Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Nie moge zamknąć drzwi kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 166 2.0ts 1999r.
    Postów
    40

    Domyślnie Nie moge zamknąć drzwi kierowcy

    Witam Panowie problem nastepującej maści:
    Nie jestem w stanie w żaden sposób zamknąć drzwi kierowcy... (pilot nei działa, konieczna wymiana centralki) obracanie kluczykiem wogóle nie jest nic warte kluczyk lekko chodzi a drzwi sie nie ryglują, zamek prawych drzwi o ile zamknie siebie i reszte to kierowce i tak zostawi otwartego... (swoją drogą z nim też jest problem, często po zamknięciu sam sie otwiera). I tu pytanie czy orazu zamawiać zamek czy jest szansa na regeneracje tego mechanizmu... Wiem że pytanie lamerskie ale nie mam w tym momencie nawet śrubokręta żeby sie za to zabrać (jestem poza domem)

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Lancia Thesis 2.4 JTD 10V
    Postów
    51

    Domyślnie

    Zamów mechanizm zamka. Używane nie są drogie. A jesteś pewien, że centralka jest uszkodzona? Moją poprostu trzeba było zapakować od nowa kodami i śmigała (bo raz mi się rozkodowała, po nocy sylwestrowej, nie wiem czemu ).
    Alfa lover ;p

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Generalnie podałeś/sprawdziłeś zbyt mało rzeczy więc tak nie do końca można konkretnie napisać. Ja bym podszedł do tematu tak.
    Zamek może zostać zaryglowany na trzy sposoby. Kluczykiem z drzwi, ryglem wewnętrznym z drzwi, elektrycznie (przez inny zamek, moduł centralnego).
    Wiemy że kluczykiem się nie da, brak reakcji. Na dodatek piszesz że luźno chodzi. W takim razie albo posypała się zębatka (a to dziwne). Albo spadła dźwigienka (bardziej prawdopodobne). A więc pozostają dwie opcje. Rygiel od środka i elektrycznie. Elektrycznie odpada bo twierdzisz że nie ma reakcji jak zamykasz innym zamkiem. Mógł się spalić albo spaść/nie kontaktować wtyczka). Nie wiem czy sprawdzałeś tym ryglem od środka. To rozwiązanie problemu już masz wyżej. Jeżeli też nie kontaktuje to się zastanawiasz dlaczego. Jak luźno lata to znaczy że coś też od rygla urwałeś (to mało możliwe bo byś zauważył że wpadł a nie wystaje). Albo chodzi ciężko (z oporem jak reszta) czyli uszkodzone są krańcówki w zamku bo rygiel się suwa prawidłowo, drzwi zamyka ale nie ma reakcji centralnego (obiegu). Wtedy albo zamek do wymiany bo tych czujników to raczej nie naprawisz, albo spadła wtyczka z zamka więc też już będziesz miał odpowiedź.

    Tak więc analizując w powyższy sposób wynika że może nie musisz kupować nowego zamka. Ale żeby mieć 100% pewności musisz do niego się dostać.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar marian666666
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    166 2.5 V6
    Postów
    242

    Domyślnie

    Nie zamykać drzwi i po problemie : > Przynajmniej w moim przypadku. W Kappie przez 6 lat drzwi nie zamykałem (w Alfie także nie zmaykam, wiadomo, fatalny centralny) i nikt nawet nie śmiał sprzęta dotknąć, a co ciekawe, raz Lancia mi się trochę zsunęła i ludzie musieli mi ją przepchać, a że auto było otwarte to nie było z tym problemu - zatem: otwarte drzwi zawsze moga się przydać : > po za tym tych aut nie kradną, raczej z politowaniem patrzy się na ich właścicieli , no i rocznik 99 to już prawie złom : >
    Ostatnio edytowane przez marian666666 ; 12-10-2014 o 07:39

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Marian. To na ciebie patrza z politowaniem. Chocbys mial panamere to bym jej kijem po tobie nie ruszyl....

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marian
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    KPR
    Auto
    ex AR155/obecnie s80 t5,alfa 159 mpi
    Postów
    416

    Domyślnie

    Marian ma troche racji z tym,ze włoskiego auta raczej nikt w srodku nie przekopie bo jak mialem Fiata Coupe(w zimie wieczne problemy z zamkiem...otwieral sie ale nie odbijal i nie szlo drzwi zamknac w ogole albo odbil ale centralny zeswirowal i nie zamykal w ogole) i stał sobie otwarty albo pod impreza albo pod blokiem i nigdy nic nie wywiało z auta:-D

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Ciekawe co piszecie - mam już drugą 166 (w sumie już 7 lat chyba) i nigdy nie miałem problemu z centralnym zamkiem. To chyba nie jest żadna reguła
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,607

    Domyślnie

    Na pewno nie też nigdy w żadnej nie miałem problemów. A to że komuś tam czasami siłownik padnie i go nie wymienia nie czyni regułą.

Podobne wątki

  1. jak zamknąć tylne drzwi bez akumulatora?
    Utworzone przez hajmon7 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-10-2015, 21:24
  2. [159] Drzwi kierowcy
    Utworzone przez sim_dr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 14:41
  3. Nie mogę zamknąć drzwi z centralnego etc.
    Utworzone przez Rozzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 14:20
  4. Jak zamknąć mechanicznie tylne drzwi.
    Utworzone przez 0les w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 09:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory