Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Elektronika- Całkowicie odłącza napięcie przy starcie/rozruchu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v
    Postów
    6

    Domyślnie Elektronika- Całkowicie odłącza napięcie przy starcie/rozruchu

    Witam, na wstępie zaznaczę że przeszukiwałem forum, ale nie znalazłem nic wystarczająco podobnego do objawów mojej 159.

    Od kilku miesięcy posiadam 159 JTDm, 16v. Odstawiłem ją 2 mc temu do mechanika bo świrowały światła (mijania i kierunki raz świeciły, raz nie). Mechanik rozwiązał problem- źle podpięta masa, ale podczas naprawy z niewiadomych przyczyn całkowicie odcięło elektrykę i mechanik myślał że mam jakieś dodatkowe zabezpieczenia (nic mi o tym nie wiadomo). Komputer podobno po 5 minutach sam się uruchomił. Auto odebrałem, wszystko działało jak należy.

    Miesiąc temu znów zaczęła świrować elektryka, brak stopu, kierunki, przygasanie wyświetlacza podczas jazdy- pierdoły.
    Poważniejszy problem to fakt że czasem (raz na 10 uruchomień) gdy wkładam kluczyk do stacyjki, uruchamia się wszystko normalnie ale po naciśnięciu przycisku START pada zasilanie. Tak jakby odcięło zupełnie akum. Nie działa nic- drzwi z pilota, nic się nie świeci, stacyjka nie reaguje na kluczyk. Dopiero gdy trzasnę lekko drzwiami (bardzo lekkie zamknięcie nie pomaga) to pojawia się zasilanie i komputer zaskakuje, coś buczy przez kilkanaście sekund (stacyjka?). Wkładam kluczyk do stacyjki i zazwyczaj zasilanie pada tak samo jak przy przycisku START. Czasem zaskakuje przy włożeniu klucza (Jak komputer zaskoczy to wszystko świruje, komp zresetowany, timer opóźniony lub zrestartowany itp.), ale znów zasilanie pada po wciśnięciu START.
    Po kilku razach zauważyłem że jak padnie zasilanie i trzasnę drzwiami żeby je przywrócić to trzeba odczekać 5 minut i po wsadzeniu kluczyka auto ZAWSZE odpala z przycisku START. Problem postępuje, bo dziś rano auto miało "odcięte" zasilanie zanim do niego podszedłem, drzwi nie działały z pilota, a po trzaśnięciu, odczekaniu 5 minut wszystko poszło jak zwykle i zapalił.

    Dodatkowo:
    - Podczas odpalania na ułamek sekundy wyświetla się komunikat o niskim poziomie płynu chłodniczego - faktycznie jest poniżej minimum (uzupełnie), ale poza tym żadnych komunikatów.
    - Autko ma podpięte przez poprz. właściciela LEDy do jazdy dziennej,

    Dobijam się do mechanika od 2 tygodni, zostawiłem mu auto w umówionym terminie na 24h i "nie miał czasu zajrzeć", a teraz mnie zbywa. Może coś narobił i nie chce sie tego chwytać.
    Jeśli ktoś miał podobny problem to bardzo proszę o jakieś wskazówki, albo namiary na sprawdzonego elektro-mechanika w okolicach Tychów.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Słabe/luźne połączenie masowe lub prądowe akumulatora.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    na niektóre rynki 159tki miały jakieś dodatkowe zabezpieczenie na akumulatorze - w skrzynce bezpieczników mocowanej na klemie plusowej aku taka kostka - wiem że u wielu forumowiczów w UK to powodowało różne problemy.
    Poza tym wyczyścić klemy i połączenie masowe do nadwozia, bo lubi rdzewieć i też są jaja. To na początek.

    nie masz komunikatów Vehicle protection system not available?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kabel masowy między skrzynią a podłużnicą.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Kabel masowy między skrzynią a podłużnicą.
    wiem ze gdzies jest taki ale gdzie dokladnie? jest dojscie z gory (np po wyjeciu aku i podstawy) czy tylko od spodu?sam bym profilaktycznie go wyczyscil u siebie i zabezpieczyl np wazelina techniczna,choc nie mam zadnych problemow

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Najprościej to wymienić, zrobić nowy. Koszt niewielki. Musisz wyjąć aku z podstawą.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki Panowie, przeczyściłem klemy- okazało się że jedna jest uszkodzona i ma luzy.
    Być może faktycznie zbyt mała powierzchnia styku powodowała problemy z rozruchem.
    Tak czy owak teraz auto odpala prawidłowo, ale poczekam jeszcze kilka dni i dam znać czy problem wrócił.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Częstochowa - okolice
    Auto
    AR 159 SW 2,4 JTDm 2006, AR GTV 1,8 TS 1999
    Postów
    66

    Domyślnie

    Analogiczne objawy miałem jak mi padł akumulator. Napięcie raz było a raz nie.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Szyba nie domyka się całkowicie przy zamykaniu drzwi
    Utworzone przez shazan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-07-2016, 21:11
  2. Napięcie przy rozruchu
    Utworzone przez pawel365 w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 19:47
  3. [159] Błąd przy starcie i dziwne dzwięki przy kręceniu kierownicą
    Utworzone przez prv87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 19:12
  4. Problem przy rozruchu 156 jtd 98r
    Utworzone przez krzysiek25011 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 01:01
  5. problem przy rozruchu
    Utworzone przez irekolsztyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 20:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory