Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Nie widzi kluczyka :/

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    A przypadkiem kluczyk nie wypadł Ci na coś twardego? U mnie tak było,że pastylka w kluczyku przesunęła się na koniec obudowy i 2 dni walczyłem,aż przypadkiem pastylka się w kluczyku trochę przesunęła i auto zaskoczyło.Do połowy kluczyka działał a dalej już sygnału nie łapał.

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja żeby wyeliminować problem zasięgu zawsze na próbę przyklejam pastylkę do antenki. Jak to nie pomaga to szukam dalej. I nie raz mi to dupę uratowalo

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 L
    Postów
    29

    Domyślnie

    Wczoraj rozkręciłem pilota i tak patrzyłem na tę "pastylkę", tylko nie pamiętam w którym końcu kluczyka była (znaczy na pewno bliżej stacyjki, ale może się i przesunęło) :/
    Bałem się to wygrzebywać bo jakąś mam tak a obawę że pęknie / złamie się ...

    W ostateczności przykleję to na stałe przy tej pierdzielonej antence ;D

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Skoro się rusza to czemu nie możesz jej wyciągną? Nie ogarniam.
    Jak już ją wydłubiesz to tak jak pisałem, na próbę przyklej koło anteny,.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 L
    Postów
    29

    Domyślnie

    Pastylka jest wklejona w kluczyk na amen (tuż przy obudowie - część najbliżej stacyjki).
    Próbowałem obudowę kluczyka przyczepić do antenki (najbliżej jak się dało) a palić tylko metalowym końcem klucza, niestety Alfetta nadal jest pogniewana i nie komunikuje się z kluczykiem - ciche dni ;(
    Próbowałem nawet przyczepić pastylkę z obudową kluczyka we wnętrzu antenki ułożonej na podłodze, ale też nic to nie dało

    Zostaje elektronik, ale ten wraca dopiero w przyszłym tygodniu więc kiszka :/
    Co do uszkodzenia samej antenki ... jakoś nie widzę fizycznej możliwości, żeby coś się tam zepsuło, bo tam się nic nie rusza, nie przesuwa, nie kręci ... także w uszkodzenie antenki nie wierzę ;p

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    1. Nadal nie widzę abyś odczytał błędy, czyli robisz w ciemno. Jak kto woli.
    2. Poniżej opis awaryjnego odpalania auta. Jeśli się nie wyzwala, to śmiem twierdzić, że immo nie jest twoim problemem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odpalanie awaryjne.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	339.0 KB
ID:	191999
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chyzioslaff
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    jest 2x166, Avensis T27, Passat B4
    Postów
    275

    Domyślnie

    Właśnie sprawdziłem u siebie i moja antenka tez ma 3 ohmy. Kiedyś tez miałem problem z code. U mnie okazało się że padł bezpiecznik numer 9 na podszybiu. Nie spalił się tylko mechanicznie uszkodził. Chyba z 3 razy go sprawdzałem i wyglądał na dobry. Komp błędu nie wyrzucił tylko code się paliło i alfa nie odpalała.
    HSF3Design

    Projekty, prototypowanie, wydruki 3D

    NOCTUO - filamenty do druku 3D

    email: duzepuzzle@gmail.com

    mam:
    Auto projekt: AR166 3.0 CF2 '99 Blu Odissea
    Daily: AR166 2.0 V6 TB '99 Aurora
    na części:
    AR166 3.0 CF3 '02 - srebrne

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 L
    Postów
    29

    Domyślnie

    Nie podłączam pod kompa, bo jak pisałem autko jeszcze stoi w garażu bez prawego koła, a do najbliższego warsztatu mam 25 km, najbliższy konkretny elektronik to 40 km (urok mieszkania na zadupiu) :/

    Awaryjne odpalanie nie działa. Próbowałem kilka razy i nic. Ikonka silnika nawet nie mignie.

    Podszybie ... czyli te bezpieczniki, że tak powiem w silniku, tam gdzie cała instalacja od wycieraczek ?
    Popatrzę jeszcze, bo już wszystkie bezpieczniki wyjmowałem, przecierałem styki, ale na spalone nie wyglądały ...

    Choć przy instalacji alternatora coś mi się tam zwarło... i zaiskrzyło, no ale bezpieczniki niby całe :/

    No nic, sprawdzę raz jeszcze podszybie ...
    Do weekendu muszę to poskładać do kupy...


    Pany, wymieniłem wszystkie standardowe bezpieczniki (akurat miałem duży zapas). Wycieraczki itp. olałem. Niewymienione zostały tylko te duże (30A) ale nie wyglądają na uszkodzone.
    Auto dalej nie pali, nadal świeci się CODE, nadal nie wskakuje awaryjne odpalanie. Kod z kartki pasuje, system "pokładowy" się odpala.
    Choy wie o co chodzi. Jutro będę męczył elektroników, może któryś coś wymyśli :/

    Nie ma jakiejś opcji, żeby coś przeciąć / zewrzeć, żeby ominąć ten pier...y immobilizer ?
    Jak by mnie coś takiego na wczasach za granicą, albo na 2gim końcu polski złapało to chyba bym to auto spalił ;D
    Ostatnio edytowane przez Bambosz ; 08-03-2016 o 20:23

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 L
    Postów
    29

    Domyślnie

    Był elektronik, wsiadł do auta, przekręcił kluczyk i ... okazuje się że to coś ze sterownikiem silnika.
    Wymontował i pojechał do domu naprawiać ;]

    Poprzedni elektronik proponował już wymianę stacyjki, immobilaizera ... 250 zeta jak nic...
    Dam znać o co chodzi ...

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 L
    Postów
    29

    Domyślnie

    Sterownik silnika jest sprawny. Wina musi być gdzieś w aucie.
    Czy ktoś z Was ma może jakiś rysunek, gdzie są bezpieczniki, które odpowiadają za stacyjkę / sterownik silnika ... itp. rzeczy, które mogły nawalić na trasie stacyjka / immobilajzer - sterownik ?

    Na podszybiu bezpieczniki to tylko te, które są pod kratką między wycieraczkami, czy gdzieś jeszcze jest jakiś skitrany w dziwnym miejscu ?

Podobne wątki

  1. [159] Nie widzi kluczyka
    Utworzone przez grabo_s w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2017, 10:46
  2. [159] Alfa nie widzi kluczyka - problem z immo po wymianie aku ???
    Utworzone przez mcbartkwoiak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 06:55
  3. [156]Jak Wam się widzi ta Alfa
    Utworzone przez SEBEK w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 11:20
  4. Jak Wam się widzi ta Alfa
    Utworzone przez SEBEK w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory