Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Prawe lusterko z pamięcią biegu wstecznego

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Lusterko będzie można zaprogramować tylko jeżeli ma napędy z enkoderami. A takowe ma jeżeli fotele mają pamięć i można zapamiętać też ustawiania lusterek. Jeżeli nie macie pamięci albo macie ale i tak nie da się nią zapamiętać ustawień lusterek to zapomnijcie o temacie.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Lusterko będzie można zaprogramować tylko jeżeli ma napędy z enkoderami. A takowe ma jeżeli fotele mają pamięć i można zapamiętać też ustawiania lusterek. Jeżeli nie macie pamięci albo macie ale i tak nie da się nią zapamiętać ustawień lusterek to zapomnijcie o temacie.
    Właśnie obawiam się dokładnie tego co napisałeś - temat może być nie do ruszenia.
    Chociaż cały czas mam nadzieję, że jakiś magik coś wymyśli

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nic nie wymyśli. Jeżeli lusterka nie mają pamięci ustawień wraz z fotelami to zapomnijcie o temacie. A dokładniej jeżeli nie mają enkoderów. I nawet geniusz informatyk/automatyk tego nie pokona

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    miałem w jednym aucie prawe i wk...ało mnie to maksymalnie, jak cofam nie potrzebuję oglądać krawężnika w 99% przypadków a na ten 1% wolę przyciskiem przestawić lusterko
    ...

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Nic nie wymyśli. Jeżeli lusterka nie mają pamięci ustawień wraz z fotelami to zapomnijcie o temacie. A dokładniej jeżeli nie mają enkoderów. I nawet geniusz informatyk/automatyk tego nie pokona
    Pokona, pokona i to żaden geniusz. Jest takie przysłowie, znane choćby z Poranku Kojota, "jeśli czegoś nie da się zrobić daj to komuś kto o tym nie wie - zrobi to". Samo obniżanie lusterka przy wrzuceniu wstecznego jest wykonalne i mogę się nawet o to założyć. Inną sprawą jest jedynie kwestia opłacalności wykonania. Nie na takie rzeczy mówiło się "nie da się". Ostatnio za 150zł naprawiłem moduł warty ca. 4000€, też słyszałem że "nie da się", wystarczyło trochę więcej chęci...

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Kasztelan. Jeżeli jesteś kumaty to na pewno wiesz że to o co chodzi autorowi polega na zapamiętaniu dwóch położeń powtarzalnie. A do tego potrzebujesz silnik z enkoderem. Jeżeli go nie masz to żaden układ nie jest w stanie w powtarzalny sposób zmieniać pozycji (bez dodawania peryferiów a na te nie ma miejsca). Możesz oczywiście zrobić program na jakimś mikrokontrolerze (najtaniej) który będzie odliczał czas pracy napędu, lub podobny parametr. Ale każdy kto choć trochę to ogarnia wie że lusterko nigdy nie wróci do identycznej pozycji. Skończy się to tym że po paru cofaniach lusterko się "rozkalibruje" i będzie pokazywać co innego w obu pozycjach. Dokładnie tak samo działają fotele z pamięcią. Bez silników z enkoderem nic nie zrobisz.

    Oczywiście możesz dodawać jakiś enkoder lub czujnik kontrolujący pozycję. Jest też teoretyczna opcja zmiany silników, ale nie biorę tego pod uwagę przy lusterku bo niewiele znajdziesz takich czujników/rozwiązań mogących tam się zmieścić (na trzech osiach) i jeszcze nie pogrążyć finansowo

    Jeżeli jednak nadal twierdzisz że jest to możliwe do załatwienia "softem" to bardzo mnie ciekawi na jakim parametrze chcesz się oprzeć

    P.S. Swoją drogą myślałem że jak jest pamięć foteli to jednocześnie też lusterek. A tu widzę że to była odrębna opcja. Wkurzająca jest pamięć foteli bez pamięci lusterek ....

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Marku, dlatego napisałem też że drugą sprawą jest opłacalność takiego grzebania choć jak słusznie zauważyłeś silniczki lusterek są, jakby to ująć, ch...we więc nie będą wracały do dokładnie tego samego położenia. Jakkolwiek jednak w wolnej chwili może pomóżdżę albo spróbuję coś wykombinować u siebie i zdam relację, mój wzór felg wymusza wręcz mega ostrożność przy krawężnikach więc byłby to przydatny gadżet na lusterko pasażera.

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Po prostu szybciej będzie kupić takie lusterko

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory