Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Temat: niskie zawieszenie a miasto....

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mercury
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 8v
    Postów
    73

    Domyślnie

    Jazda po Warszawie spokojna. Acz trzeba oczywiście zwalniać na progach zwalniających... w galeriach nie miałem problemu... acz zrezygnowałem w moim bloku z garażu i szukam w okolicy ponieważ za kazdym razem jak do niego zjeżdżałem niestety tarłem. Taki urok długiego nosa i niskiego zawieszenia.

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar richi102
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI 2010
    Postów
    381

    Domyślnie

    U mnie zawieszenie spisuje się znakomicie. Raz we Wrocławiu na Arkadach wyjeżdżając z parkingu ładnie przetarłem. Od tamtej pory wszystkie takie zjazdy, podjazdy pokonuję powoli. Na wyższych progach też zdarzyło mi się przetrzeć. Tu praktycznie zawsze trzeba jechać powoli.
    W Szczecinie mam problemy z podjazdem pod krawężniki przodem, bardzo dużo jest wysokich. Staram się unikać takich miejsc do parkowania, albo podjeżdżam tyłem.
    Generalnie zawieszenie jest niższe niż w przeciętnym aucie. Nie jest to bardzo uciążliwe, ale za to bardzo odczuwalne przy szybszej jeździe
    Takie ja mam odczucia.
    Pozdrawiam Rychu
    Była:
    159 SW 1.9 JTDm 120KM 2008r.
    156 1.6 16V TS 2001

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    To jak,po krawężnikach jeździcie??WTF

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar richi102
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Ford Mondeo MK4 1.8 TDCI 2010
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesk Zobacz post
    To jak,po krawężnikach jeździcie??WTF
    Ja zimą na felgach 16` staram się unikać krawężników. Jest nisko i często zdarza się przerysować. W Szczecinie w kilku miejscach wręcz nie realny jest podjazd, zawsze rysuję osłoną.
    Była:
    159 SW 1.9 JTDm 120KM 2008r.
    156 1.6 16V TS 2001

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Do wszystkiego można przywyknąć. Zwalnianie przed przeszkodami po kilku otarciach automatycznie wchodzi w krew
    Mam dwa zjazdy do podziemnego garażu - w jednym zderzak lekko szoruje, w drugim na szczęście jest OK i z niego korzystam. Ale na ogół większych problemów nie ma, chociaż jak pisał przedmówca - przy parkowaniu przodem naturalnie też trzeba uważać.

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Nie jeżdżę po krawężnikach, akurat pod domem mam takie miejsce, że tyłem się wjeżdża na krawężnik, żeby zaparkować prostopadle (aczkolwiek unikam tego miejsca... niestety czasem mus). Przodem nieliczni mają odwagę, a Alfą po prostu się nie da.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał sothis Zobacz post
    Ja mam felgę 17 i nie odnotowałem żadnych problemów. Jedyne na co trzeba uważać to krawężniki przy parkowaniu bo można zderzakiem przytrzeć ale na zjeździe/podjeździe nigdy nie miałem przygód.
    Ja podobnie jak kolega, felgi 17' i jak na razie nie udało mi się nigdzie przytrzec.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kaidrol
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    SO XXXXH
    Auto
    AR 159 sedan 1,9 8V 120km
    Postów
    90

    Domyślnie

    Generalnie lepiej unikac przeszkód na drodze wiekszych od pilki tenisowej, np. zamarzniete bryly sniegu spod auta lub kamienie przypadkiem znajdujace sie na jezdni. Parę razy przetarłem podwozie takimi rzeczami, sadząc wczesniej że nie ma szans aby je dotknac.
    Wysokie krawężniki omijam z daleka
    fele 16''

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Kattom
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.8 MPI 140KM; AR Giulietta 1,75 TBi 240KM 8C ; AR Giulia Veloce TI 280KM CR
    Postów
    64

    Domyślnie

    Ja jeżdzę po Warszawie całkiem sporo.
    Z krawężnikami ostrożnie, szczególnie przy zjeżdzaniu tyłem.
    Mam też garaż na poziomie -2, więc dwa zjazdy - nie ma problemu, aczkolwiek za pierwszym razem przytarłem (przesiadłem się z crossover'a, a tam mogłem sobie pozwolić). Galmok, Arkadia, BlueCity, Promenada itp pozaliczane i nigdzie nie zahaczyłem.
    Na zimę kupiłem nieco wyższy profil opony i zamiast wcześniejszych 205/55/16 założyłem 205/60/16. Już nie szoruję brzuchem na dziurach koło toru Stegny.
    Ostatnio edytowane przez Kattom ; 29-12-2012 o 15:39

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    tez mam 16 (opony 205/55/16 lato i zima) ale tragedi nie ma.Wiadomo unikam wysokich kraweznikow,na progach raczej nie mam problemow ale musze zwalniac i to bradzo(2 razy zdarzylo mi sie przywalic w prog zwalniajacy),przycierac o koleiny jeszcze nie mialem okazji,a pare razy jechalem prze Nowa Hute w krakowie i tam sa dosc spore koleinki.Raz na drodze przytarlem-bylo to w Bieszczadach przy duzej predkosci zjezdzajac z gory i wchodzac w zakret-byla nierownosc na drodze i dobilo mi jedno kolo i pyk.Tak jezdze po miescie i nie narzekam.Uwazniej patrze gdzie wjezdzam i to wszystko.Przy zjazdach do parkingow jest glupie uczucie ze zostawie zderzak przedni ale nie ma problemu zeby zjechac.Mam czujniki parkowania przod/tyl wiec mam latwiej ale nie powiem bo raz zawadzilem o kraweznik przednim zderzakiem-ta spodnia czescia(zostalo kilka rysek ale widoczne tylko od spodu).Powiem tak ciezko wyczuc przod auta bo z tylem nawet nie mam problemu w SW ale wiem ze w sedanie tez jest z tym problem.Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Spalanie AR156 2,5 V6, 100% Miasto
    Utworzone przez qqku w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 18:37
  2. [MiTo] Zawieszenie niskie a krawężniki wysokie
    Utworzone przez swiezak w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 20:54
  3. Zbyt niskie zawieszenie
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 19:25
  4. [159] Alfą na miasto?
    Utworzone przez tommi_alfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 22:54
  5. Działdowo- miasto Alf Romeo
    Utworzone przez Lotnik w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 10:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory