Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Gta-kompresor czy konwersja?

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Ja osobiscie widze ladna suszareczke, kto sie interesuje modami w v6 wie jakie cuda jezdza po swiecie i wcale nie spod markowych firm Ten silnik ma bardzo duzy zapas mocy bez wiekszej ingerencji w bebechy, nie mowiac ze z wolnossacej 3.2 mozna zrobic 280 koni bez problemu.
    wiecej szczegulow?

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Wieksza przepustnica, wiekszy kolektor, kolektory wydechowe z CF2, rowne portki i luzniejszy wydech, porting glowicy no i remap to glowne mody.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Ja osobiscie widze ladna suszareczke, kto sie interesuje modami w v6 wie jakie cuda jezdza po swiecie i wcale nie spod markowych firm Ten silnik ma bardzo duzy zapas mocy bez wiekszej ingerencji w bebechy, nie mowiac ze z wolnossacej 3.2 mozna zrobic 280 koni bez problemu.
    jak?mozesz cos wiecej ? czy tajemnica? chodzi mi o te 280,masz na mysli samo pogmyranie przy programie czy cos wiecej?

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar coxu
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Megane 3RS CUP-S
    Postów
    296

    Domyślnie

    tutaj -> https://www.facebook.com/media/set/?...3511251&type=3
    zmodyfikowany wolnossak.
    Alfa Romeo 156 SW GTA Q2 (10.2010 - 12.2016)
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 (01.2009 - 12.2010)

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Zdecydowanie kompresor albo turbo, dużo większy moment obrotowy w porównaniu do strokera.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Kute korby w wolnossacym silniku to zbedny wydatek, no chyba ze w planach jest doladowanie albo malsymalne odelzenie mas.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Cytat Napisał coxu Zobacz post
    Przeciez to autko komozz'a z AlfaClubu

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sillyspeed
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    156 GTA & 156 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tacka Zobacz post
    Autolusso to zart nie polecam jak wiekszosc rzeczy w uk brzmi dumnie ale to sieroty a nie fachowcy...duzo by mowic ale ogolnie jest tak ze w uk najwiekszy i dumny warsztat jest 10 razy gorszy od przecietnego mechaniczka w pl. Nawt w ta audotelte osobiscie nie do konca wierze no ale maja niby i historie i opinie i doswiadczenie wiec ciezko polemizowac.Pewnie jest tak jak Bamboszek pisze za te same pieniadze albo i mniejsze mozna by w Polsce lepiej i grubiej podzialac.Ale zyje w tych uk realiach i musi byc jak jest...ze tak powiem...a czy warto ? zawsze warto wiadomo jezdzi gta fajnie ale masz ja jakis czas i nastepuje to co nieuniknione- chcesz wiecej kopa wiecej adrenaliny wiecej chalasu mocy i wrazen
    Udowodnij to.
    Jak nie polecasz Autolusso, to musisz mieć jakiej doświadczenia, lub udowodniania co do ich czynów.
    Jakoś nie widziałem polska Alfe’ z silnikiem 3.8 Nawet od słynnego Alfaclub.pl
    Części do przeróbki to każdy może kupić, ale zrobić niezawodną konwersje to niestety nie każdy potrafi. Autolusso pokazalo ze potrafi. Autodelta nie, a „przeciętny mechanik w Polsce” to jakoś nie pokazał…

    Co do tematu: kompresor jest tańszy w budowie, ale konwersja, jak dobrze zrobiona, będzie lżejsza, i mniej zawodna względu na mniej elementów. Co do dźwięku to są różne zdania

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    co autolusso pokazalo gdzie autolusso pokazalo...badzmy powazni..pokazali ze nie umieja naprawic wydechu pokazali ze jak im komp pokazal ze jest u mnie problem z elektrycznym sterowaniem przepustnicy to przepustnice mi chcieli wymieniac za 150 funtow uzywana nie zdecydowalem sie i bogu dzieki...dzwonie do kolegi co pracuje w alfie w polinarze mowi przeczysc wtyczke od przepustnicy i bedzie tak zrobilem 15 minut roboty i po temacie,malo tego mowi mi kumpel ty ja pracuje prawie 12 lat w alfie jeszcze chyba nigdy nie wymienialem w v6 przepustnicy czysci sie i po sprawie w sprawie wiekszych hamulcow dzwonilem 3 razy 3 razy mieli oddzwonic i klasycznie dupa wiec ich w koncu olalem....co do autodelty to chyba cos Ci sie pomylilo bo to goscie wprawdzie drodzy ale znani w calej europie w przeciwienstwie do autolusso a ich autodelta 3.7 to ich falagowy produkt ale ja osobiscie jeszcze n ie korzystalem z ich uslug...piszesz sory ale troche nie po polsku wiec mam podejrzenia......a i jeszcze poloske napedowa chcieli mi wymien iac ze wzgledu na dzwieki mowie najpierw wahacze dolne please wymienili i cisza jak makiem...tak wiec prosze Cie
    Ostatnio edytowane przez Tacka ; 02-05-2013 o 16:30

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sillyspeed
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    156 GTA & 156 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    No, jak masz osobiste (I dość negatywne) doświadczenia, to mogę zrozumieć uwagi.

    Co do tematu; silnik:
    3.8 zrobiony przez Autolusso ma:
    330 KM
    416 Nm
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...peanuts-9.html

    Alfaclub.pl kompressor:
    350 KM
    394 Nm
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

    Wiec parametry podobne, wybór przy albo większy moment, czy koni.
    Osobiście wybrał bym przeróbkę na 3.8 z względu na wagę, i z przysłowia, ze każdy element który się dodaje, jest jeszcze jeden element który może się popsuć. Choć myślę kompresor jest łatwiejszy do instalacji, i tańszy.

Podobne wątki

  1. [JTD] Konwersja koła dwumasowego na jednomasowe - sztywne
    Utworzone przez crackers w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 07:46
  2. [159] Konwersja zawieszenia z TI na seryjne
    Utworzone przez krzyh w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 14:10
  3. E85 etanol,czy takie cos zniesie TS?Konwersja realna?
    Utworzone przez darek2116 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 22:27
  4. Kompresor do 166 3.0
    Utworzone przez rac85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 10:38
  5. [156]kompresor
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2008, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory