Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Nagłośnienie w Alfa Romeo 159 BOSE-wzmacniacz !

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 8v 120km
    Postów
    69

    Domyślnie

    W zupełności zgadzam się z tym co napisałeś. Mam podobne wrażenia co do tego głośniczka w bagażniku

    - - - Updated - - -

    Bo ogólnie to na bas i jakoś dźwięku w pojeździe to nie narzekam, ale ten bas z tyłu z tego pseudo głośnika basowego mógłby być trochę lepszy.

    Co do podpięcia się pod ten kabel jak tutaj powyżej piszecie to mogę spróbować, tylko potrzebowałbym dokładnych informacji co gdzie i jak ? Najpierw to czy żeby wyjąć radio potrzebuję specjalne klucze, takie jakie daje producent, bo gdzieś widziałem, że tak wyjmowali, można je jakoś wyjąć po swojemu ? Następnie pod jaki przewód mogę się podpiąć i czym ? W jaki sposób otrzymam dostęp do tego equalizera i gdzie trzeba podpiąć ten wypuszczony kabel ?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Ten kabel o którym piszą wyżej to musisz wyjąć z wtyczki ISO, bo to jest sygnał od systemu BOSE do radia fabrycznego, że radio ma wyłączyć funkcje takie jak equalizer. Czyli wywalasz go z wtyczki i możesz poprzez radio zmieniać barwę dźwięku i tyle.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 8v 120km
    Postów
    69

    Domyślnie

    Tak jak pisaliście powyżej, postanowiłem odciąć ten kabelek. Po odcięciu dostałem funkcje sterowanie equalizerem no i w zasadzie to wszystko. Audio gra może głośniej ale wydaje mi się, że nie o to chodziło. Ogólnie radio napierdala tak, że mogę je podgłośnić tylko do 15/40. Przed przecięciem nawet przy 40/40 miałem czysty dźwięk, a teraz gdy podgłoszę już z 25/40 to głośniki zaczynają buczeć, wrzeszczeć itp. im dalej tym sprawa się nasila. W dodatku musiałem zrezygnować z opcji bas na full czyli tam chyba +6 bo głośniki charczały. Próbowałem bawić się tym equalizerem ale to przynosi marne efekty. Jedyny plus tego jest taki, że audio gra głośniej, ale straciło dużo na jakości. Wydaje mi się, że mając nagłośnienie bose czyli te 2 wzmacniacze i 10 głośników nie ma sensu tego robić bo pogarszamy jakoś dźwięku, a jeszcze dochodzi do tego bul dupy, że można podgłośnić tylko do tych magicznych 20/40. ;/

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    a loudness uaktywnił sie musisz dobrze ustawic teraz audio, u mnie po tym zabigu audio grało dużo lepiej



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    No bo widzisz, dla niektórych głośniej = lepiej...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 8v 120km
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black Wolf Zobacz post
    a loudness uaktywnił sie musisz dobrze ustawic teraz audio, u mnie po tym zabigu audio grało dużo lepiej

    Mam opcje tego loudness, nie wiem dokładnie co to jest, mógłbyś mi wytłumaczyć ? Może być to off lub on. Ustawić czyli masz na myśli zabawę z basem i ustawienie equalizera ? Nie wiem czy coś to da skoro tak czy siak przy wymagającej muzyce przy większym basie na większej głośności głośniki charczą. Mógłbyś podesłać mi swoje ustawienia eq ? gdyż jakoś średnio widzę to aby znaleźć jakiś kompromis pomiędzy tym wszystkim tak jak to było fabrycznie. A nie ma jakieś opcji żeby z tym podpiętym kablem mieć dostęp do eq ?

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Loudness to inaczej kontur, czyli podbicie niskich i wysokich tonów. Stosowane szczególnie w samochodowych systemach audio (ale nie tylko) bo służy temu, żeby dało się słuchać i słyszeć większą ilość szczegółów dźwięku w sytuacjach, gdzie występują zakłócenia (np. hałas tła) lub gdy słuchać można tylko na niskim poziomie głośności (tło ciche również, czyli np. w nocy).
    Często używane w tanich sprzętach audio (które same w sobie słabo grają) i nadużywane do "daje kopa" i robi umcy umcy poprzez wyostrzenie końców spektrum, czyli mniej szczegółów ale większe pierdolnięcie.

    Uciąłeś kabelek to masz przesterowany dźwięk. Z kabelkiem na miejscu radio nadaje sygnał niewzmocniony, który zostaje wzmocniony przez system BOSE. Ujebawszy kabelek sprawiłeś, że radio nadaje na wyjściu normalny, wzmocniony sygnał (bo "myśli", że podaje prosto na głośniki) a to ponownie jest wzmacniane przez BOSE wg. ich charakterystyki i stąd przester. Moim zdaniem nie naprawisz tego żadnym EQ bo i tak zniekształcenia będą kosmiczne.

    No ale jak wspominałem, dla niektórych głośniej znaczy lepiej.
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 12-09-2016 o 21:13
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581

    Domyślnie

    alfy juz nie mam ale pamiętam jak to miałem ustawione, tak więc jak chcesz mieć dzwiek mocny to loudness na on ustaw na off dzwiek bedzie płytszy poza tym basy miałem chyba na 0 a podbicie zrobiłem na EQ poeksperymentuj bo można naprawde fajnie ustawic dzwięk ale fajerwerków sie nie spodziewaj bo te bose w alfie jakoś nie wyszło, ot to tyle a głośniki może charczą bo są zajechane?

    - - - Updated - - -

    poczytaj może coś wiecej sie dowiesz
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...i_dzwieku.html



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Mam pytanie, gdzie w Alfie Sportwagon jest wzmacniacz do głośników w systemie Bose? Zastanawiam się nad zmianą głośników, póbuje go znaleźć w ePer, w sedanie jest w sportwagonie nie ma....

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    W bagażniku, pod lewym boczkiem - tam jest pucha suba, na plecach puchy jest wzmacniacz.
    Trochę trzeba rozebrać, żeby wyjąć suba - odkręcić plastik ten od prowadnicy rolety i zamykanego schowka oraz sam boczek materiałowy. Pucha siedzi chyba na dwóch śrubach. Nie tak dawno temu ją wyciągałem u siebie ale detale już mi się zatarły w pamięci
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 06-10-2016 o 18:44
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Nagłośnienie Bose
    Utworzone przez cuma12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 22:01
  2. Nagłośnienie bose alfa 147
    Utworzone przez karolsgn w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 08:19
  3. Nagłośnienie BOSE
    Utworzone przez webmaster007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 00:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory