Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Problem Alfa GTV 2.0 TB, PANEWKI PONOWNIE

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Veloce.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB / 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie Problem Alfa GTV 2.0 TB, PANEWKI PONOWNIE

    Witam.
    Mam następujący problem z moją Alfą GTV z silnikiem 2.0 TB, bardzo prosze o pomoc:

    Jakiś czas temu, dokładnie 3 meisiące temu pękły 2 panewki na wale korbowym, usterka prawdopodobnie spowodowany brakiem oleju.
    Po szlifie wału i założeniu nowych panewek, po koło 2000km stało się dokładnie to samo ale tym razem oleju było około 7l i poszły 3 panewki.
    Jeśli za pierwszym razem była to ewidentnie moja wina (nie wiedziałem, że GTV ''zjada'' tyle oleju, 5tyś poszedł cały zbiornik??) to tym razem sytuacje jest ''ciekawa'' bo tak jak pisałem wyżej oleju było przynajmniej minimum, silnik był prawidłowo docierany i wysuwa się pytnie czy ''mechanicy'' czegoś nie spiepszyli. Nie porafili np. wyregulować obrotów silnika i sugerowali brak silnika krokowego w GTV, samochód strasznie kopcił jak był zimny po ich naprawach i mam pewne obawy, że kleili silnik silikonem..
    Nie wiem czy jest sens drugi raz szlifowaci wał i dopasowywwać panewki czy lepiej kupić cały DÓŁ SILNIKA szczególnie, że głowica,rozrząd i pompa wody była przezmnie wymieniana, szlifowałem również głowice i uszcvzelniałem zawory, wszystko to około 4000km temu jak kupiłem samochód.

    Coraz bardziej zastanawiam się nad swapem na silnik 3.0 V6 ponieważ boje się, że za jakiś czas znowu będę musiał inwestować w turbine bo nie wiem ile jeszcze wytrzyma no i wrażenia z jady zupełnie inne, splanie pewnie podobne przy sportowej jeździe no i dostępność do tych silników jak i części sporo większa. Tylko rodzi się pytanie czy osprzęt z TB będzie pasował, szczególnie chodzi o części takie jak rozrząd czy pompa wody, który są pratycznie nowe i troche kosztowały. Co trzeba by zmienić ?

    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc P

    P.S. Prosiłbym również o polecenia jakiegoś dobrego mechanika na Śląsku, który po prostu speclaizuje się w Alfach i zna się an rzeczy bo nie mam już sił do tych amatorów, którzy znają się tylko na golfach..
    Ostatnio edytowane przez Veloce. ; 18-08-2013 o 14:17

  2. #2
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Cytat Napisał Veloce. Zobacz post
    Po szlifie wału i założeniu nowych panewek, po koło 2000km stało się dokładnie to samo ale tym razem oleju było około 7l i poszły 3 panewki.
    Problem jest w tym,że tego wału się nie szlifuje-azotowany,choć są tu na forum tacy co wał szlifowali i jeżdżą Ja uważam,że się go nie szlifuje.Osobiście szukałbym drugiego dołu.

    Cytat Napisał Veloce. Zobacz post
    Nie porafili np. wyregulować obrotów silnika i sugerowali brak silnika krokowego
    Rozwiązałeś ten problem?
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Witas
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Trojmiasto
    Auto
    Gtv 3.0 2001r
    Postów
    113

    Domyślnie

    Jak bierze tyle oleju to i tak pewnie cos z nim nie tak. No moze turbo sobie zjada ale to tez zly objaw więc tak czy owak pewnie koszty w przyszlosci będą. Szkoda mi Ciebie bo to wsciec sie mozna jak cos naprawiasz wywalisz kase i zaraz sie rozleci. Nie wiem jak z rozrzadem i cala resztą do 3 litrówki ale myślę, ze przekladanie jak juz będziesz mial drugi silnik to sobie daruj. Paski i rozrzad kup lepiej nowe co by sie znowu nie posralo. Jk bedzie silnik wywalony to zrob go sobie na caculo i bedziesz mial frajde z tego motoru. Wiem co mowię. A i nie wierz, ze 3 litry musi brac olej. Moja nie bierze nie katuje jej strasznie ale wie co to ogranicznik obrotow i nie protestuje.olej 10W60. W trasie od 9 do 16 litrow ale to juz okolo 220 -240 na autostradzie A1 jedym ciągiem Gd Torun 40 min w nocy i bez protestów. Spalanie golfa 1.6 tdi to nie jest ale mozna czasem zaszaleć. Pomyśl jednak dobrze i popytaj tych co wiedza cos więcej na ten temat. Emocje odloz na bok. A własciwie co ja tu pisze Alfa to same emocje

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Veloce.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB / 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz A. Zobacz post
    Problem jest w tym,że tego wału się nie szlifuje-azotowany,choć są tu na forum tacy co wał szlifowali i jeżdżą Ja uważam,że się go nie szlifuje.Osobiście szukałbym drugiego dołu.

    Rozwiązałeś ten problem?

    Czyli ponownie mechnicy się nie wykazali, nie miałem pojęcia, że jest azotowany ale teraz to już musztarda po obiedzie
    Teoretycznie tak inny mechnik nastrajał silnik ale kopcenie pozsotało i jednak było coś na rzeczy jak sie teraz okazuje

    Witas, właśnie kosztów w przyszłości się obawiam i tak obecnie zrobiły się już spore dlatego cały czas myśle o swapie na 3 litry.
    Mój silnik bym sobie rozkręcił i posprzedawał co było zrobione i jest tak jak mówiłem prawie nowe, za turbo i IC też bym coś dostał, po prostu chce mnieć już spokój, a obecny silnik to może być skarbonka bez dna + meczy mnie szukanie cześci do tego silnika natomiast z 3.0 raczej takich problemów nie ma no ijest raczej pewniejszy silnik.
    Znalazłem nawet silnik i chyba nie najgorszy warsztat stosunkowo w ''okolicy'',co myślicie ?
    Rozmawiałem z nimidzisiaj przez telefon swapem zajmą się bez problemu, a 2.0TB może wzięliby nawet w rozliczeniu
    http://allegro.pl/silnik-alfa-166-gt...466387237.html

    Wiem, że na pewno trzebaby zmienić wydech co w sumie i tak chciałem robić za jakiśczas
    Ostatnio edytowane przez Veloce. ; 19-08-2013 o 11:03

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    A po co chcesz zmieniać, wydech, tam tylko wyjścia kolektorów są inne, reszta wydechu pasuje
    Co do swapu na 3.0 V6 24V to pamiętaj, że potrzebny jest silnik z wiązką, bo 2.0 V6 TB jest na module zapłonowym i kablach WN, a 3.0 V6 24V ma 6 cewek bezpośrednio na świecach

    - - - Updated - - -

    noi do tego jak masz wiązkę od 166 to się trochę trzeba pogłowić, żeby to zgrać
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    A po co chcesz zmieniać, wydech, tam tylko wyjścia kolektorów są inne, reszta wydechu pasuje
    Co do swapu na 3.0 V6 24V to pamiętaj, że potrzebny jest silnik z wiązką, bo 2.0 V6 TB jest na module zapłonowym i kablach WN, a 3.0 V6 24V ma 6 cewek bezpośrednio na świecach

    - - - Updated - - -

    noi do tego jak masz wiązkę od 166 to się trochę trzeba pogłowić, żeby to zgrać
    Jakimś wyjściem jest montaż 3.0 12v
    Np.wyjęty ze 164

    Tapatalk
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Veloce.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB / 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Poczytałem sporo o obu silnikach swap na 3.0 24v nie ma sensu, za dużo części się różni
    prędzej można by pomyśleć nad 2,5V6 albo właśnie 3.0 12v tylko boli mnie wkładanie słabszego silnika, chyba najlepszą opcje będzieoddanie obecnego silnka do mechanika kóry po prostu zna się na rzeczy

  8. #8
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Z tego co słyszałem o wał dość trudno ale może nie jest to niemożliwe. W twojej sytuacji najlepszym rozwiazaniem może byc szukanie innego sprawnego jeszcze silnika 2.0 TB i zrobienie mu na wstępie generalki i dopiero założenie do auta.
    Co do warsztatu to radził bym upewnić sie ze ci mechanicy robili już jakieś 2.0 V6 TB z alfy... Jeśli nie to ją bym im auta nie oddał. Pomyśl czy nie oddać samochodu chłopakom z częstochowy. Będziesz miał pewność ze robi to ktoś z doświadczeniem a nie rzeźnik.
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Zapraszamy: www.flar-ital.pl
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Veloce.
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Gtv 2.0 V6 TB / 166 FL 2.4 JTDm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Przeglądając dostępność części (szukałem dzisiaj paru rzeczy) i ogólnie popularności silnika 2.0TB u nas, nie wspominając już o tym, że boje się o losy turbiny ponownie powracam do tematu swapu.
    Troche roboty z tym jest ale praktycznie same plusy pozbycia sie obecnego silnika do którego już nie mam siły, prosiłbym o realną wycene tego zabiegu bo jeśli cena nie bedzie astronomiczna to jestem w stanie się na to porwać. Tak nawiasem moim marzenie było żeby wpakować do Gtv silnik o pojemności 3.2, a akurat znalazłem takowy silnik w cenie do przeżycia.
    Zrobiłem szybką wycene części potrzebnych do swapa na 3.0/3.2 na podstawie allegro, prosiłbym o weryfikacje

    Lista części:
    amorty - 250zł
    piasty – 250zł
    półosie - 200zł
    zaciski -150zł
    klocki - 250zł (nowe)
    tarcze- 200zł (nowe)
    wiązka - 250zł*
    strojenie - ??

    Tylko rodzi się pytanie co z rozrusznikiem, cewkami, komputerem, chłodnicą, klimatyzacją, przepływomierzem i najważniejsze skrzynią biegów, sprzęgłem ?
    Ogólnie jakie części nie będą pasowały ?

Podobne wątki

  1. [33] Alfa 33 panewki
    Utworzone przez Piotrek98 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 20:36
  2. Ponownie Alfa
    Utworzone przez schab w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 14:57
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 15:10
  4. [33] alfa 33 panewki
    Utworzone przez zwierzak w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-05-2008, 11:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory