Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Carrozzeria Lublin, opinia, prośba o radę

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie Carrozzeria Lublin opinie, prośba o radę

    Witam,

    Panowie, mam następujący problem.

    Z racji tego, że następcy 159 póki co nie widać, postanowiłem odjąć mojej Alfie trochę lat i przygotowując się na jeszcze kilka lat jazdy, skorzystać z usług lakiernika. W celu usunięcia odprysków po kamieniach na masce, błotnikach, pomalowania zderzaka i konserwacji podwozia znalazłem jeden z większych zakładów w Lublienie - Carrozeria, ul. Sromna, boczna Nałęczowskiej.

    Zakład znalazłem nie tani, bo taki zakres usług wyceniony został na 3 400zł brutto. Pomyślałem, że cena odzwierciedla jakość i zostawiłem auto na 10 dni. Hala spora i pełna samochodów pomyślałem, że znają się na rzeczy. Na maila dostałem kosztorys z zakresem prac do wykonania. Do tego momentu ok.

    Dziś pojechałem na odbiór i już wcale tak różowo nie było. Polerka nadwozia- o ile w ogóle została zrobiona- efekt dała bardzo mizerny. W zasadzie to samo co po dobrym wosku- kuliste zarysowania mniejsze, ale widoczne pod światło. Co ciekawe, również na lakierowanych elementach (?). Zdecydowanie do poprawki. Ale nie w tym problem; kolor maski, błotnika i zderzaka jest ewidentnie różny od reszty. Kolor auta to alfowskie Nero, czyli czarny, ale nie metalik, wpadający w delikatny brąz przy ostrym świetle. Tymczasem bez pardonu został pomalowany na czarno! Na zwrócenie uwagi, że coś jest nie tak usłyszałem, że "tak dobrać się nie da, bo trzeba malować sąsiedni element". Zalała mnie fala gorąca, bo taką metodą trzeba u nich malować całe auto chcąc odświeżyć lakier na masce, bo zawsze będzie sąsiedni element... Auta nie odebrałem, czekam na propozycję wyjścia z tej sytuacji.

    Panowie, jak z nimi rozmawiać, bo widzę, że może być trudno. Bezsilność oddającego auto była dość wyraźna, bo trudno nie widzieć ewidentnej różnicy w odcieniach. Boję się, że mogą upierać się przy swoim, że lepiej nie będzie i w najlepszym wypadku obciążyć mnie dodatkowymi kosztami "bo wymyślam".

    Może jest tu jakiś lakiernik, który coś podpowie, może jakoś ich nakierować? Albo ktoś był w podobnej sytuacji? Będę wdzięczny za każdą radę. Zapowiada się kolejny tydzień bez auta i strach przed kolejną próbą odbioru

    Tak to sobie usunąłem odpryski po kamieniach...
    Ostatnio edytowane przez Damian ; 06-11-2014 o 12:52

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Powiem tak: leca w kulki. Niedawno sam malowalem kilka miejsc w emti w Rembertowie (tylny bkotnik, prog przy lewych tylnych drzwiach i fragment klapy bagaznika). Powody podobne jak u Ciebie, czyli odpryski i zmatowienia a do tego mialem mala obcierke na blotniku i spory odprysk na klapie. Za calosc zaplacilem 700 zl. Co prawda musieli poprawiac polerowanie ale kolor dobrali idealnie. Zadnych roznic w odcieniach itp.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Wnioski mam dwa - po pierwsze jak widać klient patrzy na "otoczkę". Piękna hala, dużo samochodów, wysoka cena - znaczy będzie dobrze. Niestety - jak widać otoczka to nie wszystko. Drugi wniosek - dobrego lakiernika trzeba ze świecą szukać. Zajęcia tak proste, jak polerowanie (wymagane - odpowiednie urządzenie, odpowiednie środki oraz trochę cierpliwości) przerastają niektórych "mistrzów pistoletu lakierniczego", którzy nadal tkwią w czasach, gdzie jedynym środkiem do polerowania była Farecla.... Jeśli przy tak dużym zakresie malowania masz wyraźną różnicę w kolorze - to panowie po prostu opowiadają głupoty, że tak ma być - przy tej cenie za taką usługę auto powinno być IDEALNE, bez żadnych różnic w odcieniach, widocznych "odcięć" i granic zapylania elementów sąsiednich. Jak masz metalik na aucie - to mają pomalować metalikiem, a nie jakimś "podobnym lakierem, co to dojdzie na słońcu"...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Bardzo dobrze, że zrobiłeś tym rzeźbiarzom odpowiednią reklamę.
    Moim zdaniem odwalili manianę.
    W moim aucie miałem odświeżany przedni zderzak, maskę i tylne błotniki. Przy okazji lakiernik tłumaczył, że musiał cieniować również m.in. przednie błotniki. Efekt jest taki, że różnicy gołym okiem praktycznie nie widać. Czyli da się.
    Trzymam kciuki i mam nadzieję, że będziesz opisywał sprawę do końca.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Wasze opinie utwierdza mnie w przekonaniu, że to nie ze mną i moją Alfa jest coś nie tak.

    Byłem dziś na miejscu, po uprzednim telefonie, bo chcieli koniecznie uzgodnić "szczegóły ". Załamka. Błotniki i PRZEDNIE drzwi zmatowione do malowania, a z rozmowy wynika, że nie dają gwarancji, że kolor nie będzie się odcinać od reszty... Zwątpiłem, bo to co było dla mnie niesmacznym żartem (że tym sposobem trzeba malować wszystko) stało się faktem.
    Kazałem im robić tak, żeby było dobrze w moich oczach, a przecież profesjonalistą i mistrzem lakiernictwa nie jestem. Co ciekawe widzą jakieś różnice w odcieniach z innej strony, sugerując że coś było malowane, a upierają się że nie widzą ewidentnej różnicy w kolorze, którzy sami położyli, gdzie gołym okiem widać, gdzie zaczynali malowanie.

    Nie wiem gdzie robią błąd, ale odcień lakieru jaki dobierają jest zupełnie inny. Cały czas liczę na aż to, że wyjdą z twarzą z całej sytuacji.

    Niech ten wpis pozostanie przestrogą, bo nie tego się spodziewałem. Zamiast jednego elementu będę miał malowane 5... Co najmniej 5.
    Ostatnio edytowane przez Damian ; 27-10-2014 o 14:32

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian Zobacz post
    Nie wiem gdzie robią błąd, ale _odcień lakieru jaki dobierają jest zupełnie inny_.
    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    Szczerze współczuję sytuacji A może zgłosić to do TVN do Turbo Kamera? Reklamują się, że nie zostawiają żadnej sprawy bez odpowiedzi, a to może być dobry temat na ich program. Wiadomo, że niejednego już kamery przekonały.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goora Zobacz post
    Szczerze współczuję sytuacji A może zgłosić to do TVN do Turbo Kamera? Reklamują się, że nie zostawiają żadnej sprawy bez odpowiedzi, a to może być dobry temat na ich program. Wiadomo, że niejednego już kamery przekonały.
    Poczekajmy na zakończenie całej sytuacji. Popełnili błąd i myśleli, że klient nie zauważy. To jest ich błąd. Ale ostatecznie widać, że przyznali się do błędu skoro ponownie malują. I miejmy nadzieje, że sprawa będzie rozwiązania pozytywnie.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Z racji że jesteś z lubelskiego jakieś 40 km od lublina w Woli Korybutowej jest genialny lakiernik Pan Pełczyński. To tak na przyszłość a warsztat jego to większe dwa garaże na podwórku.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie

    Odebrałem auto.

    Koloru i cieniowania między elementami nie mogę się czepić, bo różnicy nie widzę- na moje oko pociągnęli całość przynajmniej bezbarwnym, bo kolor jest ciemniejszy niż wcześniej. Dach pozostał w pozostałym odcieniu i pod odpowiednim kątem i ostrym oświetleniu to widać.

    Jadąc wczoraj autem ok. 120 km/h poczułem drgania na kierownicy, nasilające się przy skręcie w prawo. Pomyślałem, że chyba coś nie tak z przegubem, lub łożyskiem koła, ale po 30km olśniło mnie żeby sprawdzić przykręcenie kół... Koło z lewej strony trzymało się już tylko na dwóch śrubach. Nie komentuję tego i nie osądzam, ale w takie zbiegi okoliczności też nie wierzę.

    Połamanych zaślepek we wnętrzu nie liczę.

    Mam jedynie nadzieję, że ten lakier nie zejdzie po pierwszych zimowych śniegach.

Podobne wątki

  1. Prośba o radę w sprawie alfy 147
    Utworzone przez downfall w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 16:03
  2. Prośba o radę Alfa 159
    Utworzone przez mkpol w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 21:05
  3. Prośba o radę 156
    Utworzone przez hans43 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 14:23
  4. (156) uszkodzony przepływomierz prośba o radę
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 16:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory