Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [147] Szyba wpadla do drzwi

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie [147] Szyba wpadla do drzwi

    Witam!
    Zastal mnie powazny problem - chcialem otworzyc szyby zeby przewietrzyc auto i w koncowej fazie otwierania - trzask! - szyba z prawej strony wpadla do drzwi. Z elektryka jest chyba wszystko ok, bo silniczek pracuje i widac ze mechanizm wewnatrz drzwi sie porusza, ale szyba nie, jakby sie odczepila od mechanizmu. Tymczasowo wyjalem ja palcami i umiescilem w uszczelce, dociskajac gazeta :/ Jestem we wloszech i nie wiem co z tym fantem zrobic, do serwisu nie chce dawac bo podobno moga sobie od obcokrajowca duuzo wiecej zazyczyc. Nie wiem czy ryzykowac jazde do polski, bo mam wrazenie ze na dziurach moze sie obsunac do drzwi (nie wiem, nie jezdzilem jeszcze po dziurach). Czytalem juz temat jak rozebrac boczek drzwi, bo myslalem o samodzielnej naprawie - kilka podstawowych kluczy mam. Ale zanim sie zabiore za ta ryzykowna jak dla mnie akcje chcialbym sie dowiedziec czy ktos mial podobny przypadek i jak sobie z tym poradzil. Jak na moja mysl techniczna to po rozebraniu drzwi powinienem jakos nasadzic szybe do tej maszynki i po klopocie, ale moge sie mylic. Mozecie cos doradzic w tym temacie?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    zrobisz to w 30 minut.
    Szyba spadła z prowadnicy.
    Musisz zdjąć boczek (4 śrubki na samym dole drzwi i klamka na torxy) Późnej musisz tylko założyć szybę na prowadnicę. Na prowadnicy jest taki palec a w szybie otwór. Wkładasz, zapinasz taką plastikową blokadę, żeby nie spadła i po kłopocie

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar TKfoto
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Koszalin PL
    Auto
    Byla AR 147 3d FL Rosso 1.6 TS 120KM, jest MiTo Rosso 1.4 78KM i Giulietta Veloce 1.75 240KM
    Postów
    103

    Domyślnie

    Wielkie dzieki.
    Po poludniu sie tym zajme i dam znac jak poszlo

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782








  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    i za to mam dać czteropak?? nie mogłeś wcześniej wkleić??

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    mogłem


    a Ty mogłeś sam użyć "szukaj" ( to działa ) :-)








  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    już się nauczyłem tą piękną opcję wykorzystywać na miarę jej sił wcześniej to trochę kulało

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sołtys
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    żywiec
    Auto
    147 1,9 jtd buda GTA.147GTA Q2,156 2.5V6 Q2 była, ,Giulietta QV,Mito QV,75 3.0 V6,Alfetta GTV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Jest tez mozliwość że złamały się ząbki w plastikowym elemencie który przesuwa sie po prowadnicy.wtedy albo wymiana całego mechanizmu albo mozna domowymi sposobami te ząbki złamane zastapić blaszanym elementem wkreconym maleńkim wkretem w miejsce złamanego ząbka po uprzednim wyszlifowaniu rowka aby te blaszke tam zmiescic. U mnie w obu alfach szyby spadły już z kazdej strony i w każdej mam przerobione. Za każdym razem łamały się zabki a nigdy nie pękał ten motylek który łączy szybę z mechnizmem. Zyczę jednak aby okazało się że to jednak motylek. mniej kombinacji.Awaryjnie zawsze mozna szybe podeprzeć od srodka jakąs listewką i wracać do kraju. Polak zawsze cos wykombinuje
    147 1,9 JTD NADWOZIE GTA
    147 GTA 3.2 Q2
    156 2.5 V6 Q2-była
    Giulietta QV
    Mito QV
    75 3.0 V6 QV
    ALFETTA GTV 116






    https://www.facebook.com/okrajnikgarage

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał siapek Zobacz post
    zrobisz to w 30 minut.
    Szyba spadła z prowadnicy.
    Musisz zdjąć boczek (4 śrubki na samym dole drzwi i klamka na torxy) Późnej musisz tylko założyć szybę na prowadnicę. Na prowadnicy jest taki palec a w szybie otwór. Wkładasz, zapinasz taką plastikową blokadę, żeby nie spadła i po kłopocie
    Tak dla sprostowania. Dwa torxy masz trzymające rączkę w boczku - pod zaślepką i panelem sterowania szybami (do odkręcenia można użyć z tego co pamiętam imbusa) natomiast za klamką jest wkręt na śrubokręt gwiazdkowy. Dodatkowo na dole boczku poza 4 wkrętami jest jeszcze jeden w oświetleniu przy progu.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2012
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 ECO / Seat Toledo II
    Postów
    88

    Domyślnie

    Żadna wymiana całego mechanizmu! Pasują prowadnice z Lancii (zielone, do dostania na Allegro) - tylko trzeba uciąć "motylek", obrócić prowadnicę do góry nogami i go przypiąć. Cięko jest naciągnąć linki, ale się da. Tyle - koszt to jakieś 30PLN + wysyłka za nową część. Sam to zrobiłem w swojej 147 jakieś 4 miesiące temu i śmiga jak ta lala.

Podobne wątki

  1. Drgająca szyba drzwi kierownicy.
    Utworzone przez madszakal w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-04-2016, 15:44
  2. Opadajaca uszczelka drzwi za szyba/ ciezko otwierajace sie drzwi
    Utworzone przez alcapone154 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 00:38
  3. zamykam drzwi a szyba opada w dół .
    Utworzone przez cargo241 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 22:12
  4. Spadła szyba drzwi kierowcy AR 166
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 07:14
  5. [159] szyba tylna (drzwi)
    Utworzone przez krawat w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 13:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory