Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: przekrecony silnik

  1. #1
    osiem
    Gość

    Domyślnie przekrecony silnik

    Witam
    Temat jest taki. Wczoraj wieczorem szwagier postanowil sprawdzic w swojej 156 1.6 TS na niemieckiej autostradzie ile fabryka dala i wycisnal wiecej.
    Auto bez LPG, od zawsze na benzynie.
    Z wywiadu telefonicznego dowiedziałem się, że miał na piątym biegu w okolicach 6000 obrotow (raczej wiecej niz mniej) pod lekkie wzniesienie, zaczal mu nierowno chodzic nagle (obstawiam na odcinke), po czym po ok 3 minutach jazdy na najwyzszych obrotach silnik zaczal slabnac coraz bardziej, mimo ze szwagier dodawal gazu, puścił konkretnego dyma za soba i z takim dymem jechal az auto oslablo na tyle ze musial zatrzymac sie na autostradzie. Silnik ponoc odpala ale chodzi jak diesel i okropnie kopci. Skończyło sie na holowaniu do Polski. Bede jechał holowac alfe - w domysle mam ja zrobic. I teraz rozpoczyna sie problem, musze pokonac jakies 800 km (w takiej odleglosci od siebie mieszkamy) i nie wiem co bedzie lepsze. Czy dac szanse silnikowi i jechac go zreanimowac, ewentualnie wrocic sie po silnik. czy postawic na nim krzyzyk i tu pojawiaja sie 2 opcje, wyjas cilnik z 1.8 TS i jechac z silnikiem w bagazniku lub jechac juz druga alfa z tym ze 1.8 TS i na miejscu przekladka. Tylko takim silnikiem teraz dysponuje i to w chwili obecnej jedyna opcja jesli silnik trzeba bedzie zmienic.
    Chcialbym uniknac sytuacji ze pojade z drugim silnikiem a okaze sie ze tamten jest do odratowania, choć ja zakladam ze nie ma juz co ratowac po takim przekreceniu.
    I to jest najwiekszy zgryz. Nie ukrywam, ze przekladka z 1.6 na 1.8 srednio mi sie usmiecha, bo przelozyc musze wszystko, nie tylko sam silnik.

    Czy ktos juz mial podobny problem, co w silniku sie wtedy posypalo, etc?
    Ostatnio edytowane przez osiem ; 30-06-2012 o 09:29

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jaras 155
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wiekowo
    Auto
    obecnie Alfa 156 1.9 JTD 02r.
    Postów
    105

    Domyślnie

    Witam.
    No ta masz zagrychę. Najlepiej było by ,,znajomą " lawetę i stargać auto do siebie na ewentualną przekładkę. Trochę mało informacji o kondycji silnika po takiej jeździe. wiadomo co się dzieje oprócz dymienia?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Mało info....ale tak. Max obroty, opcja... obrócona panewka wał do szlifu możę padła pompa oleju nie było smarowania i zatarł się silnik. no i dymienie pewnie poszła uszczelka pod głowica. Nie wiemy czy jest olej w silniku czy jest płyn w wyrównawczym. No napewno remont dołu i góry czyli masz odpowiedź. A co się bardziej opłaca? Ja bym holował auto bo tam jedziesz w ciemno, i zero info o stanie silnika.

  4. #4
    osiem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaras 155 Zobacz post
    Witam.
    No ta masz zagrychę. Najlepiej było by ,,znajomą " lawetę i stargać auto do siebie na ewentualną przekładkę. Trochę mało informacji o kondycji silnika po takiej jeździe. wiadomo co się dzieje oprócz dymienia?
    Alfa stoi w Szczecinie a ja jestem w Krakowie. Zgryz jest o tyle spory, ze musi byc szybko zrobiona gdyz jezdzi zarobkowo i kazdy dzien postoju to strata.
    Silnik nie ma wogole mocy aby uciagnac auto, przerzucilo olej chyba wszedzie gdzie tylko sie dalo, wydech, dolot etc.
    A oprocz tego chodzi jak stary diesel - a wiec sie tlucze.
    To byly objawy zaraz po zatrzymaniu, po ok 1-2 godz postoju byly takie same. Nie wiem jak teraz na calkiem zimnym.

    przegrzany jest na pewno, pytanie na ile. Slabo mi sie robi na mysl o kompletnym remoncie. Stac sie moglo wszystko poczawszy od wygrzanych uszczelek, moglo zaciagnac panewe czyli przy okazji porysowac wal, mogl sie stac wladca pierscieni, nie zdziwilbym sie jakby zawartosc bloku splynela do miski. Watpie, ze remont sie oplaca, no i dopuki nie rozbiore silnika na srubki to nie wiadomo czy remont wogole sie przyjmie.

    a silniczek byl poprostu super. na trasie spalil mi 6 litrow. po miescie moze max 8 spalal. Autko bylo z polskiego salonu, serwisowane w aso, dbane technicznie od zawsze. pelna dokumentacja od pierwszego wlasciciela lacznie z fakturami.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacek83 Zobacz post
    Mało info....ale tak. Max obroty, opcja... obrócona panewka wał do szlifu możę padła pompa oleju nie było smarowania i zatarł się silnik. no i dymienie pewnie poszła uszczelka pod głowica. Nie wiemy czy jest olej w silniku czy jest płyn w wyrównawczym. No napewno remont dołu i góry czyli masz odpowiedź. A co się bardziej opłaca? Ja bym holował auto bo tam jedziesz w ciemno, i zero info o stanie silnika.
    auto bede mial gdzie tam zrobic. na odleglosc ciezko i cos powiedziec ale nie wroze nic dobrego temu silnikowi. moge jechac tam sprawdzic co sie dzieje i wrocic do krakowa po silnik ale to sa koszty dodatkowe i o to tu chodzi.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Niech nie odpala bo będzie tylko gorzej!!!!!. Tak jak napisałem masz kapitalkę silnika. Teraz pytanie naprawiać czy zamienić. Ale to już po oględzinach.
    Lepiej przyciągnij do siebie nie wiesz co tam cię spotka pojedziesz z silnikiem a jeśli da się naprawić? tym bardziej znaleźć części gościa który zrobi głowice wiesz jak to jest u siebie to u siebie...takie moje zdanie.
    Ostatnio edytowane przez jacek83 ; 30-06-2012 o 10:28

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Przede wszystkim pozazdrościć "SZFAGRA" A taki ładny był,taki zadbany i szlag go trafił. Ehh te Alfy,tak się psują

    Weź skołuj jakiegoś "motyla" jak masz hak i ją zwlecz do siebie,pojedziesz tam z silnikiem i braknie Ci jakiejś śrubki czy uszczelki i będziesz sie trzepał po obcym mieście za jakąś pierdołą. U siebie to u siebie,nasz wszystkie kąty i polmozbyty.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Obi.Wan
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    AR 156 1.8TS
    Postów
    319

    Domyślnie

    ja bym ani do tego silnika nie podchodził kto wie co się stało panewki może rozrząd przeskoczył nawet zawory walą po tłokach wał newet się mógł skrzywić, brak smarowania, wypalić pierścień któryś (miałem tak przy moto jak dawałem mu ostro w rure wypalił pierścień) opcji masa, jeśli ten 1.8ts jest w porządku zrób przekłdadkę i tyle.
    tutaj masz swapa ale do 145
    http://forum.alfaclub.pl/viewtopic.p...highlight=swap

  8. #8
    osiem
    Gość

    Domyślnie

    Ja go sciagne do warsztatu ojca na pomorzu, warunki tam sa duzo lepsze niz u mnie, a przy okazji zrobie sobie pracujace wakacje. Zmiana silnika dla mnie nie jest problemem, tylko rece mi opadaja na sama mysl, ze czeka mnie tyle roboty. Alfa wczesniej byla moja, szwagier mial ja od miesiaca. Puki co postanowilem, ze jednak szybciej bedzie mi przelozyc silnik niz robic kapitalke w tamtym, a co za tym idzie dawca serca bedzie caly na czesci.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    No pewnie że szybciej!
    Ja bym zmienił panewki dla pewności bo pewnie prędzej czy później się przekręcą (a będzie to pewnie wcześniej niż później )

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Jak szwagier tak lubi dawac w palnik to moze dlugo nie pojezdzic. a czemu nie decydowales sie na ogledziny silnika w jakims warsztacie w Szczecinie?

Podobne wątki

  1. Kupię Silnik do ALFA ROMEO 147 1.9 JTD SILNIK 115 KM 937A200
    Utworzone przez dawidx500 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 13:51
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 21:57
  3. Błąd P0340, silnik zgasł, kreci nie odpala, silnik 1.6 TS
    Utworzone przez maryszkens w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 19:41
  4. [GTV] Silnik kaplica - silnik zazgrzytał i zgasł. Rozrusznik nie kręci wałem...
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 07:40
  5. [156]przekrecony gwint???
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-06-2008, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory