Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Cetralny zamyka z pilota, lecz po chwili drzwi sie otwierają

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLuca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Łomża-Ostrołęka
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 Twin Spark
    Postów
    61

    Domyślnie Cetralny zamyka z pilota, lecz po chwili drzwi sie otwierają

    Witam tak jak w tytule, mam problem z centralnym. A mianowicie, gdy naciskam przycisk na pilocie auto zamyka się i alarm uzbraja sie normalnie, ale po chwili od razu otwiera się z powrotem, autko moge zamknąć tylko z kluczyka od strony pasażera bez problemu, jak chce zamknąć z kluczyka od strony kierowcy jest tak samo, że alfa zamyka sie ale po chwili otwiera.
    Wiem ze jest kilka podobnych tematów na forum ale tam nikt nie napisał co wymienił bądź co naprawił. Wiec serdecznie proszę Was koledzy, zebyście pomogli, jeżeli ktoś miał styczność z takim problem, bądź wie jak to rozwiązać proszę o pomoc.

    POZDRAWIAM ŁUKASZ.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    Zasada jest taka że z pilota sygnał idzie przez zamek matkę u kierowcy. Następnie na kolejne drzwi. Jeżeli któryś z zamków się jednak nie zamknie to odbija wszystkie. Skoro ręcznie kręcąc zamek od pasażera wszystko działa to znaczy że on jest felerny. Przekręcasz go ręcznie (czyli to czego automat właśnie nie może zrobić) i z niego sygnał idzie na resztę. Przekręciłeś ręcznie trefny zamek więc reszta nie stawia już oporu więc nie odbija.
    Zdejmij boczek, pobaw się trochę centralnym to może coś "wyskoczyło" albo coś trzeba nasmarować.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Dokładnie też bym na to stawiał. Podobnie się dzieje jak zamarzną zamki zimą i stawiają opór, ty otwierasz, a one się otworzą i zamkną

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLuca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Łomża-Ostrołęka
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 Twin Spark
    Postów
    61

    Domyślnie

    Dzięki Marku za odpowiedź, bo ja myslałem że ze to wina lezy po stronie kierowcy. Ale biorąc to na logikę to masz rację. Tylko na co mam zwrócić uwagę jak zdejmę boczek, zdejmowałem boczek kierowcy i wiem jak to wygląda i nie za wiele tam można po manewrować i nie zbyt jest czym xD. Może trochę WD-40 w miejsce gdzie wkłada się kluczyk? A jeżeli nic nie zmieni to co czeka mnie zmiana zamka? Czy wymienia się samą wkładkę? Jeszcze raz dzięki za pomoc

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,606

    Domyślnie

    To jest raczej wina tego całego modułu a nie wkładki. A co można tam wydumać po zdjęciu boczka to nie wiem ja wychodzę z założenie że rozkręcenie i skręcenie ponowne już zwiększa prawdopodobieństwo naprawienia o kilkanaście %. Z autopsji wiem że to często pomaga ale pamiętaj że tu możesz mieć problem z elektryką. Pomieszaj tam kablami (nie wiem czy są odpinane czy nie).

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLuca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Łomża-Ostrołęka
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 Twin Spark
    Postów
    61

    Domyślnie

    No okaże się Jutro jak coś rozkręce to i zobaczymy. Mam nadzieję, że się uda naprawić ;]

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    Kolego jak dla mnie to masz ten sam problem co ja kilka miesięcy temu w drzwiach pasażera, w których tez jest siłownik master tj, sterujący. Na 99% Wymiana. Ja zamontowałem zwykły siłownik slawe zasiliłem go sygnałem ze starego siłownika a reszte zostawiłęm podpięta i teraz wszystko działa taj jak w ori ponieważ zamek zamyka nowy siłownik ale cała elektronika chodzi ze starego.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Zasada jest taka że z pilota sygnał idzie przez zamek matkę u kierowcy. Następnie na kolejne drzwi. Jeżeli któryś z zamków się jednak nie zamknie to odbija wszystkie. Skoro ręcznie kręcąc zamek od pasażera wszystko działa to znaczy że on jest felerny. Przekręcasz go ręcznie (czyli to czego automat właśnie nie może zrobić) i z niego sygnał idzie na resztę. Przekręciłeś ręcznie trefny zamek więc reszta nie stawia już oporu więc nie odbija.
    Zdejmij boczek, pobaw się trochę centralnym to może coś "wyskoczyło" albo coś trzeba nasmarować.
    Dokładnie, uwalony zamek od strony kierowcy, w większości tego typu sytuacjach winny jest silnik zamka, jeżeli ktoś chce się pobawić i mieć wszystko oryginalne bez wydawania grosza, wystarczy rozebrać zamek, wyjąć silniczek, rozebrać go wyczyścić komutator na wirniku oraz szczotki delikatnym papierkiem ściernym i złożyć wszystko do kupy, przerabialem to i wszystko pracuje się bez zarzutu.

    Tapnięte z SM-N9005

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLuca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Łomża-Ostrołęka
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 Twin Spark
    Postów
    61

    Domyślnie

    Siemka, u mnie pada dzisiaj deszcz wiec nici z rozbierania czego kolwiek. Aleee Marek napisał ze wina lezy po stronie zamka pasazera, a kolego b-ski mowisz ze to strona kierowcy. Wiec teraz nie wiem , ogolnie zamykam auto tylko od strony pasazera przekrecajac kluczykiem, a od strony kierowcy gdy krece kluczykiem drzwi sie zamykaja i po chwili otwieraja, tak samo sie dzieje gdy naciskam przycisk w kluczyku ;] Pozdrawiam.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    Przejęzyczenie

    Tapnięte z SM-N9005

Podobne wątki

  1. Auto nie zamyka się z pilota
    Utworzone przez michcio420 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:08
  2. Centralny zamek. Nie zamyka i nie otwiera drzwi z pilota
    Utworzone przez turbo42 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 10:30
  3. [159] Podczas mroźnych poranków drzwi nie otwierają się za pomocą pilota
    Utworzone przez warsztatpusz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 09:10
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 06:21
  5. [146] centralny zamek nie zamyka drzwi z pilota
    Utworzone przez radiofm w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 14:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory