Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 96

Temat: Przegnite progi

  1. #71
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Kurcze wiem , że ta żywica to takie lepienie czegoś na siłe, ale wspawywanie nowego progu na tym etapie to jeszcze za wcześnie bo jak pisałem reszta progu jest w miare ok. Za kilka lat jednak chyba czeka mnei wymiana progu. ( starosc nie radośc
    [C

  2. #72
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    W 166 gnije tylko ta zewnetrzna cienka blacha i mozna spokojnie to zywica pokleic jak nie ma jakies wielkiej tragedii a w progi mozna jeszcze wlac mieszanke wedle uznania. Ja nalalem oleju zageszczonego tawotem i spokoj.

  3. #73
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post
    Ja nalalem oleju zageszczonego tawotem i spokoj
    Alfista możesz coś więcej napisać o tym? Jak to lałeś itp , bo olej mam, tawot mam, jakas duza strzykawe mam... To może być bardzo pomocna rada... Przez jeden z otworów od spinki to lać?, reszte otworów zakleić taśmą qaż wyschnie czy jak?
    [C

  4. #74
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Mówiłem pare stron wczesniej ze progi gnija? Mowilem. Kazdy bedzie sie borykal z tym problemem wczesniej czy pozniej. Masa625 niestety ze rdza jest troche jak z nowotworem, jesli nie wytniesz calej uszkodzonej powierzchni szanse ze bedzie sie rozprzesztrzeniac sa ogromne, praktycznie 100%. Jesli planujesz jezdzic samochodem dluzej to trzeba to zrobic porzadnie czyli powycinac ile trzeba wspawac blache i dopiero wtedy bawic sie w zabezpieczanie. Inaczej korozja bedzie postepowac tylko po prostu wolniej. Nie jest to moj prywatny wymysl, tylko znajomego lakiernika z ktorym kiedys wszedlem na temat rdzy.

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    Cytat Napisał joe_27 Zobacz post
    Hej,

    I ja mam problem z progami.Nieźle są już zżarte,więc nadszedł czas na wymianę.166 mam od niedawna (wcześniej 146) , kupując ją wiedziałem o progach.Rocznik 99' 2.5 v6 .
    Czy znacie może w okolicach Sosnowca jakiegoś kumatego blacharza który nie odwali fuszery ? Załącznik 104474Załącznik 104475
    jeśli dalej aktualne, to na dańdówce/kalinowej jest dobry blacharz, wjeżdża się jak na hutę cedler

  6. #76
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Hej chlopaki. Minęły dwa lata od mojego latania. I co? Jak pisaliscie. Ruda kurew ppwrocila.
    Dwa lata temu była tylko jedna kropka rdzy. Ta skrajnie po prawej. Jak widać przybyły jej kolejne siostrzyczki.
    Tak jak pisaliscie. Tego się nie da wyeliminować bez operacji. Za jakiś czas będę się za to zabieral. Zedre te purchle i zobaczę co i jak. Czy jeszcze to latać czy kupić próg i wspawac kawalki zdrowej blachy. Smutne ale prawdziwe. Tym razem nie będę się z tym tasowal i użyje ciężkiego sprzętu żeby to wyciąć w pizdziet.
    Ps purchle z abarwilem woskiem aby były widoczne na foto. w realu tak nie straszą i nie rzucają się w oczy.
    Jak widac pojawia sie to zaraz w okolicach grzyba...


    wysłane z WC
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 22-03-2016 o 11:06
    [C

  7. #77
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Jak masz pojedyncze bąble to ich wycinka nie musi sie kończyć spawaniem. Wystarczy żywica epoksydowa. No ale jak wytniesz już kawałek jak ręka i jeszcze na rogu to już niestety wstawka.

  8. #78
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    kurcze wlasnie sie zastanawiam czy by takich wstawek nie porobic. Jest tylko jeden problem. Nie mam spawarki. Tzn ojciec ma ale elektrodową... a tu pewnie mogomat potrzebny... Ciekawe jak to zedre jak to bedzie wygladać. Niby to tylk purchle sa..
    [C

  9. #79
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Masa wesprę Cię. Mam bąbelki na leczeniu progu i błotnika. Z tyłu jak się drzwi kończą. Też mnie to wkurza. Muszę to zrobić do następnej zimy.
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  10. #80
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    gonzo rób póki sa babelki. Ja jak robiłem dwa lata temu ten próg to od srodka zalalem go ostro preparatem do konserwacji. Wuja to dało. Bez wycinki chyba sie nie obejdzie... Tka mysle czy by pasków zdrowego poszycia nie wspawac. To jest takie miejsce i kolor auta, że można ładnie to zgubić wizualnie...
    [C

Podobne wątki

  1. Progi / Listwy chromowane - Progi
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 14:00
  2. [156] Progi
    Utworzone przez nako w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory