Strona 113 z 175 PierwszyPierwszy ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,121 do 1,130 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #1121
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Nie masz pojęcia jak wygląda sekcja regeneracji. Weź sobie pierwszego damosa z EDC16C39 i przeanalizuj. Jak już będziesz miał to przeanalizowane, to wtedy możemy dyskutować, bo zrozumiesz co napisałem i nie będziesz zadawał głupich pytań typu co ma dawka główna do wypalania.
    Moje pytanie było co ma MAKSYMALNA dawka główna do wypalania, bo to napisałeś. Czepiasz się słówek, więc i ja mogę

    Wiesz, że reakcja ECU to działanie na zaistniałe już zdarzenie ? Czyli w tej twojej dedukcji powinna ci się już zapalić kontrolka.
    KAŻDA reakcja ECU to działanie na zaistniałe zdarzenie. Każda regulacja jest reakcją.

    Walnąłeś gafę i starasz się wybrnąć... spalanie twarde Zdefiniujesz nam spalanie twarde ? Bo czytając poprzedni tekst jak nic wskazywał, że chodzi ci o spalanie stukowe.
    Nie, walnąłem gafę i przeprosiłem. Wg Ciebie zbytnie wyprzedzenie wtrysku nie spowoduje spalania twardego? Czy może wolisz nazwę twarda praca silnika, ale to jest to samo, serio...

    Bardzo cię proszę przelicz nam to w jaki sposób doszedłeś do tego, że jest to 0,8 mg. Jak uzyskałeś to 16 mg i skąd ta wartość ? Policz nam to.
    Tu nie ma nic do przeliczania. Podczas stałej jazdy z prędkością 90km/h mój silnik podawał 16 mg paliwa i w tym punkcie pracy predawkę obniżyłem z poziomu 2,0 do 1,2 mg. Taki przykład. Mam wymienić wszystkie punkty pracy żeby Cię usatysfakcjonować?

    To zmniejszenie czy zwiększenie, bo już sam się gubisz.
    Mniejsza. Chciałem spróbować dojść do tego dlaczego dolewanie 2T do ON poprawia u niektórych rozruch, ponieważ ufam w to, że ludzie nie są debilami i skoro zauważyli zmianę, to zapewne ona jest. To jest forum! Napisz coś konstruktywnego wreszcie zamiast fuczeć.

    Uzupełniłeś wiedzę ? Dopiero teraz wiesz tak podstawową rzecz, którą zna tutaj większość będących w temacie że suma ich wynosi 0. A to tylko wierzchołek tej lodowej góry. Kolega podrzucił ci link do tematu o korektach...
    Ta rzecz nie jest podstawą w moich wnioskach, ponieważ korekcja wyrażana jest w mm3/cykl. Jeżeli nie sumowałyby się do zera, niczego by to nie zmieniło. Zmienia jedynie tyle, że powinieneś sam posłuchać co mówiłem i zastanowić się nad tym, że korekcja jest ustaleniem proporcjonalnym pracy wtryskiwaczy, a główna dawka jest kompensowana w tym momencie przez kierowcę i 'driver's wish'. Chyba nie sugerujesz, że dodatkowa dawka paliwa wtryskiwana do komory spalania przekłada się na czyste straty?



    Nie może zaistnieć obniżenie wydajności silnika w momencie gdy obniża się jego zużycie paliwa lub pozostaje na tym samym poziomie. To czysta logika.
    Jak pisałem, nie wierzę w obniżenie spalania. Co do pozostania na tym samym poziomie - tu już dłuższy temat. Ale Ty nie wnikasz w ciśnienia w komorze spalania, więc pewnie niezupełnie czujesz kwestię dawkowania jakościowego.

    Każda korekta oprócz korekty wprowadzonej za pomocą kodów IMA lub klasy wtryskiwaczy oznacza odmienne od idealnych (wyjściowych) warunków spalania. Dla tego z fabryki nie wyjeżdżają samochody z korektami np. +1 czy -0,4 ponieważ ich stopień zużycia jest niewielki. Więc każda odchyłka korekty oznacza mniejsze lub większe zużycie, uszkodzenie lub niedopasowanie w samym cylindrze lub jego osprzęcie układu zasilania.
    I tu jest coś, co zauważyłem już wcześniej u Ciebie. Z jednej strony w innych tematach zapierasz się, że korekcja jest dużo lepszym wskaźnikiem niż próby na stole, z drugiej strony twierdzisz, że IMA definiuje charakterystykę wtryskiwacza tak, że korekcja będzie zerowa. Oczywiście, że charakterystyka wstępna wykonana przez producenta jest dużo bardziej precyzyjna niż próby u pana Zenka z prowincji, ale gdyby ktoś zakładał, że wtryskiwacz zawsze będzie pracował idealnie (zarówno nowy jak i po czasie) nigdy nie powstałoby coś takiego jak korekcja wtryskiwaczy. I tu powtórzę jeszcze raz to, co powtarzam od początku - korekcja wtryskiwaczy nie jest dowodem usterki i wciąż nie widzę powodu, dla którego stosowanie 2T miałoby usuwać to zużycie, uszkodzenie lub niedopasowanie.

  2. #1122
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał żuwik Zobacz post
    Moje pytanie było co ma MAKSYMALNA dawka główna do wypalania, bo to napisałeś. Czepiasz się słówek, więc i ja mogę
    To ci napisałem. Nie zrozumiałeś opisu jak działa wypalanie w JTDm ? Przypomnieć ci co napisałem ? Proszę:

    "Wypalanie DPF-u w JTDm dokonuje się nie przez dodatkowe dotryski ale przez zwykłe przesuniecie SOI w stronę ujemną i zwiększenie maksymalnej dawki głównej z 64mm3 na 75mm3... "
    Nie ma żadnych dodatkowych dotrysków. W JTD/JTDm jest zawsze tak samo.



    Cytat Napisał żuwik Zobacz post
    Nie, walnąłem gafę i przeprosiłem. Wg Ciebie zbytnie wyprzedzenie wtrysku nie spowoduje spalania twardego? Czy może wolisz nazwę twarda praca silnika, ale to jest to samo, serio...
    Nie, to spowoduje spalanie lekko miękkie z pewna nutą fantazji Nie kombinuj.
    Wyraźnie pisałeś o spalaniu detonacyjnym, co pozwolę sobie zacytować i o to chodziło:
    "Silnik brzmi jak diesel, twardo i klekocząco, szczególnie jak jest zimny, ale nie wchodzi w spalanie detonacyjne."
    Na co ci odpisałem:
    "Spalanie detonacyjne, czyli stukowe w silnikach o zapłonie samoczynnym nie występuje."
    I to tyle w temacie twojej gafy.

    Cytat Napisał żuwik Zobacz post
    Tu nie ma nic do przeliczania. Podczas stałej jazdy z prędkością 90km/h mój silnik podawał 16 mg paliwa i w tym punkcie pracy predawkę obniżyłem z poziomu 2,0 do 1,2 mg. Taki przykład. Mam wymienić wszystkie punkty pracy żeby Cię usatysfakcjonować?
    Tak ? Napisz jak to zrobiłeś ? Zdradź nam wreszcie tą tajemnicę... proszę Pochwal się nam jak ją zmodyfikowałeś.


    Zawsze sobie przyrzekam, że nie będę się wtrącał jak zobaczę jakąś głupotę i nigdy nie mogę tego dotrzymać. Po prostu mam na nią alergię. Trochę w życiu przeżyłem i wiem, że świata nie naprawię, więc dotrzymam sobie danego słowa i podaruję sobie komentowanie tych pierdół. Na pewno zaoszczędzę trochę czasu. Nie mniej chętnie poczytam jak to zmniejszyłeś ową pre-dawkę Tak bardzo mnie interesuje ten twój prosty sposób. Czekam tylko na to.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #1123
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał żuwik Zobacz post
    Zmienia jedynie tyle, że powinieneś sam posłuchać co mówiłem i zastanowić się nad tym, że korekcja jest ustaleniem proporcjonalnym pracy wtryskiwaczy, a główna dawka jest kompensowana w tym momencie przez kierowcę i 'driver's wish'. .
    Tak przy okazji, bo znowu pierdołę napisałeś. "Driver wish" to jest mapa reakcji na naciśnięcie przez kierowcę pedału gazu wyrażona w bezwzględnych wartościach Nm. I jest to żądanie jak sama nazwa wskazuje, a nie żadna kompensacja
    Człowieku wielki jesteś . Chciałeś użyć trudnego słowa ale ci nie wyszło Skończ waść...
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #1124
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    To ci napisałem. Nie zrozumiałeś opisu jak działa wypalanie w JTDm ? Przypomnieć ci co napisałem ? Proszę:

    "Wypalanie DPF-u w JTDm dokonuje się nie przez dodatkowe dotryski ale przez zwykłe przesuniecie SOI w stronę ujemną i zwiększenie maksymalnej dawki głównej z 64mm3 na 75mm3... "
    Nie ma żadnych dodatkowych dotrysków. W JTD/JTDm jest zawsze tak samo.
    Zdefiniuj może co masz na myśli mówiąc maksymalna dawka główna, bo widać że u Ciebie z nomenklaturą fachową słabo.

    Nie, to spowoduje spalanie lekko miękkie z pewna nutą fantazji Nie kombinuj.
    Wyraźnie pisałeś o spalaniu detonacyjnym, co pozwolę sobie zacytować i o to chodziło:
    "Silnik brzmi jak diesel, twardo i klekocząco, szczególnie jak jest zimny, ale nie wchodzi w spalanie detonacyjne."
    Na co ci odpisałem:
    "Spalanie detonacyjne, czyli stukowe w silnikach o zapłonie samoczynnym nie występuje."
    I to tyle w temacie twojej gafy.
    Serio nie wiesz co to jest spalanie twarde?

    Silnik brzmi jak diesel, twardo i klekocząco, szczególnie jak jest zimny, ale nie wchodzi w spalanie twarde.

    Oto zdanie tak jak miało brzmieć. Znajdź mi w nim o guru cziptuningów błąd merytoryczny.

    Tak ? Napisz jak to zrobiłeś ? Zdradź nam wreszcie tą tajemnicę... proszę Pochwal się nam jak ją zmodyfikowałeś.
    A co, nie wiesz gdzie jest mapa pre-injection w EDC15? Ciężko z damosami, a samemu trudno znaleźć? Jeśli to dla Ciebie tajemnica, zmień profesję.

    Zawsze sobie przyrzekam, że nie będę się wtrącał jak zobaczę jakąś głupotę i nigdy nie mogę tego dotrzymać. Po prostu mam na nią alergię. Trochę w życiu przeżyłem i wiem, że świata nie naprawię, więc dotrzymam sobie danego słowa i podaruję sobie komentowanie tych pierdół. Na pewno zaoszczędzę trochę czasu. Nie mniej chętnie poczytam jak to zmniejszyłeś ową pre-dawkę Tak bardzo mnie interesuje ten twój prosty sposób. Czekam tylko na to.
    Jak wyżej, jeśli to dla Ciebie tajemnica to zmień profesję.

    Widzisz, ja nie wychodzę z założenia, że mój rozmówca jest idiotą, w przeciwieństwie do Ciebie. Oceniam to po czasie. Twoje osobiste wycieczki tylko upewniły mnie w przekonaniu, a kompletny brak szczątkowej merytoryki w Twoich odpowiedziach połączony z brakiem szacunku dla rozmówcy nakazuje mi skończyć z Tobą tę przyjemną konwersację.

    Dodano po 5 minutes:

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Tak przy okazji, bo znowu pierdołę napisałeś. "Driver wish" to jest mapa reakcji na naciśnięcie przez kierowcę pedału gazu wyrażona w bezwzględnych wartościach Nm. I jest to żądanie jak sama nazwa wskazuje, a nie żadna kompensacja
    Człowieku wielki jesteś . Chciałeś użyć trudnego słowa ale ci nie wyszło Skończ waść...
    W CZYM?

    hahahahaahhahahahahha!

    Zmiażdżyłeś system właśnie. Wiem co napisałem i wiem czym jest mapa "driver's wish" i to co napisałem ma sens dla każdego, kto "czuje" zagadnienie zapłonu samoczynnego. A kompensacją w przypadku driver's wish jest zmiana żądania na potencjometrze przyspieszenia, czyli - werble - wciśnięcie lub odpuszczenie gazu przez kierowcę. Brakuje Ci podstaw, ale takich bardzo podstawowych podstaw. Podwinąć mapę charakterystyki wtryskiwacza każdy umie, niestety common-rail jest trochę bardziej skomplikowany.

    Na tym zakończę ten żenujący OT z panem cziptunerem, gdyby ktoś miał pytania merytoryczne odnośnie moich wniosków lub merytorycznie je skrytykował, chętnie merytorycznie podyskutuję i może merytorycznie dojdziemy do ciekawych wniosków. Panu cziptunerowi już serdecznie podziękuję i proszę również o zakończenie OT.
    Ostatnio edytowane przez żuwik ; 13-11-2014 o 12:27 Powód: Dodano

  5. #1125
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Panowie ... dajcie spokój. Bo moderator nie ogarnie tu porządku.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #1126
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał żuwik Zobacz post
    Zdefiniuj może co masz na myśli mówiąc maksymalna dawka główna, bo widać że u Ciebie z nomenklaturą fachową słabo.
    Ty, fachowiec A używałeś kiedyś MES-a lub jakiekolwiek narzędzie diagnostyczne ? Bo koledzy tutaj na forum świetnie wiedzą kiedy maja zalogować dawkę główną. A tutaj taki fachowiec, a nie wie co to jest


    Cytat Napisał żuwik Zobacz post

    A co, nie wiesz gdzie jest mapa pre-injection w EDC15? Ciężko z damosami, a samemu trudno znaleźć? Jeśli to dla Ciebie tajemnica, zmień profesję.

    Jak wyżej, jeśli to dla Ciebie tajemnica to zmień profesję.
    Ty nie wiesz nawet co ona zawiera Dla tego też czekam na tą twoją tajemnicę Może nam jakiś zrzut ekranu zamieścisz ?
    Czy możesz zamiast swojej "merytoryki" podać jak to zmieniłeś, bo chyba nie chcesz być gołosłowny po tych swoich bredniach.


    Cytat Napisał żuwik Zobacz post
    Na tym zakończę ten żenujący OT z panem cziptunerem, gdyby ktoś miał pytania merytoryczne odnośnie moich wniosków lub merytorycznie je skrytykował, chętnie merytorycznie podyskutuję i może merytorycznie dojdziemy do ciekawych wniosków. Panu cziptunerowi już serdecznie podziękuję i proszę również o zakończenie OT.
    Oj! Nie uciekaj ! Nie chowaj się lecz powiedz nam wreszcie jak ująłeś z przed wtrysku 0,8 mg. Co to dla takiego fachury jak ty


    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 13-11-2014 o 13:04
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #1127
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    Ugadajcie się gdzieś i zróbcie USTAWKE bo nie dojdziecie do porozumienia;-)

  8. #1128
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Cytat Napisał Weron Zobacz post
    Ugadajcie się gdzieś i zróbcie USTAWKE bo nie dojdziecie do porozumienia;-)
    Eee tam, ja już skończyłem Nie jest moją ambicją udowadniać gościowi swoją wiedzę, nie po to pracowałem całe swoje życie żeby za darmochę douczać pana pro Szkoda tylko, że ludzie na to pieniądze wydają.

  9. #1129
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał żuwik Zobacz post
    Szkoda tylko, że ludzie na to pieniądze wydają.
    Taki sposób na reklamę na tym forum sobie wymyśliłeś? Słaby... @sdero to uznana marka w tym środowisku, Ty rzucasz rękawicę, którą na koniec butem przykrywasz
    Pragę zauważyć, że NIC do tego tematu nie wniosłeś.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #1130
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Taki sposób na reklamę na tym forum sobie wymyśliłeś? Słaby... @sdero to uznana marka w tym środowisku, Ty rzucasz rękawicę, którą na koniec butem przykrywasz
    Pragę zauważyć, że NIC do tego tematu nie wniosłeś.
    Temat nie jest o wyprzedzeniu wtrysku 8O Wypowiedziałem się w temacie dlaczego korekcje się równają i dlaczego praca silnika robi się bardziej kulturalna. Kto z tego chciał coś wynieść, wyniósł. Kto chciał udowodnić, że 2T dolewać trzeba, niech udowadnia, mi to wisi co kto sobie do auta dolewa. Bez merytoryki rękawicą rzucono we mnie, zarzucając mi że nic nie wiem. Ale ja jej podnosił nie będę, bo wiele rzeczy już widziałem, a przede wszystkim wielu fachowców bez elementarnej wiedzy.

    Reklamy nie potrzebuję, nie robię w chip-tuningu i nie będę. O tej uznanej marce słyszę pierwszy raz i nie wniosła nic do mojego życia. Znam lepszych amatorów i tyle.

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory