Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Sprzedaż auta - dzwina oferta

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTD 16v
    Postów
    51

    Domyślnie Sprzedaż auta - dzwina oferta

    Witam,

    aktualnie sprzedaje Alfe 147. Aukcja jest na allegro(bez otomoto). Napisała do mnie osoba mieszkajaca z Anglii, ktora po krotkim opisie i obejrzeniu auta tylko na zdjęciach chce ode mnie samochod odkupić. Pieniądze chce wysłać poprzez paypal i ona zorganizuje sobie transport tego samochodu. Oferta co najmniej dziwna. W anglii za bardzo autem nie pojezdzi bo kierownica jest z lewej strony. Auto ma 223 000km, wersja progression.
    W mojej opinii jest to jakiś przękręt kupujący może chcieć po zakupie skorzystać z prawa rękojmi i naprawić kilka rzeczy w samochodzie na mój koszt. Jestem świadom, że 11 letnie auto nie jest w idealnym stanie technicznym.
    Jestem ciekaw czy ktoś z forum spotkał sie z podobną ofertą.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Jeśli nie masz komisu samochodowego i samochodu nie sprzedajesz w ramach tego typu działalności, to nie ma mowy o rekojmi z Twojej strony, ale się przyjrzyj tej ofercie, czy czasem nie chodzi o to, żeby on Ci wysłał zaliczkę, a Ty jemu samochód i dzięki temu będzie miał 147-kę powiedzmy za tysiąc funtów (albo 500, bo nie wiem w sumie ile za nią chcesz, może właśnie 1000 GBP ). A nawet jeśli tego nie napisał, to może się już przy transakcji okazać, że np. może wysłać teraz tylko 500, albo szykuje jakiś inny wałek. Ja bym w to nie wchodził, ale zrobisz jak chcesz
    Ja miałem ostatnio ofertę wstawienia Belli do komisu, ale niezależnie od tego, że mi jest potrzebna do jazdy, to w tych czasach chyba bym i tak nie wstawił do komisu, bo tyle się słyszy o "znikających komisach"
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    To generalnie świetnego stanu technicznego musi ta alfa być, skoro boisz się rękojmi
    Dakoolk - wypowiadasz się o stanie prawnym, jaki obowiązuje w Polsce (choć i tak nie do końca poprawnie) - nie znając prawa w Anglii... (tudzież międzynarodowego)
    Ja bez problemu sprzedałbym swoje, bo jestem pewny jego stanu technicznego.
    Natomiast w prawie być może jest jakaś luka i kupujący chce to wykorzystać. Nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez Magik ; 29-10-2012 o 09:20
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Jeżeli umowa jest klarowna (skonsultuj jej treść) i dostaniesz całą kasę do momentu zdania auta to nie widzę przeciwwskazań. Ale nie podpisuj nic w ciemno ani nie wydawaj auta bez kasy. Proste reguły handlu. Jeżeli chodzi o rękojmię to niestety w razie jakiejś usterki sprawa zawsze może trafić do sądu i sprzedający przegra. Ale jest na to sposób. Na umowie musi być zapisek w stylu: "stan pojazdu kupującemu jest znany i zobowiązuje się nie wnosić roszczeń z tego powodu". Albo jakoś tak.

    - - - Updated - - -

    Jeżeli chodzi o pewność to byłbym powściągliwy. Nie jest trudno zepsuć auto i wmówić to zbywcy.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    To jest start przekręt
    Poczytaj o tym trochę na necie :d

    << Like it!

    >2000
    o.O

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Wpisz dane tego "klienta" w google (nr tel. adres e-mail, nick, cokolwiek) i zobaczysz co Ci wyskoczy
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Pewnie podobnie jak te ogłoszenia że angol sprzeda za pół ceny furę z kierą jak u nas tylko trzeba mu zaliczkę płacić a on auto już wysyła

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTD 16v
    Postów
    51

    Domyślnie

    Z umową nie jest to takie proste. Z tego co czytałem na forach nie musi to być oczywiście prawdą ale zapisy typu: "Sprzedający sprawdził auto itd.." nie zwalniają z tytułu rękojmi. Ponadto jest jeszcze lista klauzul nie dozwolonych których nie można stosować. Skonstruowanie umowy która zagwarantuje mi spokojny sen może okazać nie możliwa do napisania bez pomocy prawnika. A to jest kolejny koszt.
    Zadałem kilka pytań kupującemu co do jego intencji... W sumie tak dla sportu bo nie sądzę że zdecyduje się na transakcje.

    @Magik - w mojej opinii ciężko być pewny stanu technicznego urządzenia który składa sie kilku tysięcy części i ma ponad 10 lat...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar ergomarcin
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    brak
    Postów
    809

    Domyślnie

    na bank przekręt, dokładnie jak napisał kolega Pfourul poczytaj w necie na ten temat, a swoją drogą nie tak dawno temu był ten temat poruszany w auto świecie - nieco odwrócona sytuacja bo redaktor chciał kupić auto od gościa bodajrze z UK...

    ...szkoda Twojego czasu, odpuść...

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar dakoolk
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Modra Foka
    Postów
    693

    Domyślnie

    Ja pisałem o przepisach ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej..., która akurat jest implementacją dyrektywy UE, więc w UK też obowiązuje w bardzo podobnym kształcie. Jeżeli kupuje konsument a sprzedaje profesjonalista (np. komis), to kupujący rzecz używaną ma 1 rok rękojmi (oczywiście wszystko w uproszczeniu, bo nie chce mi się wchodzić w szczegóły). Inną rzeczą jest fakt świadomego zatajenia wady ukrytej (np. skórki po bananach w skrzyni biegów) - wtedy kupujący (niezależnie w jakiej konfiguracji kupił) ma prawo dochodzenia swoich praw. Ale to w niektórych przypadkach ciężko udowodnić (tak jak piszą koledzy) - bo nietrudno jest kupić auto i tak je upalić na torze, czy nawet na drogach, żeby uszkodzić jakieś elementy, które w momencie wydania były sprawne, dlatego ja dla świętego spokoju odpuściłbym sobie sprzedaż wysyłkową używanego samochodu, ale wyraziłem tylko swoje subiektywne zdanie, co zresztą zaznaczyłem...
    Moja ex - teraz u kolegi "szybka"...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory