Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Temat: Dziwne stuki na prostej drodze, skrzynia? 4HP20 3.0 V6

  1. #11
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Lapy jak najbardziej moga powodowac stukanie. Co do czucia redukcji to musisz pogadac z ks kto ma ta skrzynie, wiadomo ze nie sa to nowe auta jak skrzynia dziala idealnie to nie masz prawa czuc redukcji, tylko slyszec zmiane obrotow. Ale nie oszukujmy sie ze skrzynie w autach z przebiefami ponad 100tys beda tak dzialac.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o skrzynię to one rzadko się psują.

    Zacznij od sprawdzenie dwóch rzeczy, zdejmij boczek w nogach pasażera z lewej strony, tam na dole jest sterownik skrzyni. Włóż rękę i zobacz czy nie jest wilgotno. Niestety większość problemów ze skrzynią to zalany sterownik skrzyni biegów. Jak jest wilgotno to musisz wymienić nagrzewnicę.

    Druga sprawa to na krótkiej półosi pojawia się luz na kielichu, jak zdejmiesz koło to poruszaj półosią i zobacz czy jest luz i jak duży. Ten luz powoduje stukanie przy zmianie jazdy przód tył i puka na nierównościach również.

    Warto również wymienić olej w skrzyni, pamiętaj tylko, że ta skrzynia ma dedykowany olej.

    Co do blokowania się koła, to obejrzyj czy nadkole nie dotyka gdzieś przy skręcie. Druga sprawa to jak alfa trochę stała to rozbierz zaciski przednie. Brembo jest bardzo przyjazne w obsłudze, można to na lewarku zrobić. Klocki wyciąga się bez demontażu zacisków.

    Radzę wyjąć klocki i obejrzeć, miałem przypadek, że kiedyś mi się taki klocek nadłamał i tarł podczas jazdy.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  3. #13
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Slupsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 v6 sportronic
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dzisiaj odpalilem alfe po prawie dwoch dniach stania na mrozie -5/-10 i oczywiscie przez pierwsze 15sekund mialem zblokowane kola (blokuje glownie przy skrecie w prawo) oraz skrzynia pracowala ciezej, tzn odczuwalne byly zmiany biegow. Po 5 minutach jazdy, wszystko wrocilo do normy.

    *KUBICZE
    Bardzo dziekuje za Twoj post. Widze, ze masz spore doswiadczenie i wiedze na temat tego auto. Na pewno wieksze, niz mechanicy, ktorych spotkalem do tej pory.

    Jutro sprawdze sterownik o ktorym piszesz. Co do reszty, to niestety nie mam wiedzy ani doswiadczenia w pracach przy autach, takze bede musial komus to zlecic.

    Co do do luzu na kielichu- z czym sie wiaze i jak kosztowna bylaby naprawa?
    Obowiazkowo bede musial znalezc mechanika, ktory sprawdzi mi mocowanie silnika. Tuleja na lapie jest kompletnie wyje....., takze nie jest to nic dobrego heh.

    Kubicze jako spec, moglbys wypowiedziec sie na temat plynu od wspomagania? Moj jest kompletnie czarny, jakby spalony... Jutro jade go wymienic. Tylko teraz boje sie, ze taki plyn nie jest oznaka zuzycia, a czegos gorszego np. pompy. Co myslisz?

    EDit.
    Sterownik sprawdzony (pod lewarkiem od skrzyni, tak?) i o ile dobrze macalem, to wszystko suche...

    Dzisiaj wjezdzajac na rondo i probujac skrecic w prawo, zblokowalo mi sie kolo i musialem hamowac awaryjnie, bo byloby nieciekawie... Takze bella stoi i czeka do nowego roku na wizyte u mechanika..
    Ostatnio edytowane przez FOG_ ; 30-12-2014 o 15:28

  4. #14
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Slupsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 v6 sportronic
    Postów
    18

    Domyślnie

    Panowie mam dylemat. Auto stoi u mechanika, ktory probuje dojsc do przyczyny stukow itp.
    Na te chwile dostalem informacje, ze sa luzy na polosi, na skrzyni biegow (ale on nie jest specjalista i nie potrafi okreslic czy to jest tego powodem). Powiedzial mi, ze moze to jeszczy byc stuk z kolumny macphersona, amortyzatory itp. Co sadzicie?
    Za samo sprawdzenie, wyciagniecie, zlozenie i ustawienie geometrii poleci 500-1000pln.
    Czy moze to byc tego przyczyna, czy lepiej szukac specjalisty od skrzyni?

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Generalnie luz na półosi wchodzącej do skrzyni to normalka w ZF`ie. Ale ile to nikt nie jest w stanie napisać. Ponoć tak ma być. Ja mam taki luz że aż się przeraziłem. Ale nic mi nie cieknie, nie stuka i nie mam powodów do zmartwień więc jeżdżę.

  6. #16
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Slupsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 v6 sportronic
    Postów
    18

    Domyślnie

    Sam juz nie wiem... Metlik w glowie :/
    U mnie napierdziela strasznie, nawet na minimalnych nierownosciach. Stukanie jak przy wywalonych na maksa lacznikach stabilizatorow.
    Na dodatek auto stalo pare dni na mrozie i teraz skrzynia zaczela lekko szarpac przy redukowaniu.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Sterowniki jest dość spory, metalowa obudowa, nie znajduje się pod lewarkiem, tylko jest przykręcony do podłogi za icsem. Musisz zdjąć boczek w nogach pasażera i szukać na podłodze za ICS'em, obok jest chyba sterownik sterownik poduszek. Komp skrzyni jest dość spory, srebrna metalowa obudowa, tam zobacz czy masz sucho, jak masz mokro to trzeba go rozebrać i wyczyścić izopropanolem.

    Koniecznie sprawdź olej w skrzyni, jak ktoś tam hipolu nalał to ZF nie będzie dobrze chodził.

    Co do płynu wspomagania to pewnie jest oryginalny i trzeba wymienić, najlepiej ze 2 razy, bo całego się nie spuści.

    Co do znajomości AR166 to z kolegą Pawłem to już chyba wszędzie zaglądaliśmy, łącznie z silnikiem V6 w środku

    Polecam sprawdzić w pierwszej kolejności ten sterownik, znajomy też kupił 166 z automatem i na początku działała, a teraz to już szuka sterownika, bo nie ma co ratować.

    Masz jakieś błędy w kompie silnika i skrzyni??
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  8. #18
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Slupsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 v6 sportronic
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dziekuje Kubicze za odpowiedz

    Wlasnie dzwonil mechanik i sprawa wyglada tak, ze.... nic nie wiadomo heh
    Stwierdzil, ze jest luz na polosi, ale on sie tym nie zajmuje. Przyczyny stukania nie znaleziono. Moze byc to cos zwiazane z kolumna macphersona, albo amorami, ale to nic pewnego.
    No i kola teoretycznie nic mi nie blokuje...
    Bledow brak.

    Odbiore auto i sprawdze raz jeszcze ten sterownik, co niestety nie rozwiazuje mojego problemu ze stukaniem :/
    Olej mysle, ze wymienie jak znajde mechaniora, ktory zacznie cos przy niej dlubac.

    PAnowie, jakich mechanik, spec od skrzyni na pomorzu (slupsk, 3city)??

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o 3city to napisz do szerszenia, on jest stamtąd i miał wiele samochodów, na pewno coś podpowie gdzie podjechać z Alfą.

    Radzę kupić kabelek do Alfy, soft Ci moge wysłać, sam sprawdzisz, sam też koniecznie sprawdź sterownik, bo jeżdżenie z cieknącą nagrzewnicą rozwali Ci go kompletnie.

    Co do pukania, to proponuje wyciągnąć kolumny z górnymi wahaczami obejrzeć wszytko.

    Jakiego rodzaju są to puknięcia, głuche, metaliczne, bardziej z luzów na gumach??

    Sprawdź też drążek reakcyjny po lewej stronie silnika, może masz tulejki wyrwane (częsta usterka), tulejki do niego kosztują po 50 zł sztuka, jedna jest łapie, a druga w tym elemencie przykręconym do nadwozia. Może Ci poprostu silnik lata. Tulejki mogę Ci załatwić. Oryginalne łapy kosztują chyba ponad 350 zł komplet.

    Dodano po 6 minutes:

    jak coś to pisz PW, jestem prawie codzinnie
    Ostatnio edytowane przez kubicze ; 08-01-2015 o 18:29 Powód: Dodano
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 8v 2002
    Postów
    252

    Domyślnie

    A jesteś w 100% pewny,że łączniki stabilizatora są dobre? Może wymień je profilaktycznie jeżeli nie jest znana data ich wymiany poprzednio ani przebieg. Łączniki nie są drogie, albo być może to gumy stabilizatora? Wydaje mi się,że miałem taki sam (podobny) dźwięk stukania właśnie przy walniętym stabilizatorze.

    Co do płynu wspomagania - wymień jak najbardziej, to też nie powinny być duże koszta. Płyn powinien być czerwony.

Podobne wątki

  1. Skrzynia 4HP20 po FL i przed FL. Czy sa takie same?
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 21:47
  2. Po holowaniu, skrzynia wydaje dziwne odgłosy. 4HP20
    Utworzone przez kacperoo w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 22:41
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 12:03
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 13:37
  5. dziwne zachowanie na zaśnieżonej drodze
    Utworzone przez krynio w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 17:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory