Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Obsługa stacji wlała benzynę do Alfy z silnikiem Diesla.

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - 136KM był, Giulietta 170 MA QV Line jest
    Postów
    66

    Domyślnie

    ul. Stojałowskiego - Kraków Kurdwanów

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Na shellu sie nieraz wkurzałem, bo akurat na tym co tankoweł zatrudnili do obsługi niepełnosprawnego gościa, i co mu nie powiedziałeś to zawsze lał v-powera. No i co? Niepełnosprawnego opierdzielisz?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfistajtd Zobacz post
    Za każdym razem jak czytam o takim problemie: zatankowania niewłaściwego paliwa, to okazuje się że zdarzyło się na Shellu.
    Bo na Shellu obowiązkiem obsługi jest zaproponowanie pomocy w zatankowaniu. Przy czym Shell zawsze staje na wysokości zadania i jak zaliczy taką wtopę to płaci za naprawę.

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Marna pociecha. Ja tam wolę nic nie spieprzyć niż potem naprawiać. Akurat w common railu jest sporo wartościowych rzeczy, które mogłyby się uszkodzić. I ciekawe czy wszystkie wymienią?
    Obie pompy, wtryski, filtr paliwa. Czy tylko wymienią filtr, przeczyszczą węże i modlą się żeby silnik odpalił, a jak odpali to nara.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - 136KM był, Giulietta 170 MA QV Line jest
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Marna pociecha. Ja tam wolę nic nie spieprzyć niż potem naprawiać. Akurat w common railu jest sporo wartościowych rzeczy, które mogłyby się uszkodzić. I ciekawe czy wszystkie wymienią?
    Obie pompy, wtryski, filtr paliwa. Czy tylko wymienią filtr, przeczyszczą węże i modlą się żeby silnik odpalił, a jak odpali to nara.
    Z tego co wiem od znajomej to takie wlasnie podejscie przyjeli. Zlac benzyne, wymienic filtry i mniejsze glupoty, nalac ON i jak zagada to robota skonczona;/

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Mistrzowie... a na korku wlewu paliwa jak byk jest napisane "DIESEL"...

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2,4 210
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Marna pociecha. Ja tam wolę nic nie spieprzyć niż potem naprawiać. Akurat w common railu jest sporo wartościowych rzeczy, które mogłyby się uszkodzić. I ciekawe czy wszystkie wymienią?
    Obie pompy, wtryski, filtr paliwa. Czy tylko wymienią filtr, przeczyszczą węże i modlą się żeby silnik odpalił, a jak odpali to nara.
    Znam dwa takie przypadki które miały miejsce w Bydgoszczy (nie koniecznie z Alfami) i w obu przypadkach auto zostało wstawione do ASO i ASO zrobiło wszystko co uznali za konieczne na końcu wystawiając fakturę na Shell'a. Włączając w to lawetę bo auta w obu przypadkach stanęły kilka km od stacji.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał hideto Zobacz post
    Znam dwa takie przypadki które miały miejsce w Bydgoszczy (nie koniecznie z Alfami) i w obu przypadkach auto zostało wstawione do ASO i ASO zrobiło wszystko co uznali za konieczne na końcu wystawiając fakturę na Shell'a. Włączając w to lawetę bo auta w obu przypadkach stanęły kilka km od stacji.
    I to jest podejście do tematu. Naprwę dokonuje aso + faktury za auto zastępcze.
    Osobiście najperw rozmawiał bym z stacją paliw i odrazu z odwokatem.
    Za którego końcowo poniesie płatność winowajca.
    No chyba że winowajca odrazu zgadza się na pełen remont silnika .

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V. AR GT 2.0JTS. Mini Cooper 1.6
    Postów
    91

    Domyślnie

    Chciałbym opowiedzieć Wam anegdotkę troszkę odgrzewając temat. Posiadam kilka samochodów ale tylko jeden to diesel a mianowicie Alfa Romeo 159 1.9JTDm. Moja małżonka porusza się na co dzień swoim Mini Cooperem (1.6 benzyna). Przed świętami Bożego Narodzenia oddałem Mini do warsztatu na wymianę sprzęgła, więc któregoś pięknego dnia ukochana moja postanowiła pojechać do pracy 159 i przez pomyłkę na stacji benzynowej zatankowała 9,5 litrów benzyny. Na całe szczęście zorientowała się w porę przerywając proces tankowania i z łezkami w oczach poinformowała mnie o w/w fakcie, nie ruszając się z pod dystrybutora. Dalsze czynności postępowania z ową feralną koincydencją polegały na dotankowaniu Alfy do pełna ON (proporcje w baku 60,5 ON - 9,5 Pb), oraz uspokojeniu partnerki przetarłszy jej łzy. W trakcie poruszania się oraz ubywania paliwa ze zbiornika uzupełniałem jej ilość do pełna wartością około 10 litrów ON, trzykrotnie i w sumie aż do jej pełnego wyjechania. Pragnąłbym jeszcze nadmienić, że podczas użytkowania i jazdy 159 nie zauważyłem jakichkolwiek niepokojących, alarmujących i dziwnych objawów związanych z pracą silnika na nieodpowiednim jadłospisie (notabene dobre konstrukcje te JTDm). Alfa do dzisiaj jeździ bez zastrzeżeń i nawet nie zdarzyło się jej beknąć. Pozdrawiam i ostrożności na stacjach paliw...
    Ostatnio edytowane przez rytom ; 21-01-2022 o 13:24

Podobne wątki

  1. PRACOWNIK na stacji zalał benzynę zamiast ropę
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 13:22
  2. Kupilem Alfe z silnikiem diesla.
    Utworzone przez wojtekjast w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 22:27
  3. Kupuje AR z silnikiem diesla - i co dalej?
    Utworzone przez kobielczak w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 10:44
  4. Potrzebne alfy z silnikami diesla
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 18:10
  5. Chwalą nasze belle. 2.4JTD najlepszym silnikiem diesla
    Utworzone przez RobertWroc w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory