Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Najtaniej bez zbędnego ryzyka

  1. #21
    medzik
    Gość

    Domyślnie

    Kupiłem wcześniej, na forum jestem od niedawna, mam około 1,5 roku, a ja co dwa lata lubie samochody zmieniać

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jarek72
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Podkarpacie
    Auto
    Alfa 159 SW 2.4 Q4 210KM+wirus
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Kolega niestety przepłacił. 70 tys to dużo za dużo. W zeszłym roku 4-letnia 159 1.9 JTDm z polskiego salonu, od pierwszego właściciela, bez żadnych "szkód parkingowych" z niskim przebiegiem (np 32-36 000 km) wyceniana była na 52-56 tys pln. W tym roku jest podobnie.
    ...tylko to była 1.9....a ja chciałem mieć 2.4 Q4 , 210km nie 200km w wyposażeniu distinctive. Na dzień dzisiejszy za podobny model z podobnym przebiegiem więc około 50kkm trzeba dać od 16k do 20k euro, więc biorąc pod uwagę nieunikalną stratę wartości przez rok, nie uważam, że przepłaciłem.....1.9 jest od groma a Q4 bardzo mało i być może dlatego tak się w miarę trzymają. Nie zapomnijmy, że taki model w 2007 roku kosztował 200tyś złotych.

    - - - Updated - - -




    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Jarek72 na mieszkaniach raczej nie tracimy i na zabytkach(obrazach,samochodach itp),a na wszystkim innym raczej tak-zwlaszcza na autach.Przyklad moja dziewczyna kupila nowa Yariske z salonu-funkiel nowka w 2009r.,a dzis jest warta wedlug ubezpieczyciela ok 26 tys.Przebieg przez prawie 4 lata-16.tys.km.Auto stoi w gararzu i czasami gdzies jedzie.

    - - - Updated - - -

    medzik ile miales swoja 159??Po tym ile jestes na forum wydaje mi sie ze niedlugo,chyba ze kupiles ja wczesniej??
    Dlatego napisałem, że na ogół na wszystkim tracimy, są oczywiście wyjątki.
    Tak to już jest z tymi autkami..... w 2005 kupiliśmy Range Rovera Sport HSE koszt około 300kpln, dzisiaj można kupić taki egzemplarz za chyba 90-100kpln a może i mniej. Nowe auta tracą szybko na wartości, najlepiej zakupić czteroletnie będzie miało już największą stratę wartości za sobą .
    Ostatnio edytowane przez Jarek72 ; 14-09-2012 o 20:59

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Jarek wpadnij do Żegociniy w ta niedziele ok.14.Nie wiem czy wiesz ale mamy spota.Bedzie m.in alces1 i sickboy.Ty o ile dobrze pamietam jestes z Jasła

    http://www.forum.alfaholicy.org/malo...en_2012_a.html

  4. #24
    Pekal
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za konkretne odpowiedzi. Wychodzi na to że ryzyko nie jest małe, a ja raczej nie mam ochoty liczyc na łut szcześcia. Chociaz zycie mnie nauczyło ze naciac sie mozna w kazdej sytuacji (poprzednim autem miała byc 156 a papdło na Mondeo 3, bo alfy awaryjne i takie tam...mondeo kupiłem z zapieczonymi pierscieniami ). Stad moje watpliwosci...te ceny od poczatku mi "smierdziały". Raz miałem ochote zaryzykowac, innym razem tłumaczyłem sobie ze nie ma co liczyc na farta. Cóż trzeba uzbierac jeszcze trochę, lub zakupic cos innego, kochana alfa chyba bedzie musiała poczekac

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    kolego ja kupilem za 35 tys swoja z 2006 roku we wrzesniu 2011.Do dzis wlozylem jakies 6 tys ale w tym m.in.2 komplety opon,termostat,akumulator,rozrzad,3 wahacze i moje widzimisie ktore juz sam chcialem porobic,a nie musialem.Robilem tez kolektor ale akurat to mi juz Tomek_KRK porobil w ramach reklamacji tak wiec jak chcesz kupic auto i miec pewnosc ze ktos Ci zagwarantuje takie rzeczy jak kolektor,egr,wywali Ci DPF w cenie auta i ogolnie bedzie chcial Ci pomoc wal do Tomka z Krakowa po swoja 159 www.autka.pl .Wydaje mi sie, ze mozna kupic Alfe za 35 tys.ktora nie bedzie sie specjalnie psula

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    wielu z nas okolo roku temu za swoje alfy zaplacilo okolo 35k czyli teraz sa warte okolo 30k,to znaczy ze sa do dup,,,?i ze sa niesprzedawalne chyba ze za 15?nie no za 15 nikt nie kupi bo tu smierdzi przekretem,trzeba wystawic za 40 to bedzie znaczylo ze igielki
    chlopie mam jakas kase poszukaj auta w tej cenie,jedz,sprawdz bedzie ok i kup a nie skreslasz auta nie widzac ich,myslisz ze jak kupisz z salonu to sie nie popsuje?

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    no ja swoja teraz jakbym mial sprzedawac to conajmniej 35 tys bym chcial z tym co przy niej porobilem

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    ja tez bym chcialnawet 40kupilem tansza niz ty i mniej wpakowalem ,wiec niema wiekszego sensu debatowac czy drozsze jest zawsze lepsze lub tansze zawsze gorsze,poprostu niema reguly (czarny wcale nie twierdze ze moja jest lepsza)

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bielawa - Ateny- Lublin
    Auto
    Kiedyś 156 3.0 V6 aktualnie 159 1.9 16v
    Postów
    331

    Domyślnie

    Jak szukalem 156 V6 dla siebie to przez chwile wpadl mi do glowy pomysl, aby pozyczyc troche grosza i kupic jakas 159 za 25000. Po przemysleniu stwierdzilem, ze za 25k kupie golasa z duzym przebiegiem i 120 km w dieslu. Niby cena nie jest wyznacznikiem stanu technicznego, ale za 30k nie spodziewaj sie cudow jesli chodzi o wypozarzenie i silnik.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar fabio_79
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Pleszew
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dyskusje czy droższe znaczy lepsze uważam za bicie piany i stratę czasu. Można się przejechać na każdym aucie i za 10 i za 100 tys.
    Misiu 7911 ma rację jedziesz sprawdzasz jedziesz na jazdę próbną i albo Ci się podoba albo nie. No i potem trzeba pół roku pojeździć żeby auto wyczuć czy jest coś do zrobienia czy nic.
    Jeżeli chodzi o moją dałem w okolicy 30 tys za 2007r. (pół roku temu) i póki co tylko leję paliwo A że ma 120 KM no może mało ale w codziennym zwykłym użytkowaniu wystarczy. Poza tym wyposażenie dobre i przebieg 70 tys. Wiec da się kupić tylko trzeba trafić - życzę powodzenia w kupowaniu.

Podobne wątki

  1. Bilstein B8 - gdzie najtaniej?
    Utworzone przez maloli w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 12:02
  2. poznan. gdzie najtaniej?
    Utworzone przez alfons w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-02-2007, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory