Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Folie i spraye przyciemniające lampy

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie Folie i spraye przyciemniające lampy

    Mam takie pytanko, czy lampy przednie można przyciemniać za pomocą folii przyciemniającej lampy? Czy jest to legalne i nie jest podstawą do zatrzymania i kontroli przez policję? Dlaczego widnieją na różnych aukcjach tylko spraye do tylnych lamp? czy jest to właśnie związane z tym, że przednich się nie przyciemnia?
    Dzięki za podpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Po pierwsze nie wolno ani na tył a tym bardziej na przód nakładać nic co by ograniczyło widoczność lamp i skuteczność oświetlenia. Po drugie większość ludzi lubi mieć dobrą widoczność w nocy ale może to nie jest priorytetem dla wszystkich... Są folie jaśniejsze termokurczliwe ale one zniekształcają dość mocno światło przechodzące przez nie i ograniczają widmo. Dowód wziąć mogą i zazwyczaj biorą.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    A dlaczego nie wolno przyciemniać szyby czołowej? Żeby nie ograniczać przepuszczalności światła. Ze światłami nie ma co kombinować, bo zepsuć łatwo i stworzyć tym samym zagrożenie na drogach również.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #4
    Anka Cyganka
    Gość

    Domyślnie

    Pomijajac fakt ze trąci to agrotuningiem to wszelkie manipulacje od razu dyskfalifikują lampę i podlegaja pod zatrzymanie dowodu rej.
    Lampa jest homologowana w konfiguracji fabrycznej i kazda folia i farba oznacza brak homologacji.

    A do tego wystarczy kolizja z kims nieglupim , i nawet gdy to byla jego wina a zauwazy ze lampy byly gzrzebane moze wymyslic ze wjechal w ciebie bo nie widzial swiatel hamowania itd , a mial prawo nie widziec bo masz niehomologowane lampy
    I bedzie twoja wina

    A na zdrowy rozum takie zabawy przy lampach uwazam za glupie.
    Zwłaszcza jesy sie robi naprawde wiele tysiecy km to sie docenia dobre oswietleniea nie stajl.
    No chyba ze głowne przebiegi to po osiedlu

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Chyba po raz kolejny wypowiadają się wszyscy z wyjątkiem użytkowników takich rozwiązań. Sam akurat różnież nie przyciemniałem lamp itd, ale swego czasu widziałem kilka takich rozwiązań w praktyce i powiem szczerze - jeśli chodzi o wygląd to lampy po przyciemnieniu nie były zupełnie czarne itp ale były zdecydowanie ciemniejsze. Jeśli chodzi o parametry oświetlenia to nie było zauważalnej różnicy i raczej niemożliwe by ktoś powiedział, że nie widzi światła stopu na przyciemnionej lampie.

    Oczywiście nie chodzi o przyciemnienie tego typu:


    A jedynie o delikatne (stylistyczne) przyciemnienie.

    Tomek (sołtys) ma w swojej prawie GTA oklejone lampy z przodu i z tyłu więc można z nim o kwestii oklejania pogadać.

    Chodzi mi o to:


    Ligar też ma jakieś ciemniejsze



    Ale np. do 147 i 156 są bardzo ładne ciemne lampy tylko chyba cena dość znaczna.
    Ostatnio edytowane przez drift-r ; 15-11-2011 o 14:51

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    A dlaczego nie wolno przyciemniać szyby czołowej? Żeby nie ograniczać przepuszczalności światła.
    A nie jest przypadkiem tak, że o 10% można przyciemnić szybę przednią czołową?



    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Chyba po raz kolejny wypowiadają się wszyscy z wyjątkiem użytkowników takich rozwiązań. Sam akurat różnież nie przyciemniałem lamp itd, ale swego czasu widziałem kilka takich rozwiązań w praktyce i powiem szczerze - jeśli chodzi o wygląd to lampy po przyciemnieniu nie były zupełnie czarne itp ale były zdecydowanie ciemniejsze. Jeśli chodzi o parametry oświetlenia to nie było zauważalnej różnicy i raczej niemożliwe by ktoś powiedział, że nie widzi światła stopu na przyciemnionej lampie.
    no, jeden mnie zawsze zrozumie chodzi mi dosłownie o coś takiego http://allegro.pl/folia-czarna-do-la...913899333.html na taki efekt chyba nikt nie powie: "ciemność widzę!"

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Przedniej to chyba raczej nie można dotykać.

    Co do tej folii to napisz do sołtysa bo ta na jego 147 tak właśnie wygląda.
    Z folią to zawsze jest tak, że jak efekt będzie niezadowalający to można ściągnąć a spray do lamp zmyć, więc nie zamyka się tu drogi powrotu do stanu fabrycznego. Jak w wielu przypadkach - nie spróbujesz to się nie dowiesz czy Ci odpowiada

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suckert
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Afla 146 1,6 TS
    Postów
    141

    Domyślnie

    A przyciemnianie szyb? ile można i jak zgodnie z przepisami? tylko tył? Jakie są mniej więcej koszty przyciemnienia tylnej i tylnych bocznych ewentualnie chyba mozna tez przednie boczne. to taki cały zestaw ile może kosztowac?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Chyba po raz kolejny wypowiadają się wszyscy z wyjątkiem użytkowników takich rozwiązań.
    I tutaj się mocno mylisz bo akurat ja od ponad 10 lat zajmuję się przyciemnianiem szyb w autach oraz bardzo często lamp przy pomocy folii i zapewniam Cię, że każda najdroższa nawet folia przyciemniająca na lampy zniekształca minimalnie oraz ogranicza widmo świetlne... Tył robię w kilku odcieniach i kolorach ale przodu nikomu nie zrobię za żadne pieniądze!

    ---------- Post added at 22:06 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

    Cytat Napisał suckert Zobacz post
    A przyciemnianie szyb? ile można i jak zgodnie z przepisami? tylko tył? Jakie są mniej więcej koszty przyciemnienia tylnej i tylnych bocznych ewentualnie chyba mozna tez przednie boczne. to taki cały zestaw ile może kosztowac?
    Po pierwsze to lekki OT robisz a po drugie o tym jest całe kompendium wiedzy na forum więc postaraj się trochę i użyj opcji szukaj. W skrócie, jeśli masz przednie szyby zielone (a w 145/6 są zielone) to nie ma możliwości, żeby po naklejeniu folii przyciemniającej spełniły one normy przepuszczalności.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Belfer27 - akurat o Ciebie mi nie chodziło, wiem że zajmujesz się foliami i wciąż mam na względzie to co pisałeś w temacie polerowania szkieł przednich świateł. Ale tak do końca to chyba się nie pomyliłem bo nie użytkujesz przyciemnionych lamp .

    Teraz co do lamp przednich w GT lepiej pomalować środki tak jak na fotce, którą swego czasu bocian podsyłał i będzie ciekawy efekt i nikt dowodu za to zabierał nie bedzie.

Podobne wątki

  1. Lakiernik Do przygotowania auta pod Folie Opole i okolice !
    Utworzone przez Bartek_M w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2016, 14:26
  2. [Sprzedam] Sony Xperia M2 nówka kpl folie itp tanio :-)
    Utworzone przez bocian w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 17:06
  3. [159] Orginalne folie zabezpieczjące karoserię
    Utworzone przez noe9 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 19:58
  4. [145] Wielkie pytanie o folie w drzwiach
    Utworzone przez Gopcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 22:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory