Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Nie działa Bixsenon alfa 166 FL

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie Nie działa Bixsenon alfa 166 FL

    Witam jestem w Belgi i mam problem dotyczący mojego Bixsenona. Opisze tu moj problem tak jak sie zaczęło dziać. Otóż w Niemczech na Autostradzie zaczęły mi mrugać xsenony potem prawy całkiem zgasł i po przeejechaniu 50km i po klikukrotnym wyłączeniu świateł mijania i włączeniu zaćzał świecic, czasem po drodze gasł tez ale gdy pare razy wyłączałem i włączałem to znów działał włączałem i wyłączałem światła mijania w czasie drogi. Zjechałem na parking i jakiś niemiec podszedł do mnie to powiedziałem mu ze padł ksenon i mi dał na próbe zarnic bo miał taki i dalej to samo podminiałem tez zarnik z drugiej lampy i zarniki są dobre. Stawiam na przetwornice albo się coś upaliło..;/ gdy juz załapałó na stałe po dojechaniu na miejsce działał ale gdy rano po kilku godzinnhym postoju próbowałem i nic z tego nie działa juz wogóle;/ Teraz mam pytanie czy Przetwornica ma to do Siebie ze sie moze spalic na stałe a mozę styki zasiedziały w kostce przetwornicy??? macie jakieś pomysły z gory dziękuje i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    U siebie miałem podobny problem i z tego co pamiętam - jest kilka opcji.

    Pierwsza rzecz to żarnik - często trafiały się wadliwe. U mnie np. dwa pod rząd takie były (Boscha). Dopiero trzeci z kolei założony bodajże rok temu świeci do dzisiaj bez zarzutu.

    Druga rzecz - kostka wchodząca do przetwornicy. Wada fabryczna tego miejsca jest taka, że kostka pod wpływem temperatury stapia się, no i właśnie dzieją się anomalie związane z ksenonami.

    Trzecia rzecz - przetwornica. Ten temat też przerabiałem - w razie czego polecam hid-serwis. Zregenerowali bez problemu, tyle że problem leżał gdzie indziej

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    No ciężko to zlokalizową mam Bosha takie byly jak kupilem auto ale ten Niemiec miał Hidy i podmianka tez nic nie pomagała. Spróbuje najpierw wyciągnac ta przetwornice i ja obejrzec dokladnie z tego co gdzies czytalem na forach trzeba uwzac o ile sie da zeby nie wyrwac styków z płytki bo wtedy to juz druga przetwornica. A jest taka opcja ze przetwornica sie spaliła albo cos szwankuje w elektronice???. Nie chce mi sie dwa razy rozbierac auta zeby sprawdzac bo jesli okaze sie ze kostka jest przegrzana to wszystko bedzie jasne ale gdy okaze sie ze kostlka cala i wogole nie widac nic szczeglnego to mozna obstawiac ze przetwornica sie spaliła. Mozesz mi powiedzieć jaką konkretnie usterkę uznałeś za prawidłową??
    Ostatnio edytowane przez Pawlus873 ; 16-02-2013 o 23:02

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Powiem tak, bo już przez to przechodziłem. Pierwsze co - kup żarnik na podmiankę, bo drugi w zapasie - nic nie zaszkodzi. Jeśli to nic nie da, to dopiero bierz się za przetwornicę, bo żeby się do niej dobrać trzeba opuścić zderzak. Nie jest to nawet trudne, ale jak sam musiałem to robić, poleciało bardzo dużo urw na włoskich "inżynierów" którzy wymyślili sobie cały rządek śrub tam, gdzie jest najmniej miejsca (łączenie błotników i zderzaka). Wracając - jak kostki będą wyglądały dobrze i będzie na nich prąd, to wyślij przetwornicę do regeneracji, bo nic więcej chyba nie mogło się tam popsuć.

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Po odpinaj wtyczki i przeczyść, po doginaj styki. Nie zaszkodzi a może to będzie to.
    Oba światła Ci już nie świecą? Najgorsze jest to że przetwornica po lifcie jest pod lampą więc podmiany na szybko Ci nie polecę

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Po odpinaj wtyczki i przeczyść, po doginaj styki. Nie zaszkodzi a może to będzie to.
    Oba światła Ci już nie świecą? Najgorsze jest to że przetwornica po lifcie jest pod lampą więc podmiany na szybko Ci nie polecę
    Nie śieci tylko xsenon lewy poprzedzający pasazera. No własnie dostep jest ciezki a mi samochod potrzebny codziennie dobrze ze tu w dzien nie ma obowiązku jeździc na światłach bo tu nieźle kasują za brak światła

    - - - Updated - - -

    Lampy juz wyciągałem bo odsyłałem do regeneracji odbłyśników takze juz wiec wiem jak sie za to zabrac i szybko zdemontowac nie ma nic skomplikowanego. Spróbuje sie zabrac za przetwornice bo wątpie ze to żarnik...

    - - - Updated - - -

    chyba że, może gdzieś się wilgoć dostala na stykach gniazda przetwornicy i zaśniedziało

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Skoro nie działa tylko jedna lampa a żarnik już wyeliminowałeś to przetwornica. Nie ma innej opcji (ale sprawdź te styki)

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Witam ponownie Dziś rozebrałem to, wyciągnąłem przetwornice i chyba jest spalona bo czuc z niej taki zapach jakby cos sie spaliło. Gniazda i styki są w idealnym stanie no i równiez poziomowanie nie działa na tej lampie więc napewno przetwornica sie spaliła;/;/ Możecie mi polecic jakiś dobry zakład do regeneracji przetwornic??? Z gory byłbym wdzięczny

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Ja robiłem w hid-serwisie i jestem zadowolony, działa do dzisiaj

    http://www.hidserwis.pl

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Witam Panowie otoż otrzymałem przetwornice po regeneracji z zakładu http://www.hidserwis.pl no i stwierdzono przyczyne uszkodzenia przetwornicy ze zostala zalana byc moze i tak. Przejdę do konkretu, otóż zamontowałem przetwornice juz w aucie ale wystapiły pewne komplikacje , po zamontowaniu przetwornica wolgole nie dziala i głowiłem sie co jest nie tak ale przyszło mi do głowy sprawdzic bezpieczniki pod maską koło pompy ABS no i okazało sie że jeden był spalony, kiedy wymieniłem na nowy to xsenon zaczal swiecic i dzialac tylko jest największy problem w tym wszystkim ze poziomowanie nie dziala woogle w tej lampie co uszkodzona byla przetwornica i teraz jest jakiś moze przekaznik prócz przetwornicy co odpowiada za poziomowanie lub moze jakis bezpiecznik albo cos w tym stylu???? Jesten za grqanica a nie mam dostępu do wszelkiego rodzaju mierników itd i nie wiem co jest gdybyście mi pomogli byłbym bardzo wdzięczny pozdrawiam i czekam na jakies sugestie

Podobne wątki

  1. [146] alfa 146 Nie działa nawiew
    Utworzone przez misiek2006 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 11:37
  2. [159] Problem z radionawigacją, działa tel, navi nie działa radio.
    Utworzone przez questounico w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 19:38
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 13:42
  4. [GTV] Lampka na podsufitce - jak to działa.. a raczej u mnie nie działa..
    Utworzone przez kobielczak w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 13:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory