Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [156] 1,9 JTD 105KM P0220 P1320 - gaśnie, zmula, zaświeca się konrolka wtrysku

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 105KM
    Postów
    2

    Domyślnie [156] 1,9 JTD 105KM P0220 P1320 - gaśnie, zmula, zaświeca się konrolka wtrysku

    Hej,

    mam 3 bolączki w mojej Belli, 1,9JTD 105KM, 2000r.

    Raz na jakiś czas niezależnie od tego czy silnik ciepły czy zimny podczas jazdy zmula ją na sekundę-dwie. Gdy stoję na światłach na biegu jałowym lub na sprzęgle potrafi zgasnąć. Raz w trasie wracając z nad morza zdarzyła się sytuacja że zmuliło ją do zera, zaświeciła się konrtolka wtrysków a po odpaleniu przejechałem dalej bez przerwy 500km i nic się nie działo. Po zgaśnięciu zawsze zapala normalnie bez problemu. Kilka razy zapaliła się konrolka wtrysków, ale po wyłączeniu silnika i odczekaniu chwili znikała.

    Po podłączeniu pod komputer pokazało dwa błedy P0220 - Czujnik pedału przyspiesznika 2 i P1320 -Zgodność sygnału fazy i obrotów.
    Podobno błąd P1320 dotyczy 2 czujników: położenia walka rozrządu i wału korbowego. Który powinien być wymieniony?

    Jeśli chodzi o błąd P0220 znalazłem, że problemem może być konekter potencjometru. Odnalazłem go pod schowkiem, przeczyściłem i lekko przygiąłem metale, żeby miały lepszy styk ale niestety to nie pomogło. Myślicie, że warto spróbować z ominięciem konektera i lutowaniem na stałe? Czy lepiej wymienić potencjometr?

    Druga rzecz to taka, że podczas ruszania odczuwam straszne drgania. Praktycznie cala deska rozdzielcza skacze. Wcześniej dało się to lekko zniwelować operując sprzęgłem, ale robi się coraz gorzej... Na szybko sprawdziłem poduszki pod silnikiem i skrzynią i nie są raczej jakoś bardzo wybite. Czy bawić się w ich wymianę czy te objawy bardziej wskazuja na sprzęgło lub nie daj Boże dwumasę?

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    P1320 -> http://www.forum.alfaholicy.org/156/...za_obroty.html

    P0220 -> http://www.fanta-team.org/porady.php?tid=2 robiłeś krok po kroku ?

    Powodem drgań moga być:
    - sprzęgło
    - dwumasa
    - przeguby
    - drążki

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Raczej obstawiałbym czujnik położenia wału (inaczej czujnik obrotów). Przy czujniku położenia wałka rozrządu samochód nie chce odpalać bo ECU nie może określić położenia pierwszego tłoka, i nie wie, kiedy zacząć podawać paliwo - więc nie podaje w ogóle. Gdy silnik gaśnie na jałowych obrotach to właśnie czujnik wału - wyświetla się wtedy marchewka. W sumie i tak będziesz musiał jakiś czujnik wymienić, a ten od wału jest tańszy (koło stówki) i w Twoim silniku łatwo go zmienić, jest pod rozrusznikiem od strony grodzi, dostęp od dołu z kanału czy podnośnika warsztatowego. Miejsca jest całkiem sporo, czujnik jest przykręcony na jedną śrubę, tylko nie pamiętam, czy torx czy imbus.

    Czujnik położenia wałka rozrządu jest za kołem rozrządu, więc trzeba zrzucać pasek rozrządu, demontować koło, generalnie roboty sporo.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    czy imbus.
    imbus

Podobne wątki

  1. Alfa gaśnie i nie chce odpalić, błędy P0220 i P0191 JTD
    Utworzone przez Mateusz_147 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 10:02
  2. Konrolka układu wtrysku Alfa Romeo 147
    Utworzone przez 147alfaromeo w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 20:47
  3. AirBag zaświeca się i gaśnie... co to może być?
    Utworzone przez pawyl007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 21:29
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 19:51
  5. Gaśnie, kontrolka wtrysku, nie odpala
    Utworzone przez deras w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory