Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Inwestować czy nie, sens..

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 16V 120 km
    Postów
    2

    Domyślnie Inwestować czy nie, sens..

    Ehh, Posiadam Alfę Romeo 147 z 2000 r, ostatnimi czasy miałem wypadek.. Koszt naprawy wyniesie mnie 2000-2500 zł, w styczniu wymieniłem rozrząd 800 zł, i nie wiem co zrobić, a mianowicie chciałbym pozbierać 'trochę' kasy i w przyszłym roku i odnowić ją podobnie do tej
    http://www.tuningnews.net/article/08...47-collezione/

    Ale raczej nie ma to sensu, 15 letnie auto, dużo na nim bym potem stracił.. Lecz bardzo bym chciał to zrobić, gdyż moją Alfką jeździ mi się fantastycznie, i cięzko będzie mi się kiedyś z nią rozstać, z drugiej strony lepiej byłoby zbierać kasę rok/dwa uzbierać dobrą sumkę, i kupić inną Alfe.. Ciężko będzie mi podjąć decyzje..

  2. #2
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Ja Ci powiem tak - kiedyś też miałem potężne plany co do mojej Alfinki, pakiet GTA, malowanie i inne takie kosztowne bajery. Dziś stwierdzam że nie ma sensu inwestować tak dużych pieniędzy w takie już jednak trochę leciwe auto. Na dzień dzisiejszy i tak już sporo zainwestowałem bo wiem że tego auta już nie sprzedam, mam tak samo jak Ty - ciężko byłoby mi się z nim rozstać obecnie inwestuje głównie w kwestie mechaniczno-eksploatacyjne i konserwacyjne tak by auto jak najdłużej służyło a w między czasie można odkładać kasę na kolejną Alfe z tym że trochę to potrwa bo na Brerę mnie póki co nie stać

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    wlkp
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 16V 120 km
    Postów
    2

    Domyślnie

    Ja swój samochód mam od niedawna, w listopadzie go kupiłem.. I jeździ mi się wyśmienicie, trochę km robię, bo dużo jeżdżę.. Czasem serio nadrabiam km, aby dłużej jechać, taką czerpię frajdę z jazdy Byłem dzisiaj u mechanika, w czwartek odbieram auto.. Mówiłem mu, o zmianie koloru i inwestowaniu w nie, powiedział, ze nie ma sensu.. Bo zmiana koloru z czerwonego na białą perłę sporo mnie wyniesie i stracę na niej.. Chyba postaram się poprawić wygląd bez malowania, światła, porządne alu, takie różne małe rzeczy
    I będę sobie zbierał pieniądze na Alfę GT, mam nadzieję, ze kiedyś sobie ją kupie

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    zawsze można okleić auto folia, ewentualnie PlastiDip

    ~ taka była piękna ! :C




  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Też miałem fazę na PlastiDipa, ale mi przeszło. Z jego trwałością może być różnie, jak coś to już lepiej folia. Dip tańszy, ale folia bardziej wytrzymała

    Moje 147 powodów do szczęścia


  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Fr4cTiv0
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 TBi
    Postów
    104

    Domyślnie

    A jak wygląda auto oklejone folią? Opłaca się takie coś w ogóle robić? Jakie są koszta?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Wygląda tak jakby było pomalowane, ale zamiast tego jest oklejone Koszt jest zależny od folii i wielkości auta. O ile mnie pamięć nie myli to w zeszłym roku jak na to trochę patrzyłem to za 147 wychodziło ok. 3ooo zł tylko nie pamiętam czy netto czy brutto.

    Moje 147 powodów do szczęścia


  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Folia na 147 to koszt właśnie około 3000 zł. Tylko to jest w stanie zamkniętym czyli przy zamkniętych drzwiach nie widać oryginalnego koloru. Po otwarciu drzwi mamy i tak stary kolorek. można się pewnie bawić w pokrywanie całości folią ale koszty wzrosną

    wystukane tabletem o paluchy

  9. #9
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Opłacalność inwestowania jest zawsze... dyskusyjna Popatrz na ostatnie parę stron tego tematu: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...a_azzurro.html

    Wszystko siedzi w głowie i chęciach właściciela. Gdzieś jest też temat o 156 z 98' po kompletnym remoncie blacharki (podłoga + przemalowanie budy) i to 156 z najsłabszym dieslem 105 KM. Więc... jak ktoś chce to może. Dlaczego nie? 147 i 156 no i GTV przed liftem mordy to, wg mnie, ostatnie auta mające jakiś charakter i może czasami po prostu warto?

    Brera i 159 to już nie to, a Julcia i MiTo to w ogóle już "plastelinowa ulepa". To słowa znajomej która szuka teraz autka z salonu dla siebie, a moja 156 się jej bardzo podoba

Podobne wątki

  1. Czy warto jeszcze inwestować w 156?
    Utworzone przez srekal34 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 16:09
  2. Czy warto jeszcze inwestować w 156?
    Utworzone przez srekal34 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-10-2014, 19:20
  3. Pytanie: Czy jest sens inwestować w moje autko?
    Utworzone przez Lukas-182 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 23:34
  4. Inwestować w alfę, czy nie.
    Utworzone przez Rewil w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 13:58
  5. Przewody hamulcowe Goodridge, czy warto inwestować?
    Utworzone przez kecaj77 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 02:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory