Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Wiarygodność pomiarów na hamowni - elektronicznie sterowane przepustnice

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał culmen Zobacz post
    Polecany wcześniej (nim przez mnie) dynomet ma 1 zasadniczą wadę.
    Istnieje ryzyko utraty prawka.
    nie do końca się zgodzę, pomiar na drodze publicznej ma taką wadę, sama hamownia nie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    No dobra to ile ma WRC koni, jak złożą to zgodnie z homologacja to wychodzi równiutko te 300, czy muszą to zbić w dół, bo mi się zdaje że tak i do tego dobra hamownia się przydaje. Zaraz usłyszymy że na tej hamowni, którą podałem nie było nigdy WRC i takie tam bzdety, dla mnie taka hamownia jest najlepsza, bo jej wykres jest najbliżej prawdy.
    A tak przy okazji, kto ustawia hamownię??????
    To teraz uświadom sobie że jak ustawi tak ma, nie ustawia tego jedna osoba w Polsce, jak dla ciebie każda hamownia w kraju pokazuje to samo to gratuluję pomyślunku

    I teraz jak mi wytłumaczysz 260 koni u Rogala i 276 na tej drugiej, odstęp 20 minut, różnica temperatur 0,4 stopnia?????????
    wrc ma mieć 300KM, realnie ponoć mają już więcej. a homologacja jest na tyle precyzyjnie zrobiona, że z danych części pewnej granicy mocy nie przeskoczysz.

    a co do rozbieżności w pomiarze nie mam zamiaru nic tłumaczyć, bo za wiele czynników ma na to wpływ. zresztą nie jest powiedziane, że hamownia która pokazała 276KM zawyża - równie dobrze hamownia u Rogala może zaniżać wyniki. nie będę wchodził tutaj w dyskusje która jest prawdziwa, czy też próbował udowodnić, że hamownia u Rogala jest zła - wyszło to wyszło, za dużo czynników ma na to wpływ. zafałszować wynik też jest bardzo łatwo.

    ps. dla mnie dp to i tak orientacyjne wyniki, homologacje producentów uzyskuje tylko maha i tego będę się osobiście trzymał z pewnych względów, jednakże tę argumentację zostawiam dla siebie, gdyż upubliczniać pewnych rzeczy nie mogę.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Na 2017r zmiany w WRC
    The 2017 regulations see enhancements to the engine, and the visual impact created by an all-new aerodynamic package will dramatically enrich the spectacle of these cars and provide far greater diversity. The 1.6 litre turbo engine is retained but the power will be increased up to the level of the WTCC race cars. The diameter of the turbo restrictor will be increased from 33mm to 36mm while the turbo pressure remains at a maximum 2.5b absolute. The minimum weight of the car has also been reduced by 25 kilograms.

    Teoretycznie nie ma zapisów o mocy jest tylko jak zwykle mowa o średnicy zwężki.

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    no dobra, ale musiałbyś się wczytać w homologację, żeby zobaczyć co jeszcze jest sprecyzowane odnośnie silnika.

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy nie spotkałem się z serią motosportową w której wytyczną w regulaminie była by moc z prostego powodu - musiałbyś mieć hamownie na BT. Dla tego właśnie teamy nadal mogą się rozwijać, pracując wookół ograniczeń przepływu (powietrza czy paliwa)...

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  5. #25
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Dzięki za namiary, ale mi zależy bardziej na powtarzalności w czasie gdybym jakieś modyfikacje zechciał robić i je sprawdzać. Jak to będzie często to jednak koszt ma znaczenie nie mówiąc o czasie - musi być w Rzeszowie.

    Natomiast oddzielna sprawa to właśnie to, czy każdy rodzaj hamowni z tymi elektronicznymi przepustnicami współpracuje. Widać faktycznie coś jest na rzeczy.

    Na razie auto do lekkiej (mam nadzieję) naprawy , co nie znaczy że krótkotrwałej , więc nie zrobię jakiś czas porównawczego pomiaru.

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    DBW nie ma nic do pomiaru. jeśli ktoś twierdzi inaczej, jest zwyczajnie głupi.

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    DBW nie ma nic do pomiaru. jeśli ktoś twierdzi inaczej, jest zwyczajnie głupi.

    Uwierz mi że mocne silniki z rozbudowaną "ekologicznie" strategią sterowania DBW na inercjach nie wyrzucają pełnej mocy. Ale ja generalnie nic nie wiem, nie znam się i do tego śmierdzą mi stopy .....

    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #28
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a spisz w nogach i przykrywasz sie gazeta ?








  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Uwierz mi że mocne silniki z rozbudowaną "ekologicznie" strategią sterowania DBW na inercjach nie wyrzucają pełnej mocy. Ale ja generalnie nic nie wiem, nie znam się i do tego śmierdzą mi stopy .....

    no dobra, ale to nie wynika z samego DBW a jest to temat ciut bardziej skomplikowany mi chodziło o to, że DBW samo z siebie nie ma nic do gadania - ale cała reszta dookoła już tak...

Podobne wątki

  1. 156 1.9 jtd 16v - wysokie spalanie, logi z pomiarów
    Utworzone przez pawel9610 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 08:11
  2. Serwisowanie auta w ASO, a wiarygodność przebiegu.
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 13:53
  3. [GTV] Jak sprawdzić wiarygodność przebiegu?
    Utworzone przez ArekD w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 10:38
  4. FES interpretacja pomiarów
    Utworzone przez Dawid_Zielu w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 08:22
  5. [155] Elektronicznie sterowane amortzatory
    Utworzone przez olek_jaw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 11:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory