Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Nie zapala.

  1. #1
    dyzio663
    Gość

    Domyślnie Nie zapala.

    Problem jest dziwny.
    Kilka dni temu kiedy Ala chodziła na wolnych obrotach coś strzeliło dość mocno gdzieś pod akumulatorem. Zgasiłem silnik i można było z tego miejsca poczuć zapach podobny do przypalonego silnika elektrycznego. Dziwne.
    Za dwa dni zaczęła mocno szarpać tak jakby na moment traciła całkowicie zapłon ale na wolnych obrotach nie gasła. Co chwile obroty spadały w okolice 500 i wracały na 100. Jechać się prawie nie dało ale jakoś doczłapałem do domu. Szarpało całym samochodem.
    Dziś zapaliła od kopa. Po jednym kilometrze zaczęła szarpać mocno i często i zgasła.
    Zapalić się już nie dała ani na rozruszniku ani na holu.
    Teraz najdziwniejsze:
    Podczas holowania na biegu pokazuje że jedzie 30 km/h ale obroty silnika stoją na zero. Próbowałem na trójce i dwójce więc obroty powinny się ruszyć z miejsca.

    Co mogło paść? Czego szukać w pierwszej kolejności?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Obroty świrują między 500 a 100? Strasznie nisko.
    Sprawdź akumulator czy nie pękł gdzieś na obudowie.
    Mojemu znajomemu w clio nie dawno akumulator dosłownie rozerwało (tak, wybuchł!).
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  3. #3
    dyzio663
    Gość

    Domyślnie

    Akumulator kręci jak dziki i nie ma żadnych oznak uszkodzenia.
    Obroty nie świrują. Nagle spadają na moment a potem przez chwile chodzi normalnie.
    Ale tak było wczoraj bo dziś nie zapala w żaden sposób.

  4. #4
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Masz gaz w tym aucie?Przejrzałeś dobrze elektrykę pod maską?
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  5. #5
    dyzio663
    Gość

    Domyślnie

    Co rozumiesz przez "przejrzałeś"?
    Nie wiem co sprawdzić.
    Gaz jest ale nie widzę związku.
    Dlaczego przy zapalaniu na holu obroty silnika nie rosną? Może jakiś czujnik tylko nie wiem jaki. Może siedzi gdzieś pod akumulatorem właśnie i na nim było jakieś zwarcie a bez niego komputer nie podaje zapłonów.
    Alfe mam od niedawna i jeszcze się jej nie nauczyłem.

  6. #6
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Przejrzeć znaczy sprawdzić czy się nie przypaliła na przekaźnikach koło akumulatora.Ja widzę związek z gazem bo jeśli strzelił w kolektor to mógł uszkodzić przepływomierz (klapę) przez co nie możesz uruchomić auta.Pod akumulatorem nie ma żadnego czujnika.Z tego co kojarzę co obrotomierz bierze sygnał z ECU.Nie wiem co Ci mogło wybuchnąć pod aku.Może mylnie to zinterpretowałeś no chyba że miałeś otwartą i maskę i wiesz że w tym konkretnym miejscu.Ciężko mi cokolwiek wygdybać po Twoim opisie bo to wszystko jest zaprzeczeniem tego co ja myślę..Sprawdź wizualnie elektrykę koło aku,cewki,moduły,bezpieczniki obok przekaźników no i jeżeli gaz wybuchł to przepływomierz.
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  7. #7
    dyzio663
    Gość

    Domyślnie

    Po pierwsze to miałem otwartą maskę i byłem blisko.
    Po drugie to kolektor ma zaślepkę na sprężynce prawdopodobnie właśnie po to żeby niczego wybuchy nie uszkadzały. Zresztą w ostatnim czasie nie było wybuchu. Ostatnia jazda była na benzynie dopóki jechał.
    Wizualnie nic nie widać w kablach a bezpieczniki sprawne.
    Najbardziej mnie zastanawia brak wskazań obrotów. Liczyłem na jakiś czujnik właśnie. ECU też z fusów nie wróży tylko z jakiegoś czujnika.
    Sprawdzę go jak będę wiedział gdzie go Włosi wsadzili.

    ---------- Post added at 13:29 ---------- Previous post was at 13:21 ----------

    Wszystko zaczęło się od strzału w okolicach lewej półosi właśnie. Nie mam pojęcia co mogło tam strzelić. Zapach sugeruje jakieś sprawy elektryczne. Jakby gdzieś poszła potężna iskra ale tam nic takiego nie ma. Chyba że się mylę.
    Ewidentnie śmierdziało jak z przypalonego silnika elektrycznego. Huk był spory i zupełnie inny niż wybuch gazu w kolektorze.
    Jest w tym rejonie coś z wysokim napięciem? Może jakiś przewód się odizolował a nie widać?

  8. #8
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    A mnie zastanawia ten wybuch.Jest taki czujnik co odpowiada za to że jak nie działa to nie uruchomisz auta.Jest to czujnik położenia wału.Dobrze by było wybłyskać kody błędów z ECU albo podpiąć pod kompa.Cewki są z wysokim napięciem i nic poza tym ale ona nie miała by wpływu na wybuch.Kurde co tam może śmierdzieć spalenizną.Tam nic takiego nie ma.dyzio ja już nie wiem co tam mogło się stać.Twierdzisz że elektryka jest ok.Ewentualnie jeszcze przewód plusowy od aku przychodzi mi do głowy ale czy on by tak głośno strzelił?Zresztą jak on by coś zawinił bardziej to auto by się schajcowało albo aku wybuchło. Poczekajmy na innych niech coś zasugerują bo już mi się styki we łbie tak grzeją że zaraz wybuchną
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  9. #9
    dyzio663
    Gość

    Domyślnie

    Wiem że to dziwne. Sam zgłupiałem.
    Wszyscy kiedyś bawili się elektrycznymi samochodzikami. One po dłuższej jeździe specyficznie śmierdzą. To był właśnie taki zapach. Dochodził dokładnie z okolic pod akumulatorem. Tam jest kłębowisko kabli, przekaźników i jakieś bezpieczniki. Po 5 minutach przestało śmierdzieć. Samochód zapalił i nic się nie działo.
    BTW zaczekajmy. Może kto jak House wpadnie na jakiś odjechany genialny pomysł.
    Osobiście stawiam na jakieś zwarcie. Ale nie sposób sprawdzać wszystkich kabli metr po metrze. No i ten brak obrotów. przecież w każdym samochodzie podczas kręcenia rozrusznikiem pokazuje jakieś obroty nawet jak nie zapala. A ten nie.

    ---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:55 ----------

    Nie umiem wybłyskać. Interfejsu do kompa niestety też nie mam.

    ---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:56 ----------

    Gdzie siedzi czujnik położenia wału????

  10. #10
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...nic_1_7_a.html
    Zamiast kombinacji z diodą wystarczy wypuścić sam przewód z ECU a później podłączyć żarówkę.Jeden koniec przewodu od żarówki do plusa aku drugi to wypuszczonego przewodu z ECU.

    ---------- Post added at 14:05 ---------- Previous post was at 14:02 ----------

    Czujnik położenia wału jest przy kole wału korbowego.Takie plastikowe czarne coś Za prawym przednim kołem.
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

Podobne wątki

  1. jtd nie zapala
    Utworzone przez kmiecik78 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 18:07
  2. [155] 155 2.0TS nie zapala
    Utworzone przez Chudy0 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 21:15
  3. nie zapala...
    Utworzone przez tomekleczycki w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 23:52
  4. [166] nie zapala
    Utworzone przez sproket w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 23:08
  5. [145] Nie zapala!
    Utworzone przez oran w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory