Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: MYJNIA PAROWA-Relacja z sprzątania mojej Alfy w EKOKAM

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 (88KW)120KM LPG OMVL DREAM XXII
    Postów
    347

    Domyślnie

    Moja by potrzebowała takiego sprzątania , Darek coś o tym wie .

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Szczerze powiem nic nie widać na tych zdjęciach. Wielkie plamy brudu chyba sie zmniejszyły, ale czy to znaczy ze jest czysto? Trudno z tych zdjęć wywnioskować. Ogólnie niezły syf w aucie miałeś, dwa latka bez sprzątania ?

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    To fakt, zdjęcia są kiepskie, to tylko telefon z 5mpx aparatem. Ale jak coś jeszcze kolega będzie robił to zoorganizuje jakieś HD i lepiej będzie widać przed i po. Moje auto było zapuszczone bo czasem przewozi jakieś części silnikowe czy inne pochodne no i kiedyś wiozlem jakieś słoiki no i akurat śledzie w oleju się majgnely i plama oraz zapach...pralem w zeszłym roku ręcznie wszystko ale to jest tak ze szczotka czy nawet firanka wpycha się ten syf w głąb materiału a kolegi odkurzacz zabiera pianę do zbiornika z ogromną siłą ssania co widać po wodzie z reszta z foteli. Często jeżdżę w ubraniu roboczym, między warsztatem a domem, no niby na fotele zakładam pokrowce ochronne ale jak widać zawsze cos jednak się ubrudzi. Zainwestuje teraz w skórzane pokrowce dla mechanika bo materiałowe są tanie ale szybko się niszczą i poza tym przepuszczalność jest wysoka na czym cierpi tapicerka właśnie. Samochód na większym myciu i sprzątaniu był w marcu wiec w tak krótkim okresie wygląda jakby nikt go nie sprzątal przez 2lata;-)
    Następna sprawa, mam 2latka który też jeździ alfa i jak na razie ma z tylu swój fotelik i coraz dłuższe nogi wiec fotel pasażera był tak skopany i ublocony ze nie wiem jakim cudem nie ma zadnego śladu. Dzieci potrafią wiele zepsuć szybciutko jak np mechanizm tylnej szyby czy klamkę, rychu147 wie o co chodzi bo jego auto na pewno miało by orgazm z radości takiego mycia nic osobistego, Rysiek tez ma dziecko:-)
    W domu są jeszcze 3 samochody z czego najgorzej wygląda Matiz bo tam syn i żona rządzą i tam jest ostro... Jak Kamil to zobaczy to mu opadna skrzydelka a ja muszę uzbierać kasiore na pranie tego szerszenia

    Wysłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk
    Prywatna Praktyka Naprawy i Obsługi Alfa Romeo
    JTD,TWIN SPARK,V6
    Miernik grubości lakieru Fe/Al
    Naprawa wariatora faz
    Naprawy główne i bieżące,diagnostyka
    Informacje i możliwości-PW
    myjka ultradzwiękowa-wtryski PB oraz drobna elektronika
    EGR,DPF OFF Klapy Wirowe CHIP JTD
    Diagnostyka Uszczelki Głowicy TEST na zawartość CO2 w płynie
    Naprawa świec TS bez ściągania Głowicy i urwanych mostków-HELICOIL
    Naprawa Turbo
    http://www.forum.alfaholicy.org/uslu...gi_bedzin.html
    KUPIĘ WARIATOR 50zł plus przesyłka za sztuke płace-OFERTY PW

  4. #14
    Raku86
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek2116 Zobacz post
    To fakt, zdjęcia są kiepskie, to tylko telefon z 5mpx aparatem.
    Tak na marginesie, to parametr, który jest odpowiedzialny za wielkość zdjęcia a nie jakość.

    Jak dla mnie roznica jest widoczna mimo slabej jakości fotek.


    ~via samsung

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Fakt mpx to wielkość,moja motka DEFy i tak robi w miarę zdjęcia choć lepiej robiła N95 z zaissem ale i tak myśle że jest ciężko robić takie super foty kiedy tu koleś macha pistoletem i za chwile nakłada piane i nie ma czasu na zastanowieniem się czy ujęcie jest dobre czy nie czy może powtórzyć,oj ups już się nie da powtórzyć...Na dodatek mam drzewo na placu i jak tylko nawet po myciu się stanie autem pod nim to zaraz jak nie pyłek to liście,nie ma to jak wierzba.Zetne ją kiedyś ale na razie jest to przedmiot sporów rodzinnych więc jeszcze chwile potrwa ale zniknie w swoim czasie bo i filtry przez to trzeba częściej zmieniać a już na pewno kabinowy

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Powiem tak - to jest masakra dla lakieru. Generalnie parą ruszasz brud a potem fibrą trzesz nim po lakierze - widziałem to na własne oczy. Każdy kto kiedykolwiek umył auto na dwia wiadra wie jak wygląda płuczka po tej operacji na - wydawać by się mogło - czystym lakierze. Jeśli komuś nie zależy to jest to oczywiście lepsza alternatywa niż mycie na automacie, ale trzeba być świadomym, ze na lakierze pojawiają się nowe rysy.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Otóż wydaje mi się że jest to indywidualna droga każdego kto prowadzi taką myjnię bo jakoś można zmienić np końcówke i przedewszytkim zrzuca się na początek przy pomocy odpowiednich detergentów i "bardziej mokrej"pary piasek i cały zaschniety brud a dopiero po takim przygotowaniu można jeszcze domyć i na koniec wysuszać i wycierać kiedy powierchnia już jest czysta właśnie-z resztą jest to raczej oczywiste i logiczne bo inaczej kłóci się z pojęciem-mycie.Także kamil wykonuje również woskowanie i na bazie polimerów i naturalnych wosków i co jak co ale powierzchnia jest idealnie odtłuszczona pod takie zabiegi.Reasumując nie ma się co obawiać o zarysowania u tego gościa a jeżeli ktoś inny nie potrafi korzystać z sprzętu to już jego sprawa a lakier wiadomo...

    Jeżdże do kamila z częsciami do mycia bo mi sie to bardziej opłaca niż taplanie się w wodzie z chemia i ropą rozpuszczalnikami,myjka i kompresor etc
    A jest wszystko ładnie przygotowane do składania i nie trace przy okazji cennego czasu i również odpadają piaski i inne takie a kanały są czyściuteńkie
    Nie sztuka mieć a umieć się narzędziami posługiwać

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cokolwiek byś nie pisał, faktów to nie zmieni.
    Jak już wspominałem, ilość brudu na karoserii wychodzi przy myciu na dwa wiadra. A każdy sposób mycia gdzie trzesz brud w karoserię niszczy lakier.
    To samo mówi profesjonaliści - ta metoda nadaje się do mycia plastików, wnętrza czy silnika ale niszczy lakier.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    No właśnie napisałem że to czy fachura wetrze nam piasek w lakier zależy od fachury-sama metoda i sprzęt parowy zrzuca brud podobnie jak myjka wysokcisniowa.Karoserie po myciu z wiadra też się osusza i też można nie dokładnie wszystko zrzucić
    Zwyczajnie miałeś do czynienia z kimś kto nie specjalnie zna się na użytkowaniu takiego sprzętu-ja auta już myłem i lakier na żadnym porysowany nie jest a przy myciu też byłem

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek2116 Zobacz post
    Zwyczajnie miałeś do czynienia z kimś kto nie specjalnie zna się na użytkowaniu takiego sprzętu-ja auta już myłem i lakier na żadnym porysowany nie jest a przy myciu też byłem
    To mnie rozwaliłeś.
    http://www.youtube.com/playlist?list=PL96D52AF54166C886
    Ten człowiek napewno nie zna się na użytowaniu takiego sprzętu.
    http://www.youtube.com/watch?v=Q3Mz6...66C886&index=8
    W tym filmie wyraźnie mówi, że tej metody nie używa na lakierze CHYBA, ŻE będzie go polerował tak jak na pokazanym filmie.

    A myjka wysokociśnieniową też nie domyjesz auta. Wielokrotnie testowane, więc tym bardziej jeśli to usuwa brud jak myjka to potem wycierając auto wcierasz brud w lakier
    Ostatnio edytowane przez Krusz ; 13-09-2013 o 13:42

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

Podobne wątki

  1. [159] Opony 235/50/R18 do mojej alfy?
    Utworzone przez waldi8321 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 19:06
  2. Alu dla mojej alfy 159
    Utworzone przez Stawar w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 18:06
  3. Awaria mojej Alfy 155
    Utworzone przez DASERT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory