Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: DOSTAŁEM MAILA: "Specjalne zaproszenie na jazdy próbne dla Alfaholików, Odbierz"

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar broneq
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    WIELICZKA
    Auto
    Toyota Corolla E11 3D - prawie WRC 1998
    Postów
    26

    Domyślnie

    Dostałem maila z takim tytułem i opisalem tu jak wyglądało moje się umówienie na jazdę próbną po czym dodałem post o samej jeździe. Nie wiem czemu post się zdublował więc jeden usunąłem i wtedy zniknęły oba. Czy moderator jest to wstanie przywrócić?

    Jeśli nie to skrócę ponownie te początek.

    Po wypełnieniu ankiety zadzwonił do mnie pracownik salonu umówić jazdę. Nie mogłem rozmawiać i miał oddzwonić - nie oddzwonił. Oddzwonił za to ktoś inny zapytać o wrażenia i po przeprosinach udało się w końcu umówić, ale do najodleglejszego salonu Alfy od mojego domu w Krakowie!

    Jazda była żenująco krótka, w korkach, a pracownik salonu miał bardzo małą wiedzę o aucie.

    Odradzam kontakty z salonem na ul.Andersa w Krakowie.



    To poniżej się zachowało z mojego pierwszego pisania:

    W osobnym poście chciałbym podzielić się samymi wrażeniami o modelu Gulietta.
    W przeciwieństwie do Mito - Julka bardzo mi się podoba. Wnętrze nie odbiega od tego co obiecuje linia nadwozia. Alfa Romeo Guleitta jest po prostu piękna.

    Zajęcie miejsca za kierownicą:
    Sama kierownica bardzo dobrze leży w rękach, tyle, że obniżona i wyciągnięta na max do tyłu nadal jest (za)bardzo wysoko. Jest za to gruba i miła w dotyku. Nie podoba mi się za to jej plastikowa część, na której zlokalizowane są przyciski do starowania radiem. Lepiej by to wyglądało w kolorze chromu/metalu jak w 156/159.
    Siedzenia są bardzo wygodne i dają się regulować na wszystkie strony (dodatkowo auto testowe miało pakiet sport). Niestety podobnie jak fajera, tak i siedzenie w swoim najniższym położeniu nadal jest za wysoko (czy to jest auto kobiece? Czy Alfa ma teraz w ofercie tylko dwa normalne, ale kobiece auta? Czy dla nas - mężczyzn - została już tylko absurdalnie droga i niedostępna w Polsce 4C?).
    Pozostałe ustawienia (lusterka, klima, radio) są ok - po prostu ok.

    Kretyńskie przepisy UE wymuszają montowanie takich debilnych rzeczy jak system start/stop. Na szczęście daje się go wyłączyć.
    System DNA - w zasadzie rzecz kompletnie zbędna, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zmieniłbym jedyne słuszne "Dynamic" na "Normal" czy "Allweather".
    Wielkim zaskoczeniem było dla mnie to, że w trybie "D" elektryczne wspomaganie daje przyjemne uczucie oporu, charakterystyczne dla wspomagania hydraulicznego.
    Pomimo małej mocy 120KM silnik dość dobrze, przy małych prędkościach, daje sobie radę z Julką. Ciekawe, czy przy większych także?
    Zaskakująco chętnie wkręca się na obroty i jedzie dość dynamicznie. Może i downsizing to głupota, ale już dodawanie TURBO do benzyny, w celu nie oszczędności, ale MOCY jest dobre!

    Reasumując: Giulietta to wspniała Alfa Romeo, której reakcje silnika, hamulców i układu kierowniczego są dokładnie takie jakie powinny być w AR. Szkoda tylko, że jest to auto dla niskiej kobietki i że nie mogłem sprawdzi jak jeździ z większymi niż 40-50km/h prędkościami.
    Ostatnio edytowane przez broneq ; 30-06-2014 o 13:31 Powód: Dodano

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Marka Premium . . . .
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    1. Tryb "normal" jest absolutnie przydatny, szczególnie w mieście. Tryb "Dynamic" jest trochę "zero-jedynkowy" i w ruchu miejskim byłby męczący. Tryb "all weather" przydaje się szczególnie, gdy zimą trzeba ruszyć w kopnym śniegu.
    2. Siedzenia wcale nie są za wysoko. Te z wersji przed liftingiem mają tragiczne trzymanie boczne (a w zasadzie jego brak), ale po liftingu ponoć to poprawili.
    3. 170KM wcale nie wyrywa z butów.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    A odpowiadając na drugi twój post. Zgadzam się z Twoją opinią. Jeździłem Julką we Włoszech i auto jest rewelacyjne.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał broneq Zobacz post
    Dostałem maila z takim tytułem
    E-mail, który zawiera tekst:
    Mamy dla Ciebie specjalne zaproszenie na jazdę testową najnowszymi modelami Alfa Romeo.
    Można śmiało zignorować, bo nie ma czegoś takiego jak "specjalne zaproszenia" a na jazdę próbną możesz umówić się bez zaproszenia.

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    3. 170KM wcale nie wyrywa z butów.
    W Mito pasuje znacznie lepiej.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Cytat Napisał broneq Zobacz post
    Czy dla nas - mężczyzn - została już tylko absurdalnie droga i niedostępna w Polsce 4C?
    Przecież 4C jest dostępna w Polsce, jeżdżą już po naszych drogach "czwórki" z polskich salonów.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Przynajmniej 5 sztuk kupionych w PL.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    4C nie jest "absurdalnie droga", a jak się porówna jej cenę z ceną startową Brery i to, co oba samochody oferują, to wręcz okazja...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    4C nie jest "absurdalnie droga", a jak się porówna jej cenę z ceną startową Brery i to, co oba samochody oferują, to wręcz okazja...
    Dokładnie, przed momentem z ciekawości uruchomiłem konfigurator ceny Giulietty i przy bogatym wyposażeniu szybko doszedłem do blisko 140 tys. zł. Za kompakt.
    Ostatnio edytowane przez psylo ; 02-07-2014 o 19:40

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    74

    Domyślnie

    Psylo w kofiguratorach głupoty są. Kaźda marka ma mocno przesadzone ceny w konfiguratorze, a w salonie okazuje się, że jest nie 140 a 110 tys.
    co do jazd próbnych, to polecam pzmot w Kielcach. Pan Michał, który jest odpowiedzialny za Alfe ma dużą wiedzę na jej temat. Potrafi też dobrze ją zaprezentować w czasie jazd próbnych.

Podobne wątki

  1. [159] Drgania "turbulencje" podczas przyśpieszania i jazdy z wieksza predkościa
    Utworzone przez Karbon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 17:40
  2. Wizytówka Alfaholików, parkinkg "Lidl", Zamenhoffa, Poznań
    Utworzone przez Szary_GT w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-03-2012, 11:20
  3. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Wyniki jazdy na Torze "Rakietowa"
    Utworzone przez Majkel w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 16:21
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 08:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory