Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: świst w kabinie z nawiewu

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lukas83
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    87

    Domyślnie świst w kabinie z nawiewu

    Witam wiem że rozpoczynam nowy post gdzieś to już było ale nie mogę znaleźć, z kratek nawiewu dochodzi świst jakby silnika który nagłaśnia się zależnie od obrotów, jakby nie było filtra kabinowego albo była gdzieś dziura w grodzi silnikowej, filtr jest na miejscu żadnego otworu w grodzi nie znalazłem. Gdy jadę z jakąś stałą prędkością jest to jednostajne najgorsze jest podczas przyspieszania nic nie daje wyłączenia nawiewu pozamykania kratek.
    Mam nadzieję że mi ktoś pomoże, znajdzie jakiś punkt zaczepienia od czego szukać.

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    A to nie jest moze gwizdanie turbiny..? tak zwany efekt karetki.. Ja tak mam i duzo bylo pisane na ten temat...
    Ten Twoj gwizd tylko z tym mi sie kojarzy, zwlaszcza ze nasila sie z obrotami silnika...

    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    u mnie tez stale świszczy- bez względu na obroty. Ucisza sie dopiero jak auto stoi...

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    e500 w211
    Postów
    264

    Domyślnie

    tez to zaobserwowalem ,wymienilem opony na zimowe i myslalem ze to od opon.zrobilem geometrie i ustawilem zbieznosc ale dalej piszczy heh.piszecie ze od turbo? a co z tym turbo ze tak swiszczy?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Kończy sie

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar lukasz159
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 170KM i 380Nm :)
    Postów
    166

    Domyślnie

    Nie chce tu zbytnio mieszac bo troszke malo informacji kolega napisal. No bo tak jesli kolega na postoiu da pogarach turbo sie zalaczy a nie zacznie swistac? to chyba nie turbo. Jesli kolega bedzie jechal 100km wrzuci na luz nie dodajac gazu turbina spadnie z obrotow do minimalnych a bedzie nadal swistac? to tez chyba nie turbo. Ja mialem takie swistanie jak zalaczalem kilime okazalo sie ze chlodziwo bylo a oleju brak. No ale nie wiem czy kolerga teraz jezdzi na klimie pewnie nie.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Wuoh
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTS Distinctive, Blu Oltremare, 17". 07.2008 Lifting
    Postów
    32

    Domyślnie

    Hmmm a nie będzie to przypadkiem zbiorniczek z płynem od wspomagania? Miałem tak i świstało w zależności od obrotów silnika... W moim przypadku wymiana płynu pomogła . Jest na forum dość obszerna dyskusja na ten temat (wymiana zbiorniczka). Sorry jak się mylę...

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar lukasz159
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 170KM i 380Nm :)
    Postów
    166

    Domyślnie

    U mnie tez turbo swista ale tylko podczas przyspieszania i to przez krótki czas tak do trzeciego biegu. Ale zeby na stale swistala??? przeciesz turbina pracuje w roznym zakresie raz sie kreci powoli a raz bardzo szypko wiec jesli dziek jest taki sam niezmienny obojetnie co robimy z gazem zacząlbym szukac innej przyczyny. Zaciekawilo mnie to co powoduje swistanie w zbiorniczku plynu wspomagania?? pytanie do kolegi.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Wuoh
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTS Distinctive, Blu Oltremare, 17". 07.2008 Lifting
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz159 Zobacz post
    U mnie tez turbo swista ale tylko podczas przyspieszania i to przez krótki czas tak do trzeciego biegu. Ale zeby na stale swistala??? przeciesz turbina pracuje w roznym zakresie raz sie kreci powoli a raz bardzo szypko wiec jesli dziek jest taki sam niezmienny obojetnie co robimy z gazem zacząlbym szukac innej przyczyny. Zaciekawilo mnie to co powoduje swistanie w zbiorniczku plynu wspomagania?? pytanie do kolegi.
    Hej,
    Kolega wyraźnie napisał, że: "...z kratek nawiewu dochodzi świst jakby silnika który nagłaśnia się zależnie od obrotów" więc nie jest to dźwięk jednostajny.
    Lukas159 - Co do świstów, gwizdów itp ze zbiorniczka wspomagania jest tego sporo TUTAJ.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    3miasto
    Auto
    e500 w211
    Postów
    264

    Domyślnie

    w moim przypadku to zbiorniczek i plyn odpadaja bo niedawno wymienialem,jedno i drugie.no nic,jak turbo sie konczy to trudno,bede jezdzil dopuki sie nie rozleci bo kasy narazie brak hmmm

Podobne wątki

  1. [159] Świst powietrza słyszany w kabinie
    Utworzone przez lukasz1979 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 18:52
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 18:35
  3. [159] Szybkość nawiewu w kabinie sama rośnie??
    Utworzone przez munsinek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 23:41
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 17:33
  5. Świst po zaślepieniu EGR
    Utworzone przez Izane w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 21:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory