Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Wymiana rozrządu po przeskoku paska.

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zamiast wnioskować napisz co jest bzdurą i jak powinno być poprawnie.
    Pierwsza bzdura to to że quba nie wie że wałki rozrządu są dwa ....
    Reszta to to samo.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    No i co z tego że wałki rozrządu są dwa, skoro koło jest tylko na jednym z nich?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    No i co z tego że wałki rozrządu są dwa, skoro koło jest tylko na jednym z nich?
    Koło jest jedno.wałki dwa.Koła osadzone na stożkach.Zgodnie ze sztuką należy koło zluzować przy wymianie rozrządu.A po takiej przygodzie to już na pewno trzeba je zluzować. Ciekawy jestem jak przy TS ustawił rozrząd gdzie jest wriator i koła osadzone są pływjąco .
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Ja wymienialem u siebie rozrzad, to ktos wczesniej wymienial bez blokad i byl przestawiony o pół zęba, dopiero po popuszczeniu kola sie naciągną pasek napinaczem, lak to luzno wisiał miedzy kołami. Wiec blokady musza być.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Koło jest jedno.wałki dwa.Koła osadzone na stożkach.Zgodnie ze sztuką należy koło zluzować przy wymianie rozrządu.A po takiej przygodzie to już na pewno trzeba je zluzować. Ciekawy jestem jak przy TS ustawił rozrząd gdzie jest wriator i koła osadzone są pływjąco .

    Mam TS bez wariatora gdzie wałki osadzone są uwaga! ...na klinach. Instrukcja wspomina o poluzowaniu kół, które są na klinach. To jest dopiero kpina z inteligencji mechanika.
    Wałek rozrządu w JTD 16v też jest na klinie więc nie da się go przestawiać i dowolnie montować. Jest to o tyle ważne, że z tego koła sczytuje swoje dane czujnik wałka rozrządu.



    A przy okazji...mam głęboko gdzieś czy ktoś skorzysta z moich rad czy nie, ale świadomie na minę nikogo nie wprowadzam. Da się to zrobić po mojemu i tyle. Bez narzędzi specjalistycznych, ale z otwartą głową.
    Ostatnio edytowane przez quba ; 28-09-2017 o 11:05
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W 1.9 gość który robił mi rozrząd też popuszczał koło.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    Ja wymienialem u siebie rozrzad, to ktos wczesniej wymienial bez blokad i byl przestawiony o pół zęba, dopiero po popuszczeniu kola sie naciągną pasek napinaczem, lak to luzno wisiał miedzy kołami. Wiec blokady musza być.

    Można przestawić o jeden ząb, a nie o pół. Reszta to źle ustawiony napinacz i nie skontrolowane po montażu.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar karamba
    Dołączył
    05 2009
    Auto
    AR 159 1,9 110 kW, DPF OFF, EGR OFF, klapki OFF, power by @sdero
    Postów
    200

    Domyślnie

    Witam,
    u siebie mam tak ustawione dolne koło

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160722_181014.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	84.0 KB
ID:	235555

    według tego zdjęcia mam źle ustawiony rozrząd, znaki na kole i korpusie w ogóle się nie zgadzają. Samochód ma się dobrze. pali od strzała.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Na korpusie nie ma znaku. To nacięcie na dole to nie to. Nacięcie można sobie zrobić samemu, wypada w okolicy godziny 9
    Tłok trzeba ustawić w górnym martwym punkcie (GMP) dla 1 cylindra. Jeśli nie mamy blokady dolnej to możemy posiłkować się otworem świecy żarowej i przy pomocy drutu znaleźć górne maksymalne wychylenie.

    Ale można też zacząć od tyłu. Masz biały znak na pasku rozrządu, który pokrywa się z nacięciem na wale. Drugi znak (biały pasek) musi się pokryć ze znakiem na kole rozrządu.
    Jeśli nie możemy ustalić położenia wału, bo nie mamy blokady, nie chce nam się wykręcać świecy żarowej lub się boimy, a pracujemy na silniku po zerwaniu paska..to blokujemy górne koło wspomnianym już prętem fi 9 mm zakładamy pasek białym znakiem na koło i idziemy przez pompę CR, pompę wody, napinacz do koła na wale i tak ustawiamy, że by pasek biały pasował do nacięcia na dolnym kole.
    Proste...jak pisałem dla ludzi z otwartymi głowami.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar karamba
    Dołączył
    05 2009
    Auto
    AR 159 1,9 110 kW, DPF OFF, EGR OFF, klapki OFF, power by @sdero
    Postów
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Na korpusie nie ma znaku. To nacięcie na dole to nie to. Nacięcie można sobie zrobić samemu, wypada w okolicy godziny 9
    Tłok trzeba ustawić w górnym martwym punkcie (GMP) dla 1 cylindra. Jeśli nie mamy blokady dolnej to możemy posiłkować się otworem świecy żarowej i przy pomocy drutu znaleźć górne maksymalne wychylenie.

    Ale można też zacząć od tyłu. Masz biały znak na pasku rozrządu, który pokrywa się z nacięciem na wale. Drugi znak (biały pasek) musi się pokryć ze znakiem na kole rozrządu.
    Jeśli nie możemy ustalić położenia wału, bo nie mamy blokady, nie chce nam się wykręcać świecy żarowej lub się boimy, a pracujemy na silniku po zerwaniu paska..to blokujemy górne koło wspomnianym już prętem fi 9 mm zakładamy pasek białym znakiem na koło i idziemy przez pompę CR, pompę wody, napinacz do koła na wale i tak ustawiamy, że by pasek biały pasował do nacięcia na dolnym kole.
    Proste...jak pisałem dla ludzi z otwartymi głowami.
    dokładnie tak robiłem, góra zablokowana i później ustawiłem znaki na pasku ze znakami na kole i jazda

Podobne wątki

  1. wymiana paska rozrządu
    Utworzone przez PeterDem w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2017, 22:21
  2. [159] 5 lat - wymiana paska rozrządu
    Utworzone przez AchryPadusi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 21:45
  3. [159] wymiana rozrządu, paska alternatora i pompy wodnej
    Utworzone przez zemsta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 09:17
  4. [164] wymiana paska rozrządu
    Utworzone przez jacek1965 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 16:41
  5. [164] Wymiana napinacza paska rozrządu
    Utworzone przez ANET w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-07-2007, 18:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory