Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Witam, zawiodła alfa jtd, nagle podczas wyprzedzania zgasła i świeci marchewa

  1. #1
    bulan74
    Gość

    Domyślnie Witam, zawiodła alfa jtd, nagle podczas wyprzedzania zgasła i świeci marchewa

    Witam jak w temacie, zawiodła alfa 145 jtd, nagle podczas wyprzedzania zgasła i świeci marchewa, ma ktoś pomysł od czego zacząć? niemam kabelka

    - - - Updated - - -

    jakby ktoś miał kabelek i chciało sie komuś z okolic Biłgoraja podjechać i zlokalizować usterke to zapraszam - browar sie chłodzi

    - - - Updated - - -

    mój tel. 501119988

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar artur76
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    166 V6
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał bulan74 Zobacz post
    ma ktoś pomysł od czego zacząć? niemam kabelka
    Jak nie odpala to hol, laweta i do dobrego mechanika. To nie benzyna na gaźniku, bez kompa ani rusz, uwierz mi...

  3. #3
    bulan74
    Gość

    Domyślnie

    szukam kabelka, sam naprawiam sobie zawsze auto , juz zaciągnieta do domu, coś sie doczytałem o kostce czujnika położenia pedału gazu gdzieś za schowkiem i tak sie zastanawiam nad jego demontażem tylko że widzę ze chyba trzeba pół deski rozebrać auto padło jak zacząłem ciężarówke wyprzedzać czyli wcisnąłem gaz do dechy a tu nagle zonk

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar luczej
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 Ti Q4 Rosso
    Postów
    47

    Domyślnie

    A odpala w ogóle?

  5. #5
    bulan74
    Gość

    Domyślnie

    jak zgasła podczas jazdy tak już nie odpala, słychać pomke po przekręceniu kluczyka i ładnie kreci i to wszystko-ciągle świeci marchewa, zamówiłem kabelek może już dzisiaj dotrze bo wczoraj wysłali i bedzie diagnoza- zastanawiam sie co to tak nagle mogło pójść, wcześniej od pół roku (odkąd kupiłem) żadnych najmniejszych problemów

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Ustroń
    Auto
    145 JTD
    Postów
    171

    Domyślnie

    Czujnik położenia wału wykręć i sprawdź, wtyczka jest między odmą a pompą usadowiona w takim blaszanym mocowaniu a sam czujnik pod rozrusznikiem

  7. #7
    bulan74
    Gość

    Domyślnie

    czujnik mam już od znajomego przygotowany na podmianke , tylko że w garażu kanału niemam i troche na kabelek czekam zeby darmo sie nie czołgać i jeszcze ta osłona pod silnikiem...

  8. #8
    bulan74
    Gość

    Domyślnie

    witam, moze ktoś ten błąd rozszyfrować co to za czujnik?
    P0380 - Glow Plug Circuit A Malfunction*

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    brak
    Postów
    21

    Domyślnie

    A czy podczas próby zapalania gasną świece żarowe? Bo ten błąd oznacza jakiś problem właśnie z nimi. Ale to raczej nie wyłączyło Ci silnika, więc chyba musisz szukać dalej.

  10. #10
    bulan74
    Gość

    Domyślnie

    świece chodza ok wszystko gasnie

    - - - Updated - - -

    a dokłądnie w programie fiat ecuscan tak jest zapisane : P0380- Glow Plug/Heater Circuit (1) i tylko ten błąd mi wyskakuje i alfa nie pali i marchewka nawet zgasła

    - - - Updated - - -

    może alfa ne odpalac jak jest jakiś problem ze swiecami zarowymi? i dlaczego zgasła podczas jazdy, a tak wogól ktory to jest przekaznik od swiec zarowych i gdzie jest centralka od swiec zarowych?

    - - - Updated - - -

    potrzebuje pomysła- nawet przed chwila czujni wału podmieniłem i nic, rano jak wszystkie błędy wykasowałem to alfa zapalila, ale jak zgasiłem to znowu kaput nic nie odpala i ciagle tylko ten jeden błąd

    - - - Updated - - -

    a gdzie wogóle znajduje sie centralka swiec zarowych itd przekaznik ? moze przez to nie odpalac?

    - - - Updated - - -

    panowie w tej chwili niema zadnego błędu, paliwo dochodzi a auto nie odpala, co z nim?

Podobne wątki

  1. [146] Nie chce odpalać świeci cię CODE i marchewa
    Utworzone przez Marko84TS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-01-2016, 15:23
  2. Alfa 156 97r. 1.8 TS nagle gasnie podczas jazdy
    Utworzone przez daniel156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-01-2015, 20:17
  3. 1.9JTD, nagle zgasła...
    Utworzone przez szerszeń w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 17:39
  4. [146] JTD gaśnie w czasie jazdy, świeci się marchewa
    Utworzone przez furman w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 13:31
  5. 2.4 jtd zgasła, marchewa swieci, gasnie
    Utworzone przez Matibolo w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 09:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory