Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Tarcze hamulcowe i klocki tył Alfa 156 ktoś już wymieniał sam :)?

  1. #1
    majkkel
    Gość

    Domyślnie Tarcze hamulcowe i klocki tył Alfa 156 ktoś już wymieniał sam :)?

    Witam , po zapoznaniu się z kilkoma tematami na forum odnośnie wymiany tarcz i klocków stwierdziłem że to jednak nie jest takie trudne, moje stwierdzenie polega jedynie na teorii powstałem po przeczytaniu kilku tematów obawiam się iż inaczej może być w praktyce dlatego mam pytanie czy z okolic Trzebini jest ktoś kto wymieniał już samodzielnie te elementy w samochodzie skory do pomocy ? Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Wymieniałem sam tarcze i klocki w alfie 147, ale hamulce są te same co w AR 156. Nie ma z tym większego problemu jedynie przy wciskaniu tłoczka przyda się ktoś do pomocy bo trzeba wciskać i równocześnie obracać tłoczek. Pomocny w tej operacji będzie klucz do dokręcania tarcz w szlifierkach kątowych.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  3. #3
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Teoretycznie wszystko powinno być ok, poniżej lista problemów jakie mogą pokomplikować sprawy:
    -Tłoczek - zapieczony, pourywane gumki itp. Czasem konieczne może być wykręcenie całego tłoczka (wyczyszczenie, spolerowanie czy nawet wymiana). Ja tak miałem w poprzedniej (właśnie 156 przed FL)
    -Przewody - może się okazać, że się pocą itp. Wtedy tylko wymiana.
    -Śruby i prowadnice - mogą być zapieczone albo możesz je pozrywać przy odkręcaniu (ja zawsze wymieniam na nowe, często są w komplecie z klockami)

    Pamiętaj aby dobrzy wyczyścić i przesmarować miejsca w których klocek styka się z zaciskiem i tłoczkiem

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KwachuGSE
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra Siewierska (Śląsk)
    Auto
    Byla 156 1.8 TS, 166 2.5 V6 !,jest Golf IV 1.9 TDI 155 PS 327 Nm i BMW 7 e38.
    Postów
    304

    Domyślnie

    Nie ma nic trudnego w takich wymianach bez przesady to nie jest rozrząd
    "Osoby które potrzebują czterech kółek i przymocowanego do nich fotela kupują sobie BMW albo Vectrę, ale Ci którzy są świadomi, Ci którym zależy, Ci którzy chcą by układ kierowniczy mówił, a silnik zanosił się rykiem - Ci kupują Alfy" - J. Clarkson


  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dam1an_90
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    KOS
    Auto
    AR 147 T.S.
    Postów
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    Wymieniałem sam tarcze i klocki w alfie 147, ale hamulce są te same co w AR 156. Nie ma z tym większego problemu jedynie przy wciskaniu tłoczka przyda się ktoś do pomocy bo trzeba wciskać i równocześnie obracać tłoczek. Pomocny w tej operacji będzie klucz do dokręcania tarcz w szlifierkach kątowych.

    jest to idealne rozwiązanie które sam zastosowałem;] , przydal mi się również scisk stolarski gdy juz sił brakowało by dociskac....a wymiana tracz i klocków , niebywale prosta

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Giulietta 1,4 MA
    Postów
    111

    Domyślnie

    W sobotę wymieniałem komplet i najwięcej problemów sprawiło mi odkręcenie śrub jarzma. Do tłoczków wykorzystałem zestaw do wkręcania/wciskania tłoczków, który bardzo ułatwia pracę.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar ajdacho
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Olkusz okolice
    Auto
    156/SW 1.9 JTDm 16V FL 2004 GIUGIARO DESIGN
    Postów
    649

    Domyślnie

    u mnie po wymianie zaczeły piszczeć hamulce po dwóch tygodniach,wyjąłem klocki ponownie zeszlifowałem krawędzie aby klocki były luźniejsze na zaciskach i po problemie,samo smarowanie jest na krótką metę

    WŚCIEKŁY ZA PODZIAŁ NA FORUM



  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeszcze tylko dodam, żeby sobie kolega porządnie wyczyścił (czasem nawet pilnikiem) jarzma klocków bo tam jest zazwyczaj dużo osadów i rdzy a to przeszkadza w ich dobrym ułożeniu i płynnej pracy.

Podobne wątki

  1. Tarcze hamulcowe + klocki
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 06:56
  2. [159] Czy ktoś wymieniał klocki hamulcowe na inne niż ATE? Może RH lub TRW?
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 14:56
  3. Tarcze i klocki hamulcowe
    Utworzone przez olgd w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 08:10
  4. TARCZE HAMULCOWE + KLOCKI
    Utworzone przez crazybiczes w dziale 156
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 22-01-2008, 18:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory