Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: [156] Opony felgi ? czyli ładne kapcie dla belli

  1. #11
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie

    ET felgi nie ma nic do tego jak oponka na niej wyglada, w Audi Coupe mialem felgi 9" i oponki 215/45 R16 byly to Borbety A i wygladalo to podobnie jak na foto, w gsi mialem felgi 8" i oponki 195/50 R15 i oponka tez ladnie sie zwezala u gory, caly pic polega na tym zeby miec odpowiednio szerokie felgi (i upchac je do autka) zasadniczo bardzo polecam ten zabieg bo wyglada naprawde kozacko a wad w prowadzeniu itd niezauwazylem, pozatym jak masz male ET i kolo wystaje poza obrys samochodu a felga jest dosyc szeroko to oponka schodzi sie u gory i nie wystaje poza obrys samochodu i nie brudzi go blotem, do felg 8" polecam oponki o szerokosci 195 a do felgi 9" oponki 205 lub 215. Pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    Witam
    Mnie taki wygląd koła kojarzy się z sytuacją jaka widziałem raz w warsztacie oponiarskim: Poskrzekując zajechała bejca 7-ka rocznik cos około pierwsza połowa lat 90-tych, z za kierownicy wysiada jegomość lat około 25 w klapkach, czarnych dzinach i koszuli flanelowej w czarno-zielona kratę, a na fotelu pasażera kima jego koleś mocno zmęczony konsumpcja płynow. Kierowca siega do bagażnika wyciąga felgę 17" na oko 10" szeroka i oponę osobno Michelin 235 szeroką bieżnik wysokości nieco powyżej znakow kontrolnych czyli do 3 mm w najgrubszym miejscu i zagaduje do majstra: założyłbyśmi to na felę bo się coły dzień mencze i nie daje rady, a ojciec mowił że uciebie tom opone wzioł? Majster popatrzył, oponę w 5 min założył i po założeniu wyglądała mniej więcej jak ta w tym golfe z linka. Oddaje klientowi. A klient z bei pyta na to :A nie zleci mi jak bede 200 zapierd..lał? :shock: . Mnie kopara opadła ,a majster na to: To ty chcesz na tym jeździć? No jak widać motto życiowe co poniektorych to : nie ma ryzyka nie ma zabawy.
    Oby tylko mu nie spadła jak ja będę jechał z przeciwka.
    Skojarzenia to przekleństwo prawda?
    pozdrawiam

  3. #13
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubacik
    Witam
    Mnie taki wygląd koła kojarzy się z sytuacją jaka widziałem raz w warsztacie oponiarskim: Poskrzekując zajechała bejca 7-ka rocznik cos około pierwsza połowa lat 90-tych, z za kierownicy wysiada jegomość lat około 25 w klapkach, czarnych dzinach i koszuli flanelowej w czarno-zielona kratę, a na fotelu pasażera kima jego koleś mocno zmęczony konsumpcja płynow. Kierowca siega do bagażnika wyciąga felgę 17" na oko 10" szeroka i oponę osobno Michelin 235 szeroką bieżnik wysokości nieco powyżej znakow kontrolnych czyli do 3 mm w najgrubszym miejscu i zagaduje do majstra: założyłbyśmi to na felę bo się coły dzień mencze i nie daje rady, a ojciec mowił że uciebie tom opone wzioł? Majster popatrzył, oponę w 5 min założył i po założeniu wyglądała mniej więcej jak ta w tym golfe z linka. Oddaje klientowi. A klient z bei pyta na to :A nie zleci mi jak bede 200 zapierd..lał? :shock: . Mnie kopara opadła ,a majster na to: To ty chcesz na tym jeździć? No jak widać motto życiowe co poniektorych to : nie ma ryzyka nie ma zabawy.
    Oby tylko mu nie spadła jak ja będę jechał z przeciwka.
    Skojarzenia to przekleństwo prawda?
    pozdrawiam
    Moim zdaniem na zalaczonej przez kolego fotce golfa widac naprawde ladny tuning, kolo wyglada rewelacyjnie, opony i felgi chowajace sie gleboko w nadkole to widok nienajciekwaszy, niechcialbym miec standardowego zawieszenia i stadardowych kol w swojej Alfie bo wyglada to niefajnie przynajmniej moim zdaniem.

    Kolega z bmw to ciekawy przypadek ale nijak ma sie do profesjonalnie obnizonego zawieszenia z szerokimi kolami i schodzacymi sie oponami.

    Podkresle jeszcze ze jak na moj gust to bezpieczenstwo jazdy w przypadku takich przerobek zawieszenia i zmiany kol na szersze z mniejszym ET sie zwieksza.

    Pozdro

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    witam
    MaxiBB nie zgodzę się z tobą wkwestii zwiększenia bezpieczeństwa przez założenie szerokiego koła z niskim profilem i twardą zawiechą. Ta teoria jest dobra ale na zachod od naszej granicy na Odrze. Ja miałem obniżona zawiechę o 3 cm kolo 17" z oponą 225/45 i jak kilka razy wpadłem w koleiny i na deszcu postawiło mnie bokiem przy 100 km/h to bardzo szybko się z tą kombinacją rozstałem. w zimie nawet nowe opony Yokohama 195/65 R 15 niewiele pomogły, musiałem jeździć jak emeryt bo jak przyszalałem to odrazu tył wyjeżdżał z zakrętu. Założyłem zestaw fabryczny sprężyn i koło 205/55 R 16 i powiem ci , że auto trzym się tzw. drogi dużo lepiej niż na poprzedniej wersji powiedzmy sportowej. Lepiej wybiera niezliczone nierowności na naszych powiedzmy traktach , bo na określenie drogi to one nie zasługują.
    Pozdrawiam

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar AlfaFAN
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Pińczów
    Auto
    Fiat Tempra 1.6&2.0... mam nadzieję, że wkrótce Alfa Romeo...
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubacik
    Witam
    Mnie taki wygląd koła kojarzy się z sytuacją jaka widziałem raz w warsztacie oponiarskim: Poskrzekując zajechała bejca 7-ka rocznik cos około pierwsza połowa lat 90-tych, z za kierownicy wysiada jegomość lat około 25 w klapkach, czarnych dzinach i koszuli flanelowej w czarno-zielona kratę, a na fotelu pasażera kima jego koleś mocno zmęczony konsumpcja płynow. Kierowca siega do bagażnika wyciąga felgę 17" na oko 10" szeroka i oponę osobno Michelin 235 szeroką bieżnik wysokości nieco powyżej znakow kontrolnych czyli do 3 mm w najgrubszym miejscu i zagaduje do majstra: założyłbyśmi to na felę bo się coły dzień mencze i nie daje rady, a ojciec mowił że uciebie tom opone wzioł? Majster popatrzył, oponę w 5 min założył i po założeniu wyglądała mniej więcej jak ta w tym golfe z linka. Oddaje klientowi. A klient z bei pyta na to :A nie zleci mi jak bede 200 zapierd..lał? :shock: . Mnie kopara opadła ,a majster na to: To ty chcesz na tym jeździć? No jak widać motto życiowe co poniektorych to : nie ma ryzyka nie ma zabawy.
    Oby tylko mu nie spadła jak ja będę jechał z przeciwka.
    Skojarzenia to przekleństwo prawda?
    pozdrawiam
    Kolego co niby ma sie stac przy tych 200 jesli opona jest ladnie naciagnieta(trapezik)??
    Chyba, ze chodzilo o ten konkretny przypadek z dobita opona max 3mm bieznika.
    Trzeba tylko bardziej uwazac na dziurach, zeby felg nie pokrzywic.
    Wyglada kozacko wraz z gleba i dobrym kolem prezentuje sie zajefajnie wedlug mnie :mrgreen:
    A nienawidze najbardziej jak opona jest szersza niz felga i robi sie taki balonik smiesznie wyglada
    "Nie boje się kogoś kto trenował 10000 kopnięć, boje się tego kto 10000 razy trenował jedno kopnięcie..." - Bruce Lee

  6. #16
    MaxiBB
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubacik
    witam
    MaxiBB nie zgodzę się z tobą wkwestii zwiększenia bezpieczeństwa przez założenie szerokiego koła z niskim profilem i twardą zawiechą. Ta teoria jest dobra ale na zachod od naszej granicy na Odrze. Ja miałem obniżona zawiechę o 3 cm kolo 17" z oponą 225/45 i jak kilka razy wpadłem w koleiny i na deszcu postawiło mnie bokiem przy 100 km/h to bardzo szybko się z tą kombinacją rozstałem. w zimie nawet nowe opony Yokohama 195/65 R 15 niewiele pomogły, musiałem jeździć jak emeryt bo jak przyszalałem to odrazu tył wyjeżdżał z zakrętu. Założyłem zestaw fabryczny sprężyn i koło 205/55 R 16 i powiem ci , że auto trzym się tzw. drogi dużo lepiej niż na poprzedniej wersji powiedzmy sportowej. Lepiej wybiera niezliczone nierowności na naszych powiedzmy traktach , bo na określenie drogi to one nie zasługują.
    Pozdrawiam
    Tak to juz jest ze cos za cos, wszystkie samochody jakie posiadalem lacznie z obecna Alfa mialy obnizone zawieszenia i szerokie kola, Alfa ma zawieche -40mm amortyzatory i sprezyny sportowe + kola 17 cali i sobie chwale, fakt ze jest znaczne pogorszenie komfortu a nasze drogi sa dziurawe ale i tak za zadne pieniadze nie wrucilbym do seri, niezauwazylem takze zadnych niebezpiecznych zachowan samochodu a wrecz przeciwnie, wiadome ze im twardsze zawieszenie i nizszy profil opony tym komfort jest mniejszy, pozatym mi tak bardzo na komforcie nie zalezy a jakby zalezalo kupil bym inny samochod bo do tego pasuje gleba oczywiscie jest to tylko moje zdanie i kazdy lubi cos innego. Fakt jest taki ze fotka golfa jest wzorem profesjonalnego podejscia do tematu a kola wygladaja slicznie.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Opony felgi ? czyli ładne kapcie dla belli
    Utworzone przez alanwroc w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2013, 20:08
  2. Koła, czyli felgi + opony raz jeszcze
    Utworzone przez barti101 w dziale 147
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory