Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Czujnik prędkości koła i jego błąd

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 159 SW 1.9jtd 8V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Odświeżę temat, bo mam podobny problem do opisanego przez magil'a.
    Jakiś czas temu wyskoczyły mi błędy systemów trakcyjnych, było to chwilę po zmianie drążków kierowniczych, więc stwierdziłem, że może mechanik naruszył gdzieś wtyczkę od czujnika i dlatego wyskakuje błąd. Podjechałem na podnośnik, zdjęliśmy koło i okazało się, że poprzedni właściciel rzeźbił przy czujniku (w pół drogi przecięty przewód lutowany i zaizolowany). Dlatego też dziś wymieniłem czujnik ABS przy okazji wymiany górnego wahacza.
    Natomiast okazuje się, że usterka nie ustępuje. Wcześniej systemy trakcyjne w ogóle nie reagowały i miałem błędy - jak tylko odpaliłem samochód wyrzucało komplet błędów systemów trakcyjnych.
    Aktualnie tak jak pisze magil, po odpaleniu błędu nie ma, ale przy pierwszych próbach hamowania, nawet lekkiego włącza się ABS (pulsuje pedał).
    Mechanik stwierdził, że to wina właśnie tych ścieżek na piaście, bo poprzedni czujnik był jakoś uszkodzony i naruszył je (ponoć widoczne wgłębienia, których nie powinno być). Pytanie moje, czy według Was może to być jakiś inny powód? Sama piasta jest w porządku (brak dziwnych dźwięków itp), więc nie chciałbym jej wymienić ze względu na te ścieżki, jak później ma się okazać, ze to jednak nie to - a obawiam się że tak może być.
    Szczególnie, że wyżej ktoś pisał że ten element jest niemalże "niezniszczalny"
    Macie jakieś pomysły, sugestie?
    Dodam, że komputer błąd wyrzuca tam gdzie wyrzucał wcześniej czyli lewe przednie koło, więc nie jest to raczej błąd spowodowany innym czujnikiem.

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wątpię, żeby czujnik mógł uszkodzić bieżnię. Prędzej odwrotnie. Chyba że mechanik ma coś na sumieniu
    Odczytaj dokładnie jakie masz błędy. Porównaj prędkości z czujników.

    Z mojej strony dodam, że problem zniknął sam. Kupiłem nawet czujnik z zamiarem jego wymiany, ale błąd już więcej nie wystąpił i czujnik do tej pory leży na półce.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Odkopie temat, MES pokazuje mi błąd c1040 według jego podpowiedzi jest to czujnik prawy przód, ale chyba prawy przód to jest c1041 a c1040 to lewy przód? Mógłby ktoś potwierdzić info?

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Może ktoś miał podobny problem. Wywaliło mi błąd ABS. Diagnostyka błąd czujnika prawy przód, cały czas aktywny. Wymieniłem czujnik na jakąś Kamoke bo była od ręki, po przejechaniu kilku metrów błąd powrócił, więc logi, a te wyglądają jak na foto. Prawy przód to ten wymieniony czujnik, teraz pytanie wina czujnika czy może pierścienia na piaście. Dodam że stary był przytarty ale pierścień wygląda ok.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20240101-190612.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	51.6 KB
ID:	288790

Podobne wątki

  1. Czujnik prędkości koła / ABS
    Utworzone przez Piotrek_eM w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 18:48
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 21:27
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 12:50
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 21:41
  5. 156 jtd przepływomierz i jego błąd
    Utworzone przez pitt24 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-05-2008, 11:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory