzica tzn. znacznie tańszym a martwić się o zwyżkę dopiero gdy coś się stanie.
    A jak byłem świeżakiem to myślisz że jak robiłem?

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Teraz to Ci wykształcenie powinno nie pozwolić przyznać się do takich machlojek

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Wszystko w majestacie prawa
    Po prostu się nie rozbijam i nie ma problemu.

    @ Izane,
    Jaki kod pocztowy, lub kody, mają największe zniżki w tabelkach?

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    Bardziej patrzy się na regiony, wiadomo, im mniej ludnościowo miasto/wieś tym niższa stawka (i to w miarę niższa, bo region w którym mieszkach jest uwzględniany do stawki bazowej, pierwszej) no ale go biorą z Twojego adresu zameldowania,

    chociaż w sumie to w ubezpieczalniach internetowych Ci tego nie sprawdzą, no ale tam adresu nie podasz złego, chyba, że do AC gdzie stoi w nocy itp



    Co do tych jeszcze "ryzykownej osoby" to dziennie mam przynajmniej 50% szkód, gdzie kierowcą nie był właściciel, tylko ktoś inny (przeważnie młoda osoba) a na polisie brak takiej informacji i nikt problemów z tym nie robi, normalnie szkoda jest uwzględniana.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izane Zobacz post
    chyba, że do AC gdzie stoi w nocy itp
    Liberty direct z którego dotychczas korzystałem uwzględnia to o czym piszesz zarówno do OC jak i AC
    Nawet w obrębie Szczecina gdy biorę tylko OC jest to parę dyszek mniej.
    AC+OC i mam stówkę w kieszeni.
    A że nikt nie sprawdza to co mam się przejmować...

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    2.0T 356Hp
    Postów
    92

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że każdą zmianę parametrów czy wyposażenia zawartego/opisanego w homologacji powinno się zgłaszać i powinny istnieć odpowiednie procedur tak jak w przypadku zmiany homologacji ciężarowy-osobowy...jak jest w realu...wiadomo...w Niemczech robi się przegląd i wpisuje w dowód rejestracyjny nawet zmianę felg na inne niż przewidziane przez producenta...co kraj to obczaj...np. w Norwegii jeśli samochód jest zarejestrowany dłużej niż 10lat to można sobie popodnosić moc bez ograniczeń...trzeba tylko ten fakt zgłosić ubezpieczycielowi, w sytuacji gdy tuningowi poddajemy samochód młodszy czy będacy w Norge krócej należy zapłacić podatek - ok 300-500zł/1KM ponad normę(max +10-15% od tego co jest wpisane w dowodzie)...w Trondheim jako pierwszm miescie w Norwegii odpowiednie służby kupiły hamownie podwoziową umiejscowiona przy autostradzie i w każdej chwili mogą ściągnąć samochód na badanie kontrolne, jeśli się okaże że auto jest tuningowane to delikwent ma czas na przywrócenie ustawień fabrycznych lub zapłatę podatku.

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Różnorakie intytucje, smiesznie zwane rządami, nie przegapią ani jednej możliwości aby czerpać dochody od obywateli. Gdzie się podziała wolność?
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

Podobne wątki

  1. Rocznik auta w dowodzie a wynik po VIN w eper
    Utworzone przez front86 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 18:12
  2. Data na szybach, a wpis w dowodzie
    Utworzone przez Texas w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 16:18
  3. [159] W dowodzie mam wpisane 150 KM, a pokrywa i znaczek są od wersji 120 KM, jaką mam moc?
    Utworzone przez biol w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 20:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory