Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Temat: Banzyna czy diesel

  1. #31
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Nie rozumiem, po co zakładasz nowy temat !

    Skoro masz dylemat nt. kupna diesla, to wystarczy wpisać w google: Alfa romeo 159 diesel opinie i czytać, czytać, czytać. Nikt Ci nie odpowie:

    Drogi wlaz, kup diesla, najlepiej 1.9 JTDm 8v w kolorze czerwonym, o tutaj masz ogłoszenie -> xxXXXXxxxX, załatwimy Ci dokumenty, przegląd i rejestracje - koledzy z forum.

    Poczytaj sobie o silnikach na Pb - jest tematów od groma

    Poczytaj sobie o silnikach na ON - jest tematów jeszcze więcej

    PODEJMIJ SAMODZIELNĄ DECYZJĘ.

    No chyba, ze chcesz się oprzeć tylko na swoim temacie - to brawo. Polecam jednak rozszerzyć źródła informacji, a w internecie są jej nieograniczone wręcz pokłady.

    P.S. Jestem laikiem motoryzacyjnym, a 99% mojej wiedzy o Alfie mam z forum... Teraz zobacz ile założyłem tematów ;] - jak widać nie potrzeba od razu zaśmiecać.

    Generalnie zasada jest taka:

    1) najpierw szukam, czytam, szukam, czytam
    2) jak faktycznie nie ma tematu odpowiedniego -zakładam.



    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    wlaz niestety zgadzam sie z mar0s,kamal-em i Evo666.Poszukaj troche albo zadawaj pytania w istniejacych juz tematach bote "NOWE" tematy juz nas strasznie denerwuja i nikomu nie chce sie w nich pisac

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    675

    Domyślnie

    OK, Minusy diesla, ktore moga dac popalic:
    turbina (nowa 3k, regenracja - popytaj)
    dwumas (rowniez droga sprawa)
    DPF (w 1000 za wywalenie powinienes sie zmiescic)
    EGR (zalezy gdzie, tunerzy chyba z 300-400zl)
    kolektor ssacy (pojecia nie mam...).

    W teorii w Twoim przypadku lepszy benzyniak, ale i popyt maly i wybor (jak dla mnie) ograniczalby sie do 1,75 (droogi jeszcze) lub 2.2(tez ma swoje bolaczki kosztujace niemalo) -3.2(paliwozerna bestia, choc V6 to V6) .

    Czy warto kupowac diesla? Warto jesli nie bedziesz plakal w razie wpady z jednym (lub wieksza iloscia) wyzej wspomnianych problemow tylko naprawisz porzadnie i przebolejesz drozszy zakup. Zadbany diesel odwdzieczy sie bezawaryjna praca przez dlugi czas (stad na Twoim miejscu na dzien dobry usunalbym DPF jesli jezdzisz tylko tak krotkie odcinki). Wymiana oleju i filtrow w miare na czas (na pewno nie wg instrukcji), dbanie o turbine - to takie najwazniejsze przykazania.

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  4. #34
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    ma być 159!
    Postów
    24

    Domyślnie

    marOs,
    uważasz, że masz rację? ok, ja uważam, że mam tu rację, wiem jak pozyskiwać informacje.
    nie interesują mnie przepychanki, ale odpowiedź na pytanie: czy diesel przy moich przebiegach nie wykończy mnie finansowo naprawami.

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    675

    Domyślnie

    nie powinien choc bedziesz musial o to troche zadbac (czyt.na pewno wywalic DPF, EGR)

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  6. #36
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Zróbcie jeden porządny wątek Diesel VS Benzyna VS przebiegi i przyklejcie go u góry, lub przyklejcie któryś z historycznych (reszta do scalenia lub do koszalina).

    W tym bałaganie na prawdę szukajka zwraca cuda na kiju ...

    PS: Mam diesla, robię 12-15tkm rocznie (z czego 80% to miasto), dlaczego nie benzyna? Nie odpowiada mi charakterystyka silnika (nie turbo)benzynowego (z wyjątkiem 3.2 V6, który "ciągnie" od dołu, ale w wydaniu holdena to porażka jakościowa i pod względem ekonomi), a 1.75TBi jeszcze za drogie i za mało ich ...
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał cra3y Zobacz post
    PS: Mam diesla, robię 12-15tkm rocznie (z czego 80% to miasto), dlaczego nie benzyna? Nie odpowiada mi charakterystyka silnika (nie turbo)benzynowego (z wyjątkiem 3.2 V6, który "ciągnie" od dołu, ale w wydaniu holdena to porażka jakościowa i pod względem ekonomi), a 1.75TBi jeszcze za drogie i za mało ich ...
    Nie nazwałbym 2.2 jts porażką jakościową i "pod względem ekonomii" (10l/100km w silniku mającym 185KM to nie jest dużo ). Po pierwsze czy miałeś jakieś praktyczne doświadczenie z tym silnikiem aby wysuwać takie opinie? Jeśli tak to poprzyj te opinie jakimiś argumentami.

    Pozdrawiam

  8. #38
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    ma być 159!
    Postów
    24

    Domyślnie

    To jedna z podstawowych decyzji diesel czy benzyna, dlatego podbijam pomysł cra3y, aby przykleić jakiś temat o tym.

  9. #39
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał wit_maj Zobacz post
    Nie nazwałbym 2.2 jts porażką jakościową
    Pisałem o 3.2 .... (a mam bezpośrednie porównanie choćby do fordowskiego 3.0 V6 231KM w Jaguar X-Type, tam w automacie spalanie w mieście do 11-13L bez spinania się na emerycką jazdę o czym holdenowski 3.2 V6 może pomarzyć).

    http://www.spritmonitor.de/en/detail/228584.html

    PS: nie ciągnijmy OT, niech moderator znajdzie jakiś sensowny wątek Diesel VS Benzyna i go przyklei.
    Ostatnio edytowane przez cra3y ; 25-08-2013 o 18:16
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał cra3y Zobacz post
    Pisałem o 3.2 .... (a mam bezpośrednie porównanie choćby do fordowskiego 3.0 V6 231KM w Jaguar X-Type, tam w automacie spalanie w mieście do 11-13L bez spinania się na emerycką jazdę o czym holdenowski 3.2 V6 może pomarzyć
    2.2 jts bez spinania w 10l/100km się mieści, a jeżdżę dynamicznie. Jeśli chodzi o 3.2 V6 to osobiście nie jeździłem, choć chodzą słuchy że po mieście nawet 20l/100km potrafi łyknąć

    Pzdr

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  2. bio diesel???
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2008, 19:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory