Strona 7 z 87 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 870

Temat: Zdjęcia felg do AR

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Dzięki rolek.Prezentują się jak dla mnie elegancko w wersji chrom.Ciekawe jak rozstaw,ale może uda się coś dobrać.

    18" na GTV



    17" na abarcie



    Jak dla mnie bajka.



    bajera
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 18-01-2011 o 15:28

  2. #62
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    17 występują w rozstawie śrub 5x100 na pływających je założysz. On nie są chromowane tylko polerowane i lakierowane. Widziałem te felgi po dwóch latach użytkowania i zaczął schodzić z nich lakier i aluminium zaczęło trochę śniedzieć. Podobno produkowane są w Niemczech a nie w Chinach

  3. #63
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Napisałem do przedstawiciela Tomason,a konkretnie do Sebastiana Urbańca i masz rację są produkowane w Niemcowni ( tak mi napisał).Również zaproponował mi rozstaw 5x100 na śrubach pływających.Martwi mnie ET 37.Cena 1970zł + przesyłka 60.Troche ostudziłes moje zapędy z tym schodzeniem lakieru i śniedzieniem.

    Czy pływające śrubyt nie są w jakiś sposób niebezpieczne ,przy prędkościach powyżej 200km/h ??

  4. #64
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    ja mam u siebie pływające śruby i jechałem 200km/h potem sprawdzałem śruby i wszystko gra bez problemowo... rok przejeździłem i na wiosnę znowu będę śmigać

  5. #65
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagiel Zobacz post
    Takie Toory własnie szukam,jeżeli ktoś ma na sprzedaż,dajcie znać,pzdr

  6. #66
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Dzięki za opinię michał87tg.Obawiałem się właśnie ,że jednak te pływaki będą niebezpieczne,jednak bezpodstawnie.

  7. #67
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal87tg Zobacz post
    ja mam u siebie pływające śruby i jechałem 200km/h potem sprawdzałem śruby i wszystko gra bez problemowo... rok przejeździłem i na wiosnę znowu będę śmigać
    Potwierdzam, nawet przy dużych prędkościach wszystko jest jak trzeba.

  8. #68
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    Śruba pływająca wygląda tak że ten stożek co wchodzi w felgę jest luźny i ma większy otwór śruba za łebkiem jest prosta i przylega do tego stożka zakładając to stożek trzyma felgę a śruba jest przesunięta o 1mm do środka przykręcając to trzyma bo działa to na zasadzie podkładki... Żeby było śmiesznie ja swoje śruby dałem przerobić na pływające tokarz stoczył mi stożki ze oryginalnych śrub i dorobił osobno z trochę większą dziurą i w ten sposób miałem to praktycznie za darmo a żeby było śmiesznie to dorobił mi jedną śrubę zabezpieczającą całą na nowo no i to też spisuję się świetnie....
    Ostatnio edytowane przez michal87tg ; 22-01-2011 o 22:58

  9. #69
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Dzięki za opinię michał87tg.Obawiałem się właśnie ,że jednak te pływaki będą niebezpieczne,jednak bezpodstawnie.
    Śruby pływające muszą mieć atest i po sprawie. Nie kupuj najtańszych bez pewności co do jakości. Ale śruby to jedno a otwór na piastę to druga sprawa. Jeśli felga nie jest do AR to raczej małe są szanse na to, że ten otwór będzie miał średnicę Tobie potrzebną (59mm). Żeby felga dobrze siadła na kołnierzu piasty kupujesz wtedy pierścienie centrujące np tutaj: http://allegro.pl/pierscienie-centru...423666570.html i dopiero wtedy masz gwarancję, że felga przy dokręcaniu będzie idealnie równo. Ja mój zestaw mam z Niemiec z ABE i TUV czyli na 100% bezpieczny i pasujący ale w Polsce przeważnie też są same dobrej jakości. Można je zrobić u tokarza ale jak ścianka jest za cienka to lepiej kupić gotowe. Oczywiście możesz trafić felgi z mniejszym otworem to wtedy wystarczy go powiększyć na frezarce i po sprawie.

    ---------- Post dodany o godzinie 23:10 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:07 ----------

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Napisałem do przedstawiciela Tomason,a konkretnie do Sebastiana Urbańca i masz rację są produkowane w Niemcowni ( tak mi napisał).Również zaproponował mi rozstaw 5x100 na śrubach pływających.Martwi mnie ET 37.Cena 1970zł + przesyłka 60.Troche ostudziłes moje zapędy z tym schodzeniem lakieru i śniedzieniem.

    Czy pływające śrubyt nie są w jakiś sposób niebezpieczne ,przy prędkościach powyżej 200km/h ??
    Jak chcesz to zapytam kolegi, który w moim mieście jest ich przedstawicielem może Ci lepszą cenę zrobi. On handluje też na allegro i obecnie coś tam ma w ofercie z Tomason'a :http://allegro.pl/listing.php/search...g=le-+mar-+pol
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 22-01-2011 o 23:13

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Z tym powiększanie na frezarce to bym tak na wszelki wypadek nie polecał.

Podobne wątki

  1. Prośba o zdjęcia
    Utworzone przez wojtek1474 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 18:38
  2. Zdjęcia felg - ktoś wie jak się nazywa ten model?
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 21:05
  3. Poszukuje zdjęcia 33
    Utworzone przez Szery w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory