Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Temat: Tania Alfa Romeo :)

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar PHOENIX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Podolsze, Poland
    Auto
    BRERA 2,4 JTDm 2008 ; 156 Sportwagon 1,9 JTD 2004r. + 147 1,6 TS 2001 r była
    Postów
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał premek Zobacz post
    Marek ma rację. W autkach, którym wystarczy benzyna o pojemności 1 litra diesel jest bez sensu (mam micrę, która spala 5-5,5 l, więc nie mam pojęcia, jak diesel miałby cokolwiek oszczędzić). W autach, gdzie do normalnej jazdy potrzebne jest stokilkadziesiąt km diesel ma sens i pieprzenie, że nie pasuje to takiej to a takiej matki nie ma sensu. Tym bardziej, że alfa to jednak nie aston martin, czy inny pagani.
    polać mu bo dobrze gada
    jeśli pomogłem w jakimś poście nie zapomnij podziękować za niego

    "Życie dane jest raz człowiekowi i trzeba przeżyć je tak, by nie płonąć ze wstydu za lata przeżyte bez celu."

    Il mio terzo amore Alfa Romeo



  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Cytat Napisał PHOENIX Zobacz post
    polać mu bo dobrze gada
    Nauczyłem się nie polegać na innych, więc sam sobie polałem
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    eh, też się wtrącę,w brew opiniom obiegowym AR 166 3.0 jest samochodem oszczędnym.
    Pod warunkiem ze jest całkowicie sprawna technicznie.No i zagazowana dobrze
    Dzisiaj musiałem trochę pojeździć po Wrocławiu, i to w korkach.
    I specjalnie dla płaczących o ekonomi strzeliłem fotkę z ICSu.
    Myślę ze mówi sama za siebie...
    Oczywiscie trzeba wziąć pod uwagę ze mam silnik po kapialce, skrzynię po kapitalce, nowe sprzęgło, idealnie dobraną i ustawioną instalacje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAGE_026.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	81.0 KB
ID:	88217

    biorąc pod uwagę ze bydle na starcie pozera ok 80l/100
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAGE_054.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	77.7 KB
ID:	88218

    i postoje w korkach, to nie czarujac się mozna przyjac ze na mieście da się zejść poniżej 10l lpg/100, co daje nam koszt ok 28zł.
    A i oponki 225/16
    Palący 7 litrów diesel to koszt ok 40 zł...
    Ostatnio edytowane przez RobertWroc ; 08-03-2013 o 23:37

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    10l lpg na mieście w V6???? Nie możliwe. Na trasie ciężko a Ty się łudzisz że do tylu w mieście zejdziesz? We wrocku??? Zapomnij... Poza tym do tego co Ci pokazuje ( o ile prawde bo komp nie jest nieomylny) dodaj jeszcze 1-2 l gazu. Raczej 2 Niestety ale gazu pali wiecej i to na dodatek nie proporcjonalnie. Czyli nie zawsze wiecej o litr. To sie zmienia w zależności o D dynamiki jazdy i obciążenia.
    Ale pomijając już fakt że autor ma już V6 ( i ja też) to nie o to chodzi. Szukamy auta o zupełnie innym pokroju. Zastanawiam się też nad powrotem do HGT. Poza sionikiem i spalaniem auto tanie. A spalanie mi nie przeszkadza. Albo moze Kappa? z R5? Nie wiem jak tam z czesciami.

  5. #25
    Użytkownik Ogier Avatar MrCryway
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 156 2,4 JTD
    Postów
    166

    Domyślnie

    Nie możliwe, żeby z v6 zejść poniżej 10L LPG w Mieście.. To by były czary i moc nadprzyrodzona..

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Dla mnie bez sensu. Sprzedaj 6 i kup cos na co cię stać. Inaczej będziesz musiał utrzymywać dwa auta, i tak naprawdę sumarycznie wyjedziesz na to samo, mogę sie założyć.

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie przesadzaj. Przecież dwoma na raz nie będzie jeździł więc co Ty piszesz że jakieś koszty Ci się sumują??? Masz jedno auto i robisz np rocznie 50tys km to masz jeden mega koszt i w dodatku nie masz "zapasu" w razie co. Jak masz dwa auta to każde robi rocznie np tylko 25tys. Więc każde się zużywa o połowę mniej. A jeszcze jak chcesz tańsze dobijać a droższe trzymać na fun to w ogóle koszty lecą na łeb. Ja mam trzy auta z czego dwa V6 ale głównie eksploatuję kropka. Więc to jemu km nabijam. I to kropek głównie się sypie. Ale za grosze. A to że auto stoi to jakie niby koszty generuje? Ubezpieczenie? Jedynie to. Ale nie dajmy się zwariować. Ile za to ubezpieczenie na rok zapłacisz? 500zł za V6? To jest niby duży wydatek, 4 dychy miesięcznie? Nie przesadzaj. Piszemy tu o dorosłych i poważnych ludziach a nie uczniach których nie stać na te parę dyszek w miesiącu.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    10l/100km to możliwe, ale w 1,5 LPG. Ale nie w 3,0. Takie bajki to tylko w Plusie. Hmmm, a może to tak nie działa, może odwrotnie? Kupię 5,0 V8 i wrzucę LPG to może zejdę na 3,5l/100km.
    Oczywiście, że diesel nie pasuje do Alfy Romeo i proszę się ze mną nie sprzeczać.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    no hej, Panowie, raczej nie jestem osobą samooszukującą się... po prostu pokazuje zdjęcie z ICS.. I Marek ma racje LPG zjada trochę więcej ale bez przesady.
    W Kappie 3.0 bez gazu udawało mi się uzyskać podobne wyniki na benzynie.
    Ale też nie zaprzeczę że 3.0 potrafi szarpnąć i 18l w mieście.Tylko jak się ma kłopoty z pracą i Vałkę, szybo uczy się człowiek eco-divingu
    A że 156 2.5 z gazem potrafi też być oszczędna to jest świetną alternatywą dla małego diesla. trochę techniki jazdy(męczącej owszem) i albi mamy w miarę oszczędne autko, albo odrobina fantazji i jest mały pocisk...

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie no Robert ale nie dycha w mieście.... Z tym to przesadziłeś ostro. Przy max ecodrivingu jadąc w nocy na trasie (zero ruchu) udało mi się V6 na gazie kiedyś zejść ciut poniżej dychy. Ale to była emerycka jazda, bez przystanków od stacji do stacji..... Nawet jak masz taki super silnik a ja taką padlinę to większej różnicy niż 1-2l nie będzie przy normalnej jeździe "rodzinnej" na trasie wychodzi mi ~12-13l. Ale z gazem ostrożnie z tym samym trybem jazdy czyli spokojnym zjechałem cały bak będąc kilka dni we wrocku (jakieś 100-150km w mieście) jeżdżąc w godzinach szczytu i z całego baku średnia mi wyszła prawie 18l. To jakbym tak po mieście w godzinach szczytu wyjeździł cały bak to bym w 20l się nie zmieścił. I to jest prawda - każdy użytkownik V6 z dużego miasta to potwierdzi (oprócz Ciebie ) To jak oszczędnie trzeba jeździć żeby tylko na mieście w normalnym ruchu zejść do 10l???? Po kapitalce pojemność Ci zmalała? Czy na lawecie połowę przejechałeś??

    Ale moim zdaniem przy eksploatacji auta na dłuższych dystansach znacząco się odbijają części. Piszemy tu już o leciwych autach. Gdzie normalne jest że padnie wahacz, czujnik, alternator itp. A do takiej 145 jest wszystko tanie. Nie żal jak w nocy zaliczysz dziurę. Altek jak padnie to za grosze kupisz.Części nie są rarytasem. Rozrząd jest tani i łatwo wymienić. Jak ja np robię rocznie 50-70tys km to rozdząd muszę wymieniać raz w roku. Mając dwa auta już co dwa lata. W dodatku różnica w cenie rozrządu to często dziesięciokrotność albo więcej.

Podobne wątki

  1. LOGO NA MASKĘ i KLAPĘ ALFA ROMEO - tania alternatywa
    Utworzone przez wiertlo w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 1291
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 07:46
  2. Tania Alfa 33 1.7 16V - Allegro
    Utworzone przez saroo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 21:54
  3. Alfa jednak nie taka tania jest...
    Utworzone przez Miedziak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-03-2008, 21:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory