Strona 1 z 16 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 151

Temat: 33 vs 75

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie 33 vs 75

    Pomalutku przymierzałem się do zakupu 75 lub 90 ale jakoś tak wyszło że zacząłem się zastanawiać nad 33.
    Jak ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi autami to proszę o podzielenie się nimi ze mną Proszę też powiedzieć jakiej wersji szukać i dlaczego. Myślałem oczywiście o 1.7 4x4 tylko nie wiem czy warto...
    Szukam brzydkiego i w miarę sprawnie poruszającego się auta. Moim ideałem byłaby 90 super 3.0 no ale...
    Matematyka mówi 33 nawet w połowie nie jest tak dobra jak 75 i jest prawie 3x gorsza od 90 ale może nie do końca...
    No i jeszcze pytanie za 100 punktów: zmieszczę się do niej?
    155-tka zafundowała mi już garba i kolejny nie będzie mile widziany

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post


    Pomalutku przymierzałem się do zakupu 75 lub 90 ale jakoś tak wyszło że zacząłem się zastanawiać nad 33.
    Jak ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi autami to proszę o podzielenie się nimi ze mną Proszę też powiedzieć jakiej wersji szukać i dlaczego. Myślałem oczywiście o 1.7 4x4 tylko nie wiem czy warto...
    Szukam brzydkiego i w miarę sprawnie poruszającego się auta. Moim ideałem byłaby 90 super 3.0 no ale...
    Matematyka mówi 33 nawet w połowie nie jest tak dobra jak 75 i jest prawie 3x gorsza od 90 ale może nie do końca...
    No i jeszcze pytanie za 100 punktów: zmieszczę się do niej?
    155-tka zafundowała mi już garba i kolejny nie będzie mile widziany

    Pozdrawiam!
    Jeśli chodzi o moje doświadczenia to w 33 mam więcej miejsca dla kierowcy i na nogi i na głowę, pozycja za kółkiem bardziej leżąca niż w 75. Fakt, że 75tka miała szyberdach i niewysiedziany fotel ale i tak wydaje mi się, że to i tak mało. Siedziałem w innych 75tkach i też rewelacji nie było.
    Co do napędu 4x4 w 33 to pamiętaj, że ze sportem to wiele wspólnego nie ma, chyba że ze sportem terenowym. To zwykły, automatycznie 'dołączany' napęd tylnej osi w razie poślizgu przedniej. Swoją droga taka 33 musi mieć całkiem niezłe zdolności terenowe(ośka całkiem nieźle sobie radzi w kopnym piachu, niska masa, spory prześwit, itp.) . Jeśli taki napęd Cię interesuje to jeszcze trzeba znaleźć dobry egzemplarz, nie tylko blacharsko ale i z dobrym motorem, który nawiasem mówiąc rzadko jest w idealnym stanie - a to popychacze stukają, a to panewki, a to coś tam innego Z 8V niby łatwiej o dobrą sztukę ale w tej kombinacji 4x4 występuje bardzo rzadko. Choć z drugiej strony częste są swapy 16V na 8V.
    Nie rozczulam się za bardzo nad Twoim dylematem, bo moim zdaniem i tak nie powinieneś kupować 33. Generalizując, 75 jest po prostu lepszym, dojrzalszym samochodem, nawet jeśli 33 jest w swojej klasie jedną z lepszych propozycji. Poza tym wydaje mi się że choć 33 na rynku sporo to procent dobrych egzemplarzy jest o wiele niższy niż w przypadku transaxli.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Co do właściwości terenowych to audi 80 quattro dalej zajedzie w terenie niż zdecydowana większość SUV-ów.

    Nie rozczulam się za bardzo nad Twoim dylematem
    No i dobrze bo i tak kupię pewnie to co się akurat trafi ciekawego w czasie gdy nie będę spłukany. Tylko zastanawiam się brać w ogóle pod uwagę 33 czy to szrot...

    Dziękuję bardzo w tę wypowiedź i proszę o jeszcze!!

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jak chcesz brzydala, to pacnij sobie Arnę. Będziesz największym kozakiem na forum. Jeśli miałbym brać FWD z Alfy, to tylko Suda, jeśli ma być coś małego (Sprint jest śliczny i podawałem już namiary na bardzo taniego, który stoi w Czechach, kombi jest w sumie też kozackie, a i zwykły daje radę nawet) - chociaż tutaj trzeba się z rudą liczyć, albo 164 V6 - w tej chwili taniej się Busso wyrwać nie da. No i decha w środku jest wręcz przebrzydka, więc powinieneś być zadowolony . 33 jest w sumie takie "nijakie", bo to przecież "zwykły" hatch, tak jak i 75 przy GTV wygląda dość skromnie. Chociaż ludzie na ulicy się oglądają .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Arna to jakieś nieporozumienie jest! Wygląda jak krzyżówka kadeta z corolką...
    Deska w 164 ma mocnego konkurenta pod postacią octavii I (czylli II) ale jakoś mnie do siebie nie przekonuje.
    90-tka pod względem brzydoty nie ma sobie równych No i to wyposażenie: przedni spojler, didżital, i walizka. Rozwala mnie. Tylko że nie ma za bardzo egzemplarzy po liftowych i silnik V6 dosyć marny.
    75-tka i ma wygląd i 3.0...

    Natomiast 33 ma bokserka i 4x4

    I jeszcze w bazarku jest 155 V6 której nikt nie chce. Może jutro ją zobaczę.

    W sumie to najbardziej nastawiam się na 75 bo jest moc i jeszcze jest "dość popularna". Potem pewnie na 33 bo (chyba) łatwiej znaleźć. Natomiast 90-tek poliftowych raczej brak. Coś mi się wydaje że były jeszcze gorsze niż te wcześniejsze i teraz się pasą na wiecznie zielonych łąkach

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar stabipl
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Stargard
    Auto
    AR 33 1,7 i.e. 4x4
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Jeśli chodzi o moje doświadczenia to w 33 mam więcej miejsca dla kierowcy i na nogi i na głowę, pozycja za kółkiem bardziej leżąca niż w 75. Fakt, że 75tka miała szyberdach i niewysiedziany fotel ale i tak wydaje mi się, że to i tak mało. Siedziałem w innych 75tkach i też rewelacji nie było.
    Co do napędu 4x4 w 33 to pamiętaj, że ze sportem to wiele wspólnego nie ma, chyba że ze sportem terenowym. To zwykły, automatycznie 'dołączany' napęd tylnej osi w razie poślizgu przedniej. Swoją droga taka 33 musi mieć całkiem niezłe zdolności terenowe(ośka całkiem nieźle sobie radzi w kopnym piachu, niska masa, spory prześwit, itp.) . Jeśli taki napęd Cię interesuje to jeszcze trzeba znaleźć dobry egzemplarz, nie tylko blacharsko ale i z dobrym motorem, który nawiasem mówiąc rzadko jest w idealnym stanie - a to popychacze stukają, a to panewki, a to coś tam innego Z 8V niby łatwiej o dobrą sztukę ale w tej kombinacji 4x4 występuje bardzo rzadko. Choć z drugiej strony częste są swapy 16V na 8V.
    Nie rozczulam się za bardzo nad Twoim dylematem, bo moim zdaniem i tak nie powinieneś kupować 33. Generalizując, 75 jest po prostu lepszym, dojrzalszym samochodem, nawet jeśli 33 jest w swojej klasie jedną z lepszych propozycji. Poza tym wydaje mi się że choć 33 na rynku sporo to procent dobrych egzemplarzy jest o wiele niższy niż w przypadku transaxli.

    Tak tylko dorzucę małe info, bo dostał się mały błąd w wypowiedzi na temat napędu 4x4 w AR33 w wypowiedzi kolegi JacekK. Napęd w 33 4x4 przynajmniej w mojej nie załącza się tylko w przypadku poślizgu przednich kół - może tak jest w q4 albo p4 ale nie wiem na pewno gdyż nie posiadałem takiej. W mojej AR 33 z oznaczeniem 4x4 napęd AWD załącza kierowca i jest on przenoszony na obie osie. Pozdrawiam
    Moja nowa - stara niunia http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._7_ie_4x4.html
    "Z alfą jest jak z kobietą, do póki o nią dbasz jest cała Twoja..."

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza (Dzielnica BDW)
    Auto
    33 1.7 16V boxxer Permanent 4
    Postów
    86

    Domyślnie

    U mnie w P4 napęd na tył ze skrzyni jest przekazywany za pomocą wiskozy. Ze skrzyni z tego ca zauważyłem wałek kręci się cały czas. Podejrzewam, że łatwo to można przerobić na sztywno i cieszyć się cały czas napędem na 4 koła, bądź spróbować przerobić na RWD

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał stabipl Zobacz post
    Tak tylko dorzucę małe info, bo dostał się mały błąd w wypowiedzi na temat napędu 4x4 w AR33 w wypowiedzi kolegi JacekK. Napęd w 33 4x4 przynajmniej w mojej nie załącza się tylko w przypadku poślizgu przednich kół - może tak jest w q4 albo p4 ale nie wiem na pewno gdyż nie posiadałem takiej. W mojej AR 33 z oznaczeniem 4x4 napęd AWD załącza kierowca i jest on przenoszony na obie osie. Pozdrawiam
    Tak, stabipl, zgadza się. Tylko, że Twoja to seria II, a w sumie rozmawialiśmy o 16V, czyli o III serii.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar stabipl
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Stargard
    Auto
    AR 33 1,7 i.e. 4x4
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Tak, stabipl, zgadza się. Tylko, że Twoja to seria II, a w sumie rozmawialiśmy o 16V, czyli o III serii.
    Moja to seria III i 8V.
    Moja nowa - stara niunia http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._7_ie_4x4.html
    "Z alfą jest jak z kobietą, do póki o nią dbasz jest cała Twoja..."

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał stabipl Zobacz post
    Moja to seria III i 8V.
    Ok, w avatarze masz grill z IIs. więc uznałem że taką masz. Zatem faktycznie mój błąd, należało się uzupełnienie.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory